3 кращі техніки мелірування волосся в домашніх умовах

мелірування волосся Краса

Непереборне бажання змін змушує жінку експериментувати над зовнішністю. Одним із доступних способів, результат якого помітний відразу, є зміна кольору волосся. А якщо цього хочеться прямо тут і зараз, то варто наважитися на мелірування волосся в домашніх умовах.

Важливі моменти:

 • Мелірування робиться на брудне, сухе волосся.
 • Процедуру не можна проводити після фарбування волосся, особливо хною (результат непередбачуваний) та на свіжу хімічну завивку.
 • З обережністю проводьте мелірування і зовсім відмовтеся від нього, якщо пошкоджено шкіру голови.
 • Не можна використовувати металевий посуд та гребінець.

Мелірування на довге волосся

Необхідно приготувати

Існує кілька стандартних технік, які застосовуються для мелірування вдома: за допомогою смужок фольги або з використанням силіконової шапочки. Перший спосіб призначений для довгого волосся, другий для короткого.

Щоб не готувати розчин, що знебарвлює, самим, тим більше, якщо ви не сильні в хімії, придбайте спеціальну фарбу. Вибираючи її, зверніть увагу на концентрацію окислювача, якщо волосся темне необхідний 12% склад, для русявого волосся 8%, а для тонкого або пошкодженого найкраще 3%. Крім цього знадобляться:

 • миска, в якій розводиться фарба;
 • гребінець (з тонкою ручкою);
 • пензлик для нанесення складу;
 • покриття на плечі;
 • рукавички;
 • фольга (професійна вже розрізана на смужки або звичайна харчова) для волосся завдовжки понад 15 см;
 • шапочка для мелірування (класичний целофановий пакет на голову можна замінити покупним набором, в якому крім спеціальної зручної шапочки є і пристрій для витягування пасм) для короткої довжини.

Мелірування через шапочку

Почнемо з найпростішої техніки, яка зазвичай не викликає труднощів. Отже, після того як фарба розведена за інструкцією, а шапочка одягнена на голову, починаємо гачком або тонким хвостиком гребінця витягувати пасма нагору.

Мелірування через шапочку

Залежно від того, наскільки часто протягнуті пасма залежить інтенсивність ефекту:

 • легке мелірування – використовується кожна третя дірочка;
 • середній ефект – кожна друга;
 • інтенсивне знебарвлення – кожна дірочка.

Наносимо фарбу, вичікуємо необхідний час і ретельно змиваємо її водою, але шапочку залишаємо на голові. Після цього промиваємо все волосся з шампунем і наносимо кондиціонер. Час фарбування залежить від початкового кольору волосся. Для освітлення на один тон русявого волосся потрібно 10-15 хвилин, а фарбу на темному волоссі слід тримати близько 40 хвилин. У середньому процес знебарвлення триває трохи більше півгодини.

З фольгою

Цей метод набагато складніший за попередній, тому краще покликати помічника. Якщо не придбали готові смужки фольги, приготуйте їх самі. Смужки повинні бути довшими за волосся в два рази, а шириною приблизно в 10 см. Ретельно розчісуємося, відокремлюємо верхівку, потилицю і скроневі частини і заколюємо поки непотрібне волосся. Починаємо з потиличної частини, потім переходимо на передню і закінчуємо з боків.

мелірування з фольгою

Відокремлюємо широке пасмо волосся на потилиці і через кожні 5 мм у шаховому порядку (пропускаємо пасмо, наступне підхоплюємо) вибираємо волосся для фарбування. Таким чином, пасмо ділиться на дві частини: одна залишається внизу, іншу, яка тепер зверху, фарбуватимемо. Підкладаємо під неї смужку фольги за допомогою гребінця, край при цьому загинаємо на 1-2 см.

мелірування з фольгою 2

Ретельно фарбуємо волосся і загортаємо фольгу таким чином: складаємо смужку разом із пасмом у два рази чи чотири, залежно від довжини, загинаємо краї з двох сторін.

мелірування з фольгою 3

Пропускаємо приблизно 2 см волосся та вибираємо наступні пасма. Слідкуйте за тим, щоб пасма були однаковою товщини, а фольга не сповзала. Профарбовуємо всі необхідні пасма та витримуємо час, після чого промиваємо волосся, не знімаючи смужки.

мелірування з фольгою 4

Забравши фольгу, ще раз слід помити все волосся з шампунем з використанням кондиціонеру.

Техніка шатуш

Освоївши прості прийоми мелірування, можна спробувати виконати професійне освітлення на довге волосся – шатуш. Особливо воно підходить для брюнеток. Волосся освітлюється не від коріння і має ефект вигорілого волосся. Розділяємо волосся на пасма, шириною близько 2 см і закріплюємо його. Гребінцем з дрібними зубами начісуємо кожне пасмо. Потім наноситься розчин, однак, робити це необхідно нерівномірно, розтушовуючи його. Після закінчення часу склад змивається, а волосся тонується, причому на коріння наносять темніший відтінок фарби, ніж на решту довжини.

Мелірування – процес творчий, але потребує точності та скрупульозності. Тому, якщо не ризикуєте зробити його самостійно на всьому волоссі, потренуйтеся на чубчику. Яскравий ефект та його візуальний об’єм буде забезпечено.

Оцініть статтю