Що потрібно знати про варикозне розширення вен?

Що треба знати про варикозне розширення вен? Здоров'я

Варикозне розширення вен (темно-сині або пурпурні вени, що випирають з під шкіри на ногах) є проблемою мільйонів людей. І справа не тільки в тому, що це некрасиво – випираючі вени приносять масу незручностей, і навіть можуть стати причиною сильного болю.

Варикозне розширення вен з’являється несподівано, наприклад, під час вагітності, але найчастіше це результат генетичної схильності.

Міфи і факти про варикозне розширення вен

Вени стають опуклими через відмову клапанів. А клапани – це тонкі мембрани всередині вен, які стримують потік крові, що надходить від ніг до серця. Якщо клапани виходять з ладу, підвищується венозний тиск, який і призводить до варикозного розширення і супутнього дискомфорту.

Читайте також: Окуляри чи лінзи – що вам більше підходить?

Найбільш поширеними симптомами варикозного розширення вен є важкість у ногах, ниючі або пульсуючі відчуття, набряки, зміна кольору або текстури шкіри і навіть відкриті виразки.

Точні причини виникнення варикозу досі не виявлені. Двоє людей можуть вести абсолютно однаковий спосіб життя, мати однаковий раціон і медичну історію, але у одного з них в результаті розвивається варикозне розширення вен, а в іншого ні.

До групи ризику цього захворювання зазвичай потрапляють люди, чиї батьки вже страждають від варикозного розширення вен. Проте, навіть якщо у вашої мами і бабусі є варикоз, ви можете зменшити шанси його виникнення у себе шляхом підтримки оптимальної ваги і регулярних тренувань.

Варикозне розширення вен частіше зустрічається у жінок, оскільки його поява зазвичай пов’язана з вагітністю. Але це не єдина причина. Ожиріння, надмірна вага, сидяча робота, як втім, і стояча теж можуть спровокувати варикоз.

жінка з варикозом

Існує три поширених міфи про варикозне розширення вен.

По-перше, багато хто думає, що це просто естетична проблема, хоча насправді варикоз може бути дуже болючим. По-друге, люди вважають, що розширення вен може початися тільки у тих, хто страждає від надмірної ваги. І, по-третє, дехто до цих пір вірить в те, що сидяче положення «нога на ногу» може привести до варикозу – цьому немає ніяких наукових доказів.

На жаль, надійних методів профілактики варикозного розширення вен поки не існує. Але навіть якщо у вас вже з’явився варикоз, не поспішайте засмучуватися і готувати себе до того, що це назавжди.

Читайте також: 4 міфи про важливість сніданку, в які ми досі віримо

За останні кілька років з’явилися три нові процедури, що дозволяють позбутися цієї недуги. Перша називається ClariVein, при якій використовується пристрій, який механічно видаляє роздуті вени і закриває венозний канал. Друга процедура називається Varithena – це ультразвуковий спосіб позбавлення від варикозного розширення вен. І третя називається VenaSeal – це мінімально інвазивна процедура, яка усуває варикоз за допомогою спеціального медичного клею. До речі, остання не потребує седації або місцевої анестезії (за рідкісним винятком).

Кожна з трьох процедур має свої переваги і недоліки, тому перш ніж зважитися на будь-яку з них, потрібно обговорити всі варіанти зі своїм лікарем. Що стосується вартості лікування, вона може коливатися від декількох сотень до декількох тисяч доларів. Крім того, в деяких випадках справа може не обмежитися тільки однією процедурою.

Оцініть статтю