Чому у мене затримка: десять причин того, чому місячні не починаються вчасно

Чому у мене затримка Здоров'я

Мало що лякає або тішить жінку так само як затримка місячних – реакція залежить, звісно, від того, чи хотіла вона завагітніти, чи намагалася цього уникнути. Вагітність – перше, що спадає на думку під час затримки менструації. Але хіба в цього може бути тільки одна причина?

Стрес

Стрес впливає на багато чого в нашому житті, зокрема й на місячні. Іноді стрес настільки сильний, що організм знижує вироблення гормону, який відповідає за початок менструації. У цьому разі потрібно проконсультуватися з лікарем і, можливо, з психологом.

Хвороби

Найрізноманітніші захворювання можуть викликати затримку місячних. Зазвичай це тимчасово – коли ви вилікуєтеся, менструальний цикл прийде в норму.

Зміна розкладу

Ви працюєте в різні зміни, почали раніше вставати й/або пізніше лягати, змінили часовий пояс? Усе це може стати причиною того, що місячні не почалися вчасно.

Лікарські препарати

Менструація може початися пізніше або не початися взагалі, якщо ви почали приймати будь-які ліки. Це також може статися, коли ви припиняєте приймати протизаплідні таблетки.

Читайте також: Борова матка від безпліддя

Зайва вага

Якщо ви носите на собі занадто багато ваги, це може стати причиною гормональних збоїв, які, своєю чергою, призведуть до змін менструального циклу. Після відновлення нормальної ваги цикл, як правило, нормалізується.

Вага нижче норми

Це теж зовсім не корисно для здоров’я. Занадто низька вага може призвести навіть до повного припинення менструацій – цей стан називається аменорея. Під час відновлення ваги зазвичай повертаються і місячні. Така проблема часто спостерігається у жінок, надмірно захоплених схудненням, і у професійних спортсменок.

Помилка в розрахунках

Менструальний цикл у жінок неоднаковий. У середньому він триває 28 днів, однак у когось він може бути коротшим або довшим. Те, що ви сприймаєте за затримку, насправді може бути лише наслідком того, що ви невірно визначили тривалість свого менструального циклу. У цьому разі потрібно лише трохи почекати – найімовірніше, місячні почнуться тоді, коли вони мають початися.

Пременопауза

Пременопауза – це період, коли жінка переходить із репродуктивного віку в нерепродуктивний. У цей час місячні можуть ставати то слабшими, то сильнішими, йти частіше або рідше, а іноді сильно затримуватися. Якщо ви не хочете завагітніти, продовжуйте оберігатися протягом усієї пременопаузи.

Менопауза

Якщо у вас настала менопауза, овуляції та місячних більше не буде.

Вагітність

І нарешті – так, затримка місячних може статися тому, що ви вагітні. Якщо затримка триває хоча б тиждень, зробіть домашній тест на вагітність. У разі позитивного результату одразу запишіться на прийом до гінеколога.

Оцініть статтю