7 негативних побічних ефектів від позбавлення сну

7 негативних побічних ефектів від позбавлення сну Здоров'я

Вважається нормальним, якщо іноді у вас була безсонна ніч. Це може статися, якщо ви переживаєте з приводу якихось проблем. Буває, що заважають сторонні звуки, наприклад, галасливі сусіди або діти. Через це чи з інших причин ви не можете заснути. Якщо це відбувається не часто, все нормально, це природне явище.

Однак, якщо ці безсонні ночі тривають понад двоє тижнів або відбуваються часто, треба насторожитися, бо це може привести до безлічі проблем зі здоров’ям.

Найгірші побічні ефекти від порушення сну:

З цієї статті читачі можуть дізнатися про найгірші й найбільш негативні наслідки позбавлення сну для здоров’я людини. До чого ж може призвести тривале безсоння?

Послабити імунну систему

Це найперший у списку найгірших побічних ефектів від позбавлення сну, відбивається на здоров’ї людини. Якщо ви часто не висипаєтеся, то, як правило, збільшується ризик захворіти на застуду чи грип.

Читайте також: Причини молочниці, про які не розповість гінеколог

Доведено, що імунна система допомагає організму захищатися від зовнішніх ворогів, таких як бактерії або віруси. Систематичне недосипання послаблює цей захист, вона гірше виконує своє завдання. В результаті збільшується ймовірність захворіти, «підхопити» інфекцію і навіть хронічне захворювання.

Слабка імунна система може призвести до ряду проблем зі здоров’ям, від помірних до серйозних, тому будьте обережні!

Підвищити стрес і дратівливість

Ще один негативний ефект від позбавлення сну на здоров’я полягає в тому, що недосипання може збільшити дратівливість і рівень гормону стресу в організмі. Це означає, що ви можете легко відчути стрес навіть при звичайних заняттях, таких як домашня робота, покупки або навіть догляд за дітьми.

Нестача сну приводить до підвищеної втоми й дратівливості з найменшого приводу. Дратівливість може завдати шкоди вашим стосункам з іншими людьми. Стає важче контролювати свої емоції. Поведінка людини, як правило, демонструє більш екстремальні настрої.

Дослідження показали, що сон сильно впливає на настрій. Люди, позбавлені сну, можуть бути більш запальними та вразливими. Вони часто відчувають себе самотніми й стають менш соціальними.

У новому дослідженні встановлено, що відсутність сну погіршує здатність читати емоції на обличчі невиспаної людини.

Але як тільки ви добре відіспитеся, все повернеться до норми.

Підвищити ризик серцевих захворювань, збільшити кров’яний тиск

Згідно з деякими дослідженнями, позбавлення сну викликає зростання ризику виникнення багатьох серцевих захворювань, таких як серцевий напад, аритмія, серцева недостатність, особливо високий кров’яний тиск, інфаркт та інсульт.

Необхідно пам’ятати, якщо ваш сон триватиме менш як 6-8 годин, досить імовірно, що кров’яний тиск підвищиться. Річ у тому, що після безсонної ночі рівень гормону стресу у вашому тілі підвищений, і це може призвести до збільшення кров’яного тиску.

Дослідження американських учених показали, що ризик розвитку високого кров’яного тиску у людей, які страждають від безсоння, в 3,5 раза більше, ніж у людей, які добре висипаються.

Як відомо, багато серцевих захворювань можуть привести до смертельного результату. Так що нестача сну не така вже нешкідлива річ. Бережіть своє здоров’я, висипайтеся в повну міру!

Збільшити вагу

Нещодавні дослідження вчених показали зв’язок між відсутністю сну і зростанням апетиту. Втрата сну не тільки викликає почуття голоду, але і стимулює потяг до жирної їжі.

Читайте також: Чому у мене затримка: десять причин того, чому місячні не починаються вчасно

Якщо ви не спите вночі, ваш метаболізм сповільнюється, і почуття голоду буде збільшуватися. Природно, що людина, починає більше їсти та набирати вагу. Також результатом позбавлення сну може бути утруднення процесу перетравлення цукру. І в довгостроковій перспективі це може призвести до підвищення рівня інсуліну і, в підсумку, все може закінчитися захворюванням на діабет типу 2.

Згідно American Journal of Clinical Nutrition, якщо ви проспали тільки 4 години, на наступний день ви повинні спожити додаткові 559 калорій, що означає збільшення вашої талії.

Звичайно, є багато різночитань, що призводить до надмірної ваги (наприклад, їжа, гени та інші фактори). Але хороший сон все ще важливий для підтримки ідеальної ваги. Дослідники виявили, що 73% людей, які сплять менш як 5 годин вночі, мають надлишкову вагу. Багато людей, навіть не підозрюють про небезпеку недосипання. Тим, хто хоче підтримувати нормальну вагу, крім інших заходів рекомендуються ночі гарного сну.

безсоння

Погіршити пам’ять і функції мозку

Позбавлення сну може також погіршити деякі важливі функції вашого мозку, те, як ви думаєте, як приймаєте рішення, як виконуєте прості завдання… Недолік сну може вплинути на короткострокову та довгострокову пам’ять і послабити розумовий процес. Іншими словами, люди, які недосипають, відчувають безліч труднощів при спробі зосередитися. Також зменшується рівень уважності та пильності.

Якщо ви не висипаєтесь, то не зможете точно пригадати подробиці минулого дня. Тому що, коли ви нормально спите, ваші спогади шикуються в логічній послідовності, впорядковуються. Тому постарайтеся заснути, щоб ваша пам’ять була гострою. Студентам, яких чекають іспити, рекомендується добре виспатися. Це поліпшить і сконцентрує пам’ять.

Читайте також: Що з чим їсти, або як правильно поєднувати продукти

Дослідження свідчать, що недолік сну є однією з причин травм і нещасних випадків. У працівників, з недосипанням виявилася більша кількість лікарняних листів, а також менше мотивації до роботи, ніж зазвичай. Це також один з найгірших побічних ефектів від позбавлення сну, яким не можна ігнорувати

Під час сну мозок отримує можливість відпочити, так що на ранок він свіжий і готовий до роботи. Так що не нехтуйте здоровим сном!

Погіршення стану вашої шкіри

Якщо у вас чутлива шкіра, ви помітите, що після кількох безсонних ночей ваші очі стають пухкими, а шкіра набуває жовтого відтінку. Ще один поганий ефект — це темні кола під очима. Люди, у яких недолік сну, часто мають найгірший зовнішній вигляд, ніж ті, хто добре спить.

За словами вчених, більше стресового гормону кортизолу вивільняється, коли у вас недолік сну. Кортизол у великій кількості може легко зруйнувати колаген шкіри, який необхідний, щоб вона була еластичною і гладкою. Дефіцит сну змушує організм виробляти занадто мало гормону, який зміцнює кістки й шкіру в міру старіння.

Тому, якщо ви хочете, щоб ваша шкіра була здоровою, постарайтеся заснути. Краще лягати спати до 10 вечора. Недавні дослідження показали, що час, коли шкіра оновлюється, — з 22:00 до 2:00.

Зниження якості життя

По-перше, легко зрозуміти, що порушення сну є причиною депресії. Люди, які сплять менш як 6 годин на день, частіше страждають від цієї недуги. Вони, як правило, більш стурбовані, ніж звичайні люди.

З іншого боку, депресія утрудняє засипання. Деякі експерти радять вам не замислюватися про депресію, коли ви лягаєте спати, тому що це може тільки погіршити становище. Щобільше, депресія уві сні робить нас менш доброзичливими й менш оптимістичними, що фактично знижує якість життя.

Фахівці кажуть, що чоловіки й жінки, які страждають безсонням, менше цікавляться сексом. У них аномально низькі рівні тестостерону та спад статевої активності.

Читайте також: Як схуднути при хворій щитовидці: важливі нюанси

Недолік сну також робить людей більш схильними до фінансових ризиків. Вони схильні неадекватно оцінювати важливі деталі та інформацію.

Враховуючи все вищесказане, постарайтеся розв’язати проблему недостатнього сну, якщо ви хочете позбутися від депресії, а також від інших проблем зі здоров’ям.

Згідно з дослідженнями, люди, у яких постійно менш як 5 годин сну в нічний час, майже подвоюють ризик смерті від всіх перерахованих вище причин.

Хоча дослідники все ще обговорюють призначення сну, ясно, що, тривале безсоння пов’язане з хронічними захворюваннями.

Намагайтеся спати не менше 6-8 ми годин в нічний час, і це допоможе поліпшити стан вашого фізичного і психічного здоров’я.

Оцініть статтю