Зріле материнство: плюси та мінуси

Зріле материнство Материнство

На думку французів для того, щоб жінка виглядала довше молодою, слід народити дитину до 40 років. Та й дослідження вчених показують, що жінки, які народили дитину після 35 років, здоровіші за матерів, які народжували молодшими. При цьому спостерігаються зміни як у зниженні рівня шкідливого холестерину в крові, так і скорочується ризик виникнення остеопорозу.

Крім позитивних аспектів для здоров’я, зріле материнство має і низку інших позитивних сторін:

Ні для кого не секрет, що старші мами поводяться відповідальніше з дітьми, менше піддаються стресам і не впадають у депресію. Навіть психологи стверджують, що народити дитину до сорока років — найкраще рішення. Адже тоді вік бере своє, а отже, людина осмислено йде на цей крок, попередньо оцінивши й зваживши всі свої сили. Крім цього, існує думка, що пізні діти талановиті й особливо розвинені. Пояснити це просто, адже батьки старшого віку проводять з дітьми більше часу, більш стримані та відповідальні.

Однак крім плюсів у пізнього материнства є і свої мінуси. Кожна жінка, яка зважилася на пізні пологи, повинна про них знати. Отже, майбутні мами з віком за сорок перебувають у групі ризику, тому що:

Фізичний стан організму.

Не варто забувати, що роки все-таки беруть своє, а отже, тканини втрачають свою еластичність. Якщо говорити виключно про дітородні органи, то вони вже не є такими еластичними, як у молодості. Під час пологів у зрілих жінок можуть виникнути розриви м’язів піхви та матки. Крім цього вік безпосередньо позначається на виношуванні плода. Так, ризик викидня у вагітної жінки віком від 40 років становить 33%. Крім цього відбувається гіпоксія плода, тобто нестача кисню плоду. Пізні пологи характеризуються ще й передчасним відходом навколоплідних вод, важкими пологами та частими кровотечами. Усі перераховані вище чинники вказують на те, що жінка не зможе народити самостійно, отже виникає необхідність провести кесарів розтин.

Генетика.

Учені встановили, що всі яйцеклітини, наявні в жіночому організмі, розвиваються і, природно, старіють разом із нею. Отже, що старша жінка та її яйцеклітини, то більша ймовірність того, що під час поділу можуть статися помилки, а отже, зростає ризик патологічних мутацій. Приміром, у дорослих матерів імовірність народити дитину з патологією становить 1 до 110. Безпосередньо, хромосоми видозмінюються з багатьох причин. Так на них впливає екологія, хронічні стреси, хвороби та багато іншого.

Читайте також: Календар вагітності по триместрах, місяцях та тижнях. Як умовно поділяють 9 місяців?

Ризик виникнення хронічних захворювань.

Дуже часто у зрілих матерів на тлі вагітності з’являються такі захворювання, як: гіпертонія, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і багато інших, що становить небезпеку як для життя матері, так і для життя її майбутньої дитини.

Зниження функціональності дітородних органів.

Якщо жінка протягом тривалого часу до зачаття приймала протизаплідні засоби, то існує ризик, що жінка взагалі не зможе завагітніти. Імовірність успішної вагітності в цьому випадку становить лише 5 відсотків. Крім цього, порушуються функції роботи яєчників і, як наслідок, все частіше яйцеклітина не дозріває. Крім цього, у жінки можуть дозріти відразу кілька яйцеклітин, що призводить до народження двійні або трійні.

Ми перерахували всі ці мінуси не для того, щоб відбити бажання жінок ставати зрілими матерями, а для того, щоб показати, як важливо стежити за своїм здоров’ям до і під час вагітності. Слідкуйте за здоров’ям своїх ніг і проводьте більше часу в русі! Якщо ви вирішили народити в пізньому віці, єдине, чого вам варто дотримуватися, то це уважно вислуховувати поради лікаря, правильно харчуватися, і тоді ваші шанси вирушити до пологового будинку не будуть нижчими, ніж шанси молодої мами. Пам’ятайте, що пізні діти здатні подарувати своїм батькам ще один шанс стати молодими. Якщо природа так розпорядилася, і незабаром ви станете мамою, чи варто відмовлятися від такого дару через те, що вам уже за 30? Ми вважаємо, що ні!

Оцініть статтю