26 тиждень вагітності – розвиток плоду, рекомендації вагітним

26 тиждень вагітності Вагітність та пологи

26 тижнів вагітності позаду, а це означає, що почався третій триместр вагітності, звісно нелегкий, але попереду найяскравіші емоції та переживання.

У багатьох вагітних до початку сьомого місяця токсикоз минає, але на зміну нудоті може прийти відчуття печії. В такому разі потрібно строго дотримуватись відповідного раціону:

  • їсти маленькими порціями по 100-150 г, але частіше;
  • їсти натуральні продукти, і відмовитись від напівфабрикатів та швидкоїжі;
  • їсти більше клітковини та молочних продуктів.

Приріст ваги жінки на 26 тижні становить приблизно пів кілограма щотижня, а в загальному вага збільшилась за 6 місяців на 8-9 кг.

Через збільшення ваги, тиск на внутрішні органи, появляється дискомфорт: біль у попереку, ногах, може турбувати варикоз, часті позиви до туалету та запори. Перелік не найкращий, але потрібно з ним справитись і попередити. Для полегшення самопочуття слід більше відпочивати, частіше перебувати на свіжому повітрі, вибирати зручне взуття та одяг. Також можна почати носити спеціальний бандаж, який трохи зніме навантаження зі спини та попереку, одягати компресійні панчохи на ноги, давати відпочинок ногам та спині.

Через чотири тижні Ви швидше за все підете у декретну відпустку, тому потрібно попередити керівництво, щоб підібрали заміну на посаду. Інколи жінки бажають продовжувати працювати до дев’ятого місяця. Все залежить від типу праці та від протікання вагітності й самопочуття.

Розвиток дитинки на 26 тижні вагітності

Плід можна порівняти з розміром дині, довжиною 25-30 см, та вагою близько 750-900 г. Серце дитини б’ється частіше, ніж у дорослих людей, приблизно 160 ударів на хвилину.

Читайте також: Як попередити появу набряків ніг під час вагітності?

Дитина активно розвивається, зміцнюється, та набирає вагу. Хоча жирової тканини зовсім мало, проте вона активно формується.

Очі дитини сформовані, хоча ще закриті. Сформовані уже кілька місяців органи слуху, дитина чує, реагує на звуки, розрізняє голос. Також видно брови й вії на обличчі дитини.

На завершальному етапі формування дихальної системи плоду. Формується кісткова тканина, і зачатки зубчиків, які почнуть прорізатися у пів року, швидше за все.

Режим плоду та контролю рухів.

Дитина все-таки більше спить (16-18 год на добу). Вона може вибирати різний час для сну, проте потрібно вже контролювати інтенсивність рухів, вони вже добре відчутні. Простежуючи чергування активних і пасивних фаз, а також їх стабільність, майбутній мамі буде легше контролювати розвиток малюка.

Одні можуть проявляти значну активність щогодини, інші проявляти активність тільки ввечері, а треті практично весь день спати. Тому звернути тут увагу слід не на певні норми, а на стабільність. Якщо день у день дитина проявляє активність тільки в нічні години, значить, для даного випадку це і є норма.

Однак якщо ж ворушіння зменшилися або припинилися взагалі, то зі зверненням до лікаря зволікати не можна. Така зміна в активності дитини може свідчити про брак кисню або інших поживних речовин, і обов’язково повинна бути виправлена.

Аналізи та обстеження на 26 тижні вагітності

Як правило, окрім звичайно обстеження: загального аналізу крові та сечі, вимірювання тиску та прослуховування серцебиття дитини стетоскопом, інших обстежень не назначають.

Можливо прийдеться в цей тиждень здати аналіз крові на цукор та на чутливість до глюкози. Тобто в один день двічі братимуть кров з вени: натщесерце і через год після випитої глюкози.

УЗД в принципі не передбачене, його потрібно буде зробити на 7 місяці.

Ріст матки у 26 тижнів

На цьому терміні жінка починає сильніше відчувати тиск матки на інші органи. Це відбувається через її постійне збільшення – приблизно на 1 см у висоту за тиждень.

Інколи можуть проявлятись тягучі болі внизу живота, якій називають фальшивими переймами. Це так званий тонус матки: вона починає скорочуватись, живіт стає твердішим, ніж зазичай. До таких болів потрібно прислухатись і якщо вони ставатимуть інтенсивнішими, то потрібно звернутись до лікаря, щоб це не був сигнал передчасних пологів. Постарайтесь при такому дискомфорті прилягти й розслабитись, погладити себе по животі, і все має пройти.

Читайте також: Як підібрати одяг для майбутніх мам?

Потрібно стежити за виділеннями зі статевих органів. Вони є, проте можуть бути посиленими. Колір їх білий, або сіруватий чи жовтуватий. Любі зміни кольору виділень мають насторожити вагітну. Ще один випадок, коли потрібно не просто звернутися до лікаря, а терміново викликати швидку допомогу і відправлятися в лікарню – це поява кров’янистих виділень. Причиною такого ускладнення може стати неправильне розміщення плаценти або її відшарування. А на даному етапі вагітності це може спричинити порушення розвитку плоду або навіть його завмирання. Тому зволікати з даними симптомом ні в якому разі не можна.

Живіт на 26 тижні вагітності

Як ми вже казали, активно росте матка, а відповідно і животик. Одяг потрібен зручний та пошитий з натуральних тканин, оскільки шкіра розтягується, свербить, і  може подразнюватись від синтетики.

Рекомендації по догляду за собою на 26 тижні вагітності.

На 26 тижні вагітності жінкам бажано зволожувати шкіру олійками та засобами від розтяжок. Можна змащувати звичайною оливковою олійкою чи вершками. Митися під контрастним душем. Звісно без льодяної води й сильно гарячої (гарячі взагалі протипоказана). Чергування теплої та літньої води – один з кращих способів поліпшити кровообіг в організмі. Завдяки такій процедурі поліпшується функціонування колагенових і еластинових волокон, що сприяє підвищенню еластичності шкіри. Зосереджувати контрастний душ потрібно на стегнах, сідницях, ногах.

Найпростіший і безпечний метод уникнути появи целюліту на стегнах: робити щипковий масаж проблемних ділянок.

При виборі спеціальних засобів для вагітних обов’язково слід звернути увагу на їх склад: вони не мають містити хімічних складників, а найкращі – з вмістом вітамінів А та Е. Такі компоненти сприяють підвищенню загального тонусу шкіри й м’язів, стимулюють пружність тканин і покращують доступ кисню.

Оцініть статтю