4 міфи про важливість сніданку, в які ми досі віримо

4 міфи про важливість сніданку Здоров'я

Скільки раз у своєму житті ви чули твердження «сніданок – найважливіший прийом їжі»? Ця фраза настільки вкоренилася в нашій свідомості, що ніхто навіть не думав ставити її під сумнів. Але чому найважливіший прийом їжі – це саме сніданок? Що робить вторинними обід і вечерю?

Не варто перейматися, якщо ви не встигли поснідати!

І хоча фітнес-тренери та гуру схуднення як і раніше наполягають на тому, що снідаючи вранці, можна зменшити ризик набору зайвої ваги, сьогодні ми розвінчаємо деякі міфи щодо важливості сніданку, в які багато хто з нас до сих пір вірить.

Міф 1: Сніданок покращує метаболізм

Метаболізм контролюється дуже складною системою обміну речовин, з безліччю факторів здатних на неї впливати. Сказати, що лише один прийом їжі здатний поліпшити обмін речовин, означає образити людський організм! До того ж, за метаболізм в основному відповідають гормони, як втім, і за м’язову масу, рівень активності і стресові стани.

Слідкуйте за тим, щоб протягом всього дня залишатися ситими. Не вдавайтеся до суворих дієт, які обмежують споживання калорій. Майте на увазі, дієти з низьким вмістом жиру викликають гормональний дисбаланс і завдають величезної шкоди вашому метаболізму.

Міф 2: Пропуск сніданку призводить до набору зайвої ваги

Невже пропуск сніданку дійсно викликає звірячий апетит протягом всього дня, в результаті чого ми набиваємо животи чим попало і від цього гладшаємо? А ось і ні. Навпаки, відмовившись від сніданку, ви дозволяєте організму правильно відрегулювати гормональний рівень без постійного впливу продуктів з високим глікемічним індексом, таких як булочки, крупи і соки, які підвищують рівень цукру в крові і змушують нас знову і знову відчувати почуття голоду. Хочете швидко схуднути? Тоді переходьте на їжу з низьким глікемічним індексом багату жирами, клітковиною і білком.

До речі, люди, які пропускають сніданок, в день вживають набагато менше калорій, просто тому, що не їдять величезну їх частину зранку. Повноцінний обід і вечеря, плюс закуски у вигляді фруктів і горіхів протягом дня забезпечують організм оптимальною кількістю калорій з усіма макро і мікроелементами.

здорова їжа

Міф 3: Той, хто снідає, веде більш здоровий спосіб життя

За великим рахунком ми всі снідаємо, і ті, хто пропускає сніданок і ті, хто цього не робить. Адже сніданок, це, по суті, просто перша страва дня. Здоровий сніданок дійсно приносить більше користі для здоров’я, але він може бути як о 7 ранку, так і о 12 дня. Тут важливо розуміти, що здорове харчування є набагато важливішим фактором, ніж час прийому їжі.

Міф 4: Всі люди повинні снідати

Які б експерименти ми не проводили зі своїм організмом, він завжди потребує адаптації до нових умов. Тому, якщо ви хочете почати пропускати сніданки, щоб переконатися в перевагах такого режиму харчування, зачекайте хоча б тиждень, щоб побачити результати. Однак потрібно мати на увазі, що відмова від традиційного сніданку підходить не для всіх. Хтось дійсно не може повноцінно працювати, не перекусивши зранку. Особливо це стосується професій, пов’язаних з великим фізичним навантаженням.

Проте, відмова від сніданку має незаперечні переваги, такі як підвищення метаболізму, нормалізація ваги і рівня цукру в крові.

Висновок

Багато людей будуть не згодні з розвінчанням вищеперелічених міфів, оскільки досі вважається, що сніданок є найголовнішим добовим прийомом їжі. Однак, насправді, у сніданку, обіду і вечері немає переваг один перед одним. Тут важливо інше – правильне харчування. Якщо в основі вашого раціону будуть здорові жири, білки, клітковина і невелика кількість вуглеводів, ви завжди будете відмінно себе почувати і виглядати на всі 100, незалежно від того, снідаєте ви чи ні.

Оцініть статтю