Календар вагітності по триместрах, місяцях та тижнях. Як умовно поділяють 9 місяців?

Календар вагітності по триместрах Вагітність та пологи

Часто вагітні жінки задумуються над питанням: а який в мене місяць вагітності в 15 тижнів, в 18 тижнів, 31 тиждень і т. д., який триместр вагітності. Адже насправді 40 тижнів вагітності важко самостійно поділити на 9 місяців.

Скільки триває вагітність?

  • В ідеальному варіанті, від зачаття вагітність триває 266 днів, або 280 днів від першого дня останньої менструації, після якої відбулось запліднення дозрілої яйцеклітини.
  • Також вагітність триває 40 тижнів. Звісно, бувають часті випадки народження дитини на 32, 36 тижні, 37, 38, 40-42 тижнях.
    9 місяців.
  • Умовно вагітність поділяють на три частини – триместри.

Календар вагітності по триместрах

Перший триместр триває від 1 тижня і до 12 тижнів, 13- перехідний. Вважається ризиковим перший триместр та потребує від вагітної жінки особливої обережності. В першому триместрі закладаються всі органи та системи у дитини, формується плацента, відбуваються гормональні зміни в організмі майбутньої матері, які відображаються на самопочутті, настрої, апетиті жінки. В першому триместрі на 12-13 тижнях вагітності жінка стає на облік в жіночій консультації, проходить перші необхідні обстеження щодо розвитку плода, свого стану здоров’я.

Читайте також: Вагітність і домашні тварини: помічники чи ревнивці?

Другий триместр вагітності починається з 14 тижня і триває до 27 тижня вагітності. Багато жінок в цей період почуваються найкраще, проходить токсикоз, покращується настрій. Стає помітним животик, відчувають уже рухи дитини, які є приємними, ще зовсім не болючими для матусі. У плода розвиваються органи, проте все ж існують фактори, які можуть негативно позначитися на подальшому розвитку певних органів у дитини. Серед основних: вживання певних препаратів, деякі інфекційні чи вірусні захворювання, алкоголь, постійні нервові стреси матері.

Третій триместр вагітності починається з 28 тижня і триває до пологів, які можуть початись я на 40 тижні, так і раніше чи пізніше.

В третьому триместрі дитина активно росте та набирає вагу, поправляється і вагітна. Важливо контролювати свій раціон, стежити за набором ваги, за рухами дитини, підготовлюватись до пологів.

Календар вагітності по місяцях

1 місяць вагітності. Які тижні до нього відносять? Вагітність перших чотирьох тижнів від зачаття вважається першим місяцем вагітності. За цей час запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки, починає активно ділитись. З одних клітин формується плацента, пуповина, з інших – зовнішні та внутрішні органи плода.

2 місяць вагітності починається на 5 тижні вагітності й триває до 8 тижня включно. На другому місяці починає битися сердечко у дитини. Формуються нирки, мозок. жовчний міхур, щитовидна залоза, травна система.

3 місяць вагітності, який завершує перший триместр триває з 9 по 12 тижні вагітності. На першому УЗД, яке проводять з 11 по 13 тиждень, як правило, уже видно мініатюрну дитину, ручки, ноги, голову, тулуб, ніс, очі та рот. Пропорції тіла зовсім не схожі на пропорції новонародженої дитини, але вже в цей час лікар бачить чи немає відхилень у розвитку, чи всі життєво важливі органи є у плода.

Читайте також: Чому не можна приймати антибіотики під час вагітності?

4 місяць вагітності – припадає на період з 13 тижня по  16 тиждень включно. Починається найприємніший період без нудоти, їсти хочеться практично все і коли шлунок голодний, то насправді вагітна стає злою, у неї погіршується настрій, починає боліти голова. Живіт уже починає закруглятись, але інші люди не завжди його помічають – легко ховається під вільним одягом.

5 місяць вагітності – починається  на 17 тижні та триває до 20 тижня включно. Власне на п’ятому місяці жінки відчувають вперше рухи своєї дитини. З першою вагітністю рухи жінка відчуває на 19-20 тижні, з наступною вагітністю – вже на 17 тижні майбутня мама відчуває незначне лоскотання від рухів дитини.

6 місяць вагітності починається на  21 тижні й триває 26 тижня.

7 місяць вагітності – триває з 27 тижня по 30 тиждень. На 30 тижні, якщо вагітна працює найманим працівником, іде в декретну відпустку, а точніше, на лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами терміном на 126 календарних днів.

8 місяць вагітності – починається на 31 тижні й триває по 35 тиждень.

Останній 9 місяць вагітності, на якому діти й народжуються, починається з 36 тижня.

Оцініть статтю