Чому дитина говорить в ніс, гугнявіє, якщо «носик дихає» і нежиті немає?

Чому дитина говорить в ніс Материнство

До своїх дітей батьки прислухаються як в прямому так і в переносному сенсі. Зміна поведінки, активності, апетиту, голосу, тощо, завжди у матері викликає занепокоєння. У осінньо-зимовий період простудних захворювань у діток часто появляється нежить, носиком важко стає дихати, від чого голос змінюється, таке трапляється і з дорослими. Але коли простуда минає, проходить нежить, носом стає легко дихати і голос повертається. Проте буває, що дитина не хвора, носиком дихає, але говорить в ніс, як то кажуть.

В чому може бути причина?

Зміна голосу як правило, виникає, коли змінюється траєкторія руху звукового повітряного потоку в ротовій та носовій проекції.

Звісно, що причин уже може бути більше і вони можуть бути серйозними.

  1. Це може бути проявом алергічної реакції, коли спостерігається набряк слизових носоглотки. Алергія може бути на будь-що: цвітіння квітів весною та літом, на пилюку, пір’я, шерсть, і т.д. Потрібно спостерігати за дитиною і виявити її схильність до алергії.
  2. При запаленнях носоглотки. Запальні процеси створюють неприємні відчуття печіння, першіння, призводять також до набряку слизових дихальних шляхів, і відповідно, впливають на тембр голосу.
  3. Утворення поліпів – утворюються внаслідок зростання епітеліальних тканин як ускладнення після риніту чи певної інфекції.
  4. Попаданням в пазухи носа сторонніх предметів. Діти навіть у трохи старшому віці можуть «натворити чудес» та запхати до носа малий предмет, який неможливо самостійно витягнути. А дітям до трьох років особливо небезпечно гратися іграшками з дрібними предметами.
  5. Викривлення носової перегородки внаслідок травми носа. Особливо коли дитина ходить в дитячий садок чи в школу, батьки не можуть знати всього, що відбувається з їхньої дитиною, коли вона спотикнулася і впала, чи ще щось трапилося, що могло пошкодити маленький носик.
  6. Сухе повітря у кімнаті, де багато часу проводить дитина та спить, часто призводять до пересушування носоглотки, до закладеності носа і зміни голосу.
  7. Гайморити.
  8. Утворення аденоїд у дітей.
  9. Вроджені порушення анатомічних структур у носовій порожнині.

Як бачимо, прислухатися до голосу своєї дитини потрібно, і шукати причину змін його також варто, щоб своєчасно лікувати. Для цього потрібно, щоб дитину оглянув отоларинголог, провів необхідні обстеження та логопед.

Оцініть статтю