Що потрібно знати про варикозне розширення вен?

Що треба знати про варикозне розширення вен? Здоров'я

Варикозне розширення вен (темно-сині або пурпурні вени, що випирають з під шкіри на ногах) є проблемою мільйонів людей. І справа не тільки в тому, що це некрасиво – випираючі вени приносять масу незручностей, і навіть можуть стати причиною сильного болю.

Варикозне розширення вен з’являється несподівано, наприклад, під час вагітності, але найчастіше це результат генетичної схильності.

Міфи і факти про варикозне розширення вен

Вени стають опуклими через відмову клапанів. А клапани – це тонкі мембрани всередині вен, які стримують потік крові, що надходить від ніг до серця. Якщо клапани виходять з ладу, підвищується венозний тиск, який і призводить до варикозного розширення і супутнього дискомфорту.

Найбільш поширеними симптомами варикозного розширення вен є важкість у ногах, ниючі або пульсуючі відчуття, набряки, зміна кольору або текстури шкіри і навіть відкриті виразки.

Точні причини виникнення варикозу досі не виявлені. Двоє людей можуть вести абсолютно однаковий спосіб життя, мати однаковий раціон і медичну історію, але у одного з них в результаті розвивається варикозне розширення вен, а в іншого ні.

До групи ризику цього захворювання зазвичай потрапляють люди, чиї батьки вже страждають від варикозного розширення вен. Проте, навіть якщо у вашої мами і бабусі є варикоз, ви можете зменшити шанси його виникнення у себе шляхом підтримки оптимальної ваги і регулярних тренувань.

Варикозне розширення вен частіше зустрічається у жінок, оскільки його поява зазвичай пов’язана з вагітністю. Але це не єдина причина. Ожиріння, надмірна вага, сидяча робота, як втім, і стояча теж можуть спровокувати варикоз.

жінка з варикозом

Існує три поширених міфи про варикозне розширення вен.

По-перше, багато хто думає, що це просто естетична проблема, хоча насправді варикоз може бути дуже болючим. По-друге, люди вважають, що розширення вен може початися тільки у тих, хто страждає від надмірної ваги. І, по-третє, дехто до цих пір вірить в те, що сидяче положення «нога на ногу» може привести до варикозу – цьому немає ніяких наукових доказів.

На жаль, надійних методів профілактики варикозного розширення вен поки не існує. Але навіть якщо у вас вже з’явився варикоз, не поспішайте засмучуватися і готувати себе до того, що це назавжди.

За останні кілька років з’явилися три нові процедури, що дозволяють позбутися цієї недуги. Перша називається ClariVein, при якій використовується пристрій, який механічно видаляє роздуті вени і закриває венозний канал. Друга процедура називається Varithena – це ультразвуковий спосіб позбавлення від варикозного розширення вен. І третя називається VenaSeal – це мінімально інвазивна процедура, яка усуває варикоз за допомогою спеціального медичного клею. До речі, остання не потребує седації або місцевої анестезії (за рідкісним винятком).

Кожна з трьох процедур має свої переваги і недоліки, тому перш ніж зважитися на будь-яку з них, потрібно обговорити всі варіанти зі своїм лікарем. Що стосується вартості лікування, вона може коливатися від декількох сотень до декількох тисяч доларів. Крім того, в деяких випадках справа може не обмежитися тільки однією процедурою.

Оцініть статтю