Чому не можна приймати антибіотики під час вагітності?

Чому не можна приймати антибіотики під час вагітності? Вагітність та пологи

Не секрет, що майбутній мамі протипоказано дуже багато з того, з чим будь-яка жінка досить часто стикається в житті. До цього довгого списку можна віднести й міцні напої, і певну їжу, і фізичні навантаження. Крім того, заборонені й певні лікарські препарати. Антибіотики під час вагітності жінці не пропише жоден лікар, але чому?

Пов’язані подібні обмеження з тим, що жінка, яка приймала антибіотики під час вагітності, може повною мірою відчути негативний вплив цих ліків не тільки на власний організм, а й на організм дитини.

Антибіотики під час вагітності

Багато хто помилково вважає, що препарати настільки сильної антибактеріальної спрямованості можуть мати негативний вплив на генетичний код дитини. Але зовсім недавно під час досліджень учені зі США та Європи з’ясували, що подібні ліки шкідливі для розвитку плода загалом.

Читайте також: 20 тиждень вагітності

При цьому далеко не всі антибіотики слід повністю виключити з ужитку. Негативний вплив на організм чинять такі препарати, як аміноглікозити (амікацин, гентаміцин), фторхінолони (ципрофлоксацин), тетрацикліни (доксициклін, тетрациклін) і низка інших препаратів із сильною антиінфекційною дією. Жінка, яка пила антибіотики під час вагітності (антибіотики такого типу), часто відчувала нудоту, запаморочення, слабкість. Дитині, своєю чергою, це могло загрожувати втратою слуху, погіршенням емалі зубів, аномаліями розвитку та іншими дефектами.

Винятки рідко, але бувають: іноді вагітним все ж прописують ліки такого плану, але при цьому лікарі ретельно вивчають стан організму майбутньої мами, виявляють коефіцієнт ризику і, звісно, інформують жінку про можливі побічні ефекти. Будь-яке вживання подібних препаратів без рекомендацій фахівця може призвести до катастрофічних наслідків.

Оцініть статтю