7 симптомів дефіциту магнію в жіночому організмі

7 симптомів дефіциту магнію в жіночому організмі Здоров'я

Жінка відчуває величезні навантаження – сімейні турботи, робочі чвари, постійні стреси, до яких часто долучаються різні дієти в гонитві за красивою фігурою. Все це призводить до того, що в організмі слабкої статі формується стійкий дефіцит магнію – мікроелемента, який приймає безпосередню участь в найважливіших біохімічних процесах.

Найчастіше дефіцит магнію має харчові причини – тобто його нестача пов’язана з харчовими особливостями (вживання зменшеної кількості продуктів, що містять цей мікроелемент), зловживанням кавою, кофеїном та алкогольними напоями. Нестачу магнію викликає стрес, низька фізична активність, куріння. Цей симптом може з’явитися під час гормональних перебудов організму жінки – в період вагітності і при клімаксі.

Ознаки нестачі магнію у жінок

У деяких випадках дефіцит магнію розвивається внаслідок важких соматичних захворювань – цукрового діабету, серцевої недостатності, ниркової недостатності.

Читайте також: Причини дефіциту вітаміну D

Провідні симптоми дефіциту магнію, які найчастіше зустрічаються у жінок:

  1. Порушення менструального циклу.
  2. Порушення травлення. При дефіциті магнію найчастіше розвивається хронічний закреп через зниження м’язової роботи кишківника.
  3. Вегетативні розлади у жінок найчастіше проявляються у вигляді головного болю, запаморочення, слабкості, пітливості, відчуття нестачі повітря навіть при незначних заворушеннях, відчутті грудочки в горлі. Ці самі симптоми можуть виникати через мінливі погодні умови.
  4. Розлад стільця, що проявляється хронічним запором, який може чергуватися з безпричинною діареєю
  5. Для дефіциту магнію характерні мимовільні посмикування м’язів. Це може бути нервовий тик, сіпається око, судоми кінцівок, а також симптом неспокійних ніг. Може виникнути відчуття оніміння, повзання мурашок і поколювання в руках і ногах.
  6. Поява перебоїв в роботі серця, прискорене серцебиття.
  7. У жінок нестача магнію часто супроводжується погіршенням зовнішнього вигляду – волосся стає ламким і тьмяним, інтенсивно випадає. Нігті слояться і часто ламаються. Змінюється і стан шкіри – з’являється сухість, лущення, втрачається тургор і еластичність. При цьому всі косметичні засоби та процедури носять лише тимчасовий характер і не усувають усувають повноцінно проблему, яка утворилася.

Магній потрапляє в організм з їжею, тому для вирішення цієї проблеми слід переглянути харчування і включити в раціон якомога більше продуктів, що містять цей мікроелемент.

Важливо пояснити, що при стресі та хронічних захворюваннях магній дозволяється в більшій кількості, ніж надходить в організм. Тому в деяких випадках доцільно приймати ліки, які містять цей мікроелемент.

У будь-якому випадку, вищеназвані симптоми повинні стати приводом для обстеження. Адже вони зустрічаються не тільки при нестачі магнію, а й можуть свідчити про важкі захворювання, які вимагають повноцінного лікування.

Оцініть статтю