7 поживних речовин, які завжди необхідні організму

7 поживних речовин, які завжди необхідні організму Здоров'я

Відсутність різноманітності у поживному раціоні тягне за собою безліч захворювань. Існує 7 видів поживних речовин, яких людина постійно потребує:

  • Вітамін В12. Цей вітамін міститься в природному вигляді в продуктах тваринного походження, включаючи рибу, м’ясо та птицю. Він необхідний для формування червоних кров’яних тілець. Рекомендована норма для чоловіків та жінок 2.4 мкг. У симптоми дефіциту вітаміну входить стомлюваність, слабкість, анемію, депресію та недоумство. 
  • Вітамін C. Міститься в цитрусових (апельсин, лимон), помідорах, картоплі, ківі, зеленому перці та броколі. Він має важливу функцію в імунній системі. Недолік його спричиняє втому, запалення ясен, випадання зубів.
  • Вітамін D. Він міститься в лососі, тунці, риб’ячому жирі та яловичій печінці. Регулює обмін кальцію в організмі та допомагає зберегти міцні кістки. Дефіцит призводить до остеомаляції та м’язової слабкості.
  • Йод. Цей мінерал знайдено в океанічній рибі, водоростях та креветках. Він використовується організмом для гормону щитоподібної залози, які використовуються в інших важливих функціях. Недолік його може викликати зоб та порушення психічних функцій.
  • Залізо. За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), дефіцит заліза стоїть на першому місці у людей у ​​всьому світі. У великих кількостях у сочевиці та квасолі. Переносить кисень до клітин та бере участь у створенні клітини крові. Дефіцит заліза викликає втому та зниження імунної функції.
  • Магній. Міститься в бобових, горіхах та овочах. В організмі регулює контроль м’язів, а також електричні імпульси. Симптоми недоліку включають втрату апетиту, нудоту і блювання.
  • Цинк. Знаходиться удосталь в устрицях, птиці та червоному м’ясі. Він допомагає імунній системі проти бактерій. Дефіцит його викликає випадання волосся, діарею, втрату апетиту та тривале загоєння ран.

Читайте також: Звички, які руйнують нирки

Оцініть статтю