Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте палити

Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте палити Здоров'я

Кинути палити нелегко, але це безперечно варте всіх зусиль – наприклад, ви знаєте, що люди, які не палять, живуть на 14 років довше за курців? Саме тому зараз саме час зав’язати з цією шкідливою звичкою. Чому? Всього через 20 хвилин після останньої сигарети ви почнете відчувати всі переваги свого вольового рішення. Кидайте палити, а Шановна розповість вам, що відбувається з вашим тілом у цей нелегкий для вас момент.

Через 20 хвилин

Наслідки правильного рішення помітні набагато раніше, ніж ви б могли подумати: так, менш ніж за 20 хвилин після останньої викуреної цигарки частота серцевих скорочень повертається до меж вікової норми – звісно ж, якщо у вас немає проблем із серцем і вагою.

Через 2 години

Усього дві години знадобиться вашому організму, щоб повернути в норму артеріальний тиск. Через дві години у вас у нормі пульс, тиск і поступово поліпшується периферичний кровообіг – так, у вас мають потеплішати кінчики пальців на руках і перестати мерзнути ноги. Фактично ваш організм оговтався від шоку, в який ви його увігнали, викуривши сигарету.

Однак саме через дві години дає про себе знати залежність від нікотину, для початку психологічна – наростають симптоми абстинентного синдрому. Що довше ви курили й що більше викурювали сигарет на день, то інтенсивніше вони проявляться.

Ранні симптоми:

 • непереборна тяга (“вуха пухнуть”);
 • тривога, напруженість, нервозність;
 • сонливість або тремтіння, перезбудження;
 • підвищений нервовий апетит (“щось таке хочеться…”).

Якщо ви рішуче налаштовані кинути курити, вам доведеться це все перетерпіти.

Через 12 годин

Монооксид вуглецю, більше відомий як чадний газ, вивільняється під час горіння тютюну, і курець вдихає його у складі сигаретного диму. Без сумніву, чадного газу від однієї цигарки недостатньо, щоб “вгоріти”, як під час пожежі, проте наслідки для здоров’я навіть при крихітних дозах значні.

Читайте також: Продукти багаті на йод для забезпечення нормальної роботи щитовидки

Оскільки чадний газ у клітинах крові зв’язується з киснем, значна кількість цієї речовини може призвести до перманентного кисневого голодування, що, своєю чергою, спричиняє серйозні серцево-судинні проблеми.

Лише через 12 годин після останньої сигарети, вміст монооксиду вуглецю в крові значно знижується, а рівень кисню в крові збільшується до нормального.

Через 24 години

Ризик серцевого нападу у курців на 70% вищий, ніж у тих, хто не палить.

Якщо ви вирішили кинути палити, то вже через добу цей показник почне неухильно знижуватися. Звісно, якщо ви курили кілька років, то кількох годин організму не вистачить, щоб відновитися і ліквідувати всі наслідки, проте ви вже на вірній дорозі.

Через 48 годин

Один із неприємних наслідків тютюнопаління – погіршення якості нюху та зниження активності смакових рецепторів. “Не смертельно”, – скажете ви; однак це означає, що довше ви палите, то менш смачною вам здається їжа, ви перестаєте насолоджуватися ароматами й навіть улюблені парфуми вам більше не в радість.

На щастя, через дві доби без цигарок нервові закінчення починають довгий і важкий шлях відновлення, до вас поступово, день за днем, повертається здатність відчувати нюанси запаху та смаку.

Цей шлях тривалий і поступальний, ви навіть можете не помітити, як усе відбуватиметься. Купіть сьогодні троянду, вдихніть її аромат… А потім повторіть те саме з аналогічною квіткою через місяць і порівняйте відчуття.

Через 3 дні

Через три доби після того, як ви викурили останню цигарку, нікотин практично повністю виведений з вашого організму. І, на жаль, це означає, що настали важкі часи: організм звик отримувати свою дозу стимулятора і всіма силами сигналізує, що не згоден з тим, що ви кинули курити.

До психологічних симптомів відміни (вони почали проявлятися вже через дві години після останньої цигарки) можуть додатися й фізіологічні прояви:

 • головний біль;
 • нудота;
 • запаморочення;
 • може різко стрибнути тиск;
 • болі в животі;
 • печія;
 • кашель;
 • шкірні висипання.

Утім, так буває не у всіх і не завжди; найчастіше злегка болить голова, і переслідують нав’язливі думки про куріння. Тримайтеся, воно того варте. Якщо зовсім важко, побалуйте себе чимось приємним – зрештою, ви ж заощадили трохи грошей на сигаретах!

Через 2 – 3 тижні

За кілька тижнів ви вже можете робити вправи, бігати, підійматися сходами й взагалі бути фізично активною людиною, не почуваючись при цьому руїною.

 • Відмова від куріння запустила низку регенеративних процесів – отрута більше регулярно не надходить, в організму є час і сили на те, щоб полагодити поламане.
 • Кровообіг поступово покращується, функція легень повертається у вікову норму – дихати вам тепер, безумовно, легше.
 • Знайомі відзначають, що у вас змінився голос, став ніжнішим або вищим. Від вас перестало пахнути, як від попільнички.

У більшості курців усі неприємні симптоми відміни зникають приблизно через два тижні після повної відмови від куріння. Однак якщо вас можна назвати завзятим курцем – ви впродовж більш ніж десяти років щодня викурюєте понад 25 сигарет – боротьба з абстинентним синдромом затягнеться на 2-6 місяців.

Через 1 – 9 місяців

Орієнтовно через місяць після того, як ви кинули палити, ваші легені та бронхи починають потихеньку відновлюватися. Крок за кроком, клітинка за клітинкою – заражена тканина замінюється новою, чистою, а кашель, слабкість, задишка зникають і забуваються. Тепер ви рідше хворієте на застуди.

Читайте також: Як певна їжа впливає на стан шкіри?

Ви пройшли важкі випробування і виявилися одним із небагатьох. Радійте, більшість тих, хто кидає курити, на цьому відрізку знову повертаються до згубної звички.

Через рік

Ви кинули курити рік тому? Редакція Шановної вітає вас – тепер ви практично здорова та абсолютно точно незалежна від тютюну людина! Ви практично позбулися тяги до сигарети, у вас більше немає задишки й кашляєте ви тільки після потрійної порції морозива.

Однак це не всі приємні новини: перш за все, ви значно знизили ризик отримати інфаркт – тепер ви ризикуєте вдвічі менше, ніж тоді, коли ще курили. Звісно, вам ще є, над чим працювати, однак і це непоганий результат.

Через 5 років

До того, як ви кинули палити, у вашу кров потрапляло дуже багато продуктів горіння, зокрема й чадний газ, і це значно підвищувало ризик виникнення інсульту. Тепер, через п’ять років після того, як ви викурили останню сигарету, ви ризикуєте отримати інсульт не більше, ніж ті, хто ніколи не курив.

Через 10 років

У курців значно вищий ризик захворіти на рак – причому не тільки на рак легенів, а й на рак сечового міхура, печінки, рота, горла, губи, стравоходу, нирок, підшлункової залози.

Через 10 років після того, як ви кинули палити, ви, як і раніше, ризикуєте захворіти на рак легенів більше, ніж людина, яка ніколи не палила, проте ваш ризик удвічі менший, ніж він був тоді, коли ви курили.

Через 15 років

Через 15 років після останньої викуреної цигарки ваші судини та серце вже не пам’ятають, що колись ви над ними знущалися. Тепер ви ризикуєте отримати інфаркт, інсульт, та й узагалі будь-яку хворобу серцево-судинної системи не більше, ніж ваші ровесники, які ніколи не курили.

Дамоклів меч у вигляді ішемії, тахікардії, аритмії, стенокардії та інфаркту міокарда більше над вами не висить.

Точніше, висить, але не більше ніж над будь-ким іншим. І тепер у вас є всі шанси не допустити проблеми з серцем і в довгостроковій перспективі – займайтеся спортом, харчуйтеся правильно, любіть життя і насолоджуйтеся ним.

Оцініть статтю