Реакція організму на косметичні препарати

Косметичні препарати Здоров'я

“Краса вимагає жертв”. Фраза загальновідома. Але наскільки часто вона відображає реальну ситуацію?

Чому іноді використання косметичних засобів призводить до зовсім не тих ефектів, які очікуються. Замість омолодження обличчя і гладкості рук, червоні плями на шкірі, свербіж і сльозоточивість. Все це негативна реакція організму на вплив складу косметичних засобів. Іншими словами алергія.

Косметична промисловість на сьогодні випускає відповідну продукцію у величезному асортименті. Фірми розробники косметичних засобів (кремів, парфумів, гелів тощо) зі свого боку завжди намагаються робити акцент на безпечний вплив на людину. Проте, люди не наділені рівною сприйнятливістю. І те, що на одних діє цілком благотворно, іншим приносить справжнє страждання.

Прикрість викликає той факт, що фахівцям-косметологам досі не вдалося знайти причину негативної реакції шкіри на алерген, і завдання з розроблення косметичних препаратів, безпечних для будь-яких видів шкіри, досі актуальне.

Як подбати про попередження алергії?

Щоб убезпечити себе від неприємностей, пов’язаних з алергією, необхідно дотримуватися таких правил:

По перше, купувати косметику в парфумерних магазинах найкраще від одного виробника. В іншому разі лікарю алергологу буде складно визначити речовину, що спровокувала алергію.

По-друге, перенасиченість ароматів так само вкрай шкідлива. Є косметика, яка містить спеціальну речовину, що підсилює аромат. Купувати її не рекомендується, оскільки сильний запах часто стає джерелом сильної алергічної реакції.

Читайте також: Чим втамувати вечірній голод?

Крім того, до розряду шкідливої косметичної продукції можна віднести препарати з довгим терміном зберігання. У цьому разі основна шкода полягає в перевищенні консервантів.

По-третє, використовувати косметику потрібно своєчасно. Зберігати її вдома без діла довгий час не варто. Може змінитися структура внутрішнього складу речовини та користуватися такою косметикою стане небезпечно.

Основні вимоги до людей, які мають схильність до реакцій алергічного характеру на косметичні препарати:

  • не користуватися косметикою в період загострення, тобто хвороби;
  • виключити всілякі косметичні маски за найменшого висипання на шкірі, зокрема і з підручних домашніх продуктів;
  • обов’язково звернутися до лікаря, якщо алергія прогресує;
  • не займатися самолікуванням.

Позбутися алергії без лікарського втручання неможливо. Щоб виявити той самий компонент, що міститься в косметиці й викликає негативну реакцію організму, потрібно пройти кілька спеціальних алергенних тестів. На їхній підставі лікар визначить необхідний препарат, що нейтралізує алергію, яка проявилася.

Що з того, що входить до складу косметичних засобів, може спровокувати алергію?

  1. Насамперед це барвники. Їхній склад являє собою взаємодію хімічних і мінеральних елементів з великим вмістом хромових сполук. Такі барвники мають велику поширеність. Широко використовуються вони й в косметичній промисловості. Особливо часто вони застосовуються в декоративній косметиці.
  2. Одними з найшкідливіших компонентів у косметиці є консерванти, про які вже згадувалося вище. Саме вони становлять головну небезпеку для тих, хто має шанс підхопити алергію.

Головна небезпека полягає в тому, що консерванти впливають на білкові сполуки всередині людського організму і перетворюють їх на речовини, що викликають алергію. Їх містить практично кожен косметичний продукт. І звісно, цей факт має викликати певну стурбованість. Хоча з іншого боку ці ж консерванти бувають і корисними.

Наприклад, вони сприяють зниженню росту мікроорганізмів, присутніх у косметиці у великих кількостях.

Іноді замість консервантів косметика може містити ефірні олії. Але на сьогодні їх використання сильно скорочено. Підприємства, пов’язані з випуском косметичної продукції, враховують дорожнечу ефірних олій і надають перевагу звичайним синтетичним компонентам.

Оцініть статтю