Звички, які руйнують нирки

Звички, які руйнують нирки Здоров'я

Так склалося анатомічно, що нирки схильні до руйнівного впливу неправильного харчування, шкідливих звичок і невідповідного способу життя.

Нирки не тільки очищають кров, а й керують водно-мінеральним обміном. Нирки продукують важливі гормони, які регулюють артеріальний тиск, беруть участь у багатьох прихованих, але важливих процесах в організмі.

Зміна кольору і запаху сечі, біль у боці та попереку, слабкість, блювота, анемія, проблеми з диханням, постійна втома, короста, прищі, неприємний запах із рота і біль у тілі – все це може бути симптомом того, що нирки захворіли.

Чому? У цього може бути кілька причин – ви здивуєтеся.

Ви занадто рідко ходите в туалет

Так-так, це саме те, про що ви подумали. Не потрібно годинами терпіти, незалежно від того, наскільки ви зайняті, завжди ходіть у туалет за першим покликом.

Якщо сеча надовго затримується в організмі, це може призвести до активного розмноження бактерій і зараження сечовивідних шляхів інфекціями. До того ж застояна сеча руйнівно впливає на нирки.

Читайте також: Трави для очищення нирок: топ-7

Ви мало п’єте

Якщо будете пити мало води – хворітимете, і особливо постраждають нирки. Одна з їхніх основних функцій – позбавляти організм токсинів. Що більше води, то легше їх виводити – в розумних кількостях, звісно.

Експерти стверджують, що дорослому потрібно випивати 10-12 склянок (близько двох – двох з половиною літрів) рідини на день.

Ваша їжа пересолена

Що більше солі, то важче ниркам. Занадто багато солі – причина набряків, високого артеріального тиску та хвороб нирок. Рекомендована кількість солі на день – не більше 5 грамів, більше вже небезпечно для здоров’я. Звичайна чайна ложка без гірки містить 6 грамів, плюс порахуйте сіль у готових продуктах.

Ви приймаєте знеболювальні препарати

Анальгетики – знеболювальні – здатні завдати шкоди внутрішнім органам, зокрема й ниркам. Довготривале вживання анальгетиків руйнує нирки. Навіть не маючи проблем із нирками, не забувайте, що болезаспокійливі варто вживати з розумом: за крайньої потреби і якомога меншими дозами.

У вашому раціоні багато білка

Білок – це, в принципі, чудово. Але вживаючи занадто багато протеїнів (наприклад, захоплюючись м’ясними фрикадельками або білковими коктейлями), ви ризикуєте угробити свої нирки. Одна з функцій нирок – утилізувати азот під час синтезу білкових амінокислот. Занадто багато білка перевантажують нирки, що загрожує серйозними проблемами.

Ви багато п’єте, але не те, що треба

Алкоголь у помірній кількості не завдає шкоди. Майже. Однак якщо нирки вже пустують, то вживати алкогольні напої категорично не можна. Крім того, бажано взагалі не вживати міцні напої, а обмежитися пивом або вином.

Ви курите

Куріння шкодить усім внутрішнім органам, не тільки ниркам. Через куріння звужуються судини, підвищується тиск, а якщо нирки вже хворі, то куріння багаторазово погіршує ситуацію.

Ви п’єте багато кави (а також чаю, коли та енергетиків)

Багато кофеїну – причина високого артеріального тиску і проблем із нирками. Через кофеїн у сечі стає більше кальцію, і можуть з’явитися камені. Пийте не більше двох маленьких чашок кави й трьох чашок чаю на день. Вживайте менше енергетиків, газованих напоїв, шоколаду, какао та препаратів, що містять кофеїн.

Ви ігноруєте застуди

Часто серйозні захворювання нирок – прямий наслідок недостатньої уваги до дрібних неприємностей на кшталт нежитю, кашлю, фарингіту, тонзиліту тощо. Ці “малюки” зруйнують нирки, якщо не будуть вчасно знешкоджені.

Читайте також: Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте палити

Ви не дбаєте про зуби

Відвідувати стоматолога двічі на рік – це корисно не тільки для зубів, а й для нирок. Страшно уявити, які каріозні монстри можуть жити в порожнинах зубів, у камені та зубному нальоті. І вони дуже, дуже легко потрапляють у нирки, де творять свою чорну справу далі, руйнуючи та вбиваючи тканини на своєму шляху.

Ви не висипаєтеся

У зв’язку з напруженим графіком багато хто забуває, що сон (шість – вісім годин) дуже важливий. Поки ми спимо, тканини внутрішніх органів оновлюються. Відповідно, у разі недосипу органи серйозно пошкоджуються. Також він може стати однією з причин високого тиску й атеросклерозу, що, своєю чергою, збільшує ризик появи ниркових захворювань.

Оцініть статтю