25 тиждень вагітності: цікава інформація про розвиток плоду та відчуття вагітної

25 тиждень вагітності Вагітність та пологи

Пройшло майже 2/3 періоду вагітності, закінчується шостий місяць. А це означає, що поява на світ дитини не за горами. Час промайне швидко і варто задуматись над покупками речей у пологовий будинок, над облаштуванням дитячої кімнати, оскільки животик хоч і збільшується швидкими темпами, проте не заважає на даному етапі матері походити по магазинах.

Усіх жінок надзвичайно цікавить, як змінюється їхня маленька дитина, яку ще неможливо побачити.

Розмір та розвиток дитини на 25 тижні вагітності

Важить дитинка приблизно 700 г та ріст становить 23-25 см. Малятко дуже худенька, шкіра зморщена і досить тонка. Покрите тіло пушком «лануго», яке ще навіть де-не-де залишиться після народження дитини. Часто матері лякаються, коли їхні новонароджені діти достатньо скажемо так «мохнаті», незначний пушок є і на вушках, і на спинці й на щоках навіть. Проте до місяця часу, як правило, пропадає.

У дитинки добре прослуховується серцебиття. Кількість ударів на хвилину становить десь 130-160 і це зажди прослуховуватиме та перевірятиме гінеколог на кожному огляді.

Читайте також: 9 способів позбутися геморою при вагітності

Сформовані всі внутрішні органи, але, звісно, ще недосконалі, хоча були випадки, коли дитина народилась на 26 тижні вагітності й вижила. Звісно завдяки старанням професіоналів-лікарів та любові батьків.

У легенях активно накопичується спеціальна речовина, так званий сурфактант, який дасть можливість дитині дихати після пологів. Збільшується також кількість альвеол легенях, які допомагають легені максимально наповнити повітрям.

Дитина відчуває емоційний стан матері й теж змінює свій настрій: може радіти, або бути стривоженою на неспокійною.

У дитинки виробився певний режим сну та період неспання, який добре відчуває майбутня мама. Дитина просинається майже щогодини, бачить сни, але загалом спить більшу частину доби – приблизно 18 год. Активний рух вагітної ймовірно заколисує мале чудо,  от коли мама втомилася і збирається прилягти, то дитина починає рухатися та гратися. Такий режим спостерігає більшість вагітних.

Жінка на 25 тижні вагітності

Що тут казати, розміри живота збільшуються щотижня на 1 см. Розмір живота нагадує розмір футбольного м’ячика. Звісно живіт може бути більшим, якщо багато накопичилось навколоплідних вод. Розміри живота гінеколог оглядатиме на кожному візиті й контролюватиме його збільшення чи уповільнений ріст. Виявивши розбіжність із загальноприйнятими нормами зростання плоду змушують шукати причину цього, щоб визначити необхідні запобіжні заходи. Для з’ясування більш детальної картини протікання вагітності жінці призначають ультразвукове дослідження. Воно дозволяє перевірити навколоплідні води, дізнатися точні розміри плоду, виключити вади розвитку, скласти уявлення про плаценту, її будову і функціональність.

Приріст ваги за 25 тижнів вагітності у кожного звісно індивідуальний, проте середньостатистичною нормою вважається 7 кг, з них суто збільшення ваги жінки становить десь 2-3 кг, решта – дитини, навколоплідні води, плацента, матка, збільшений об’єм крові та рідини в організмі. Тому, якщо приріст ваги незначно перевищує норму, цілком ймовірно, що до попередньої форми після пологів жінка швидко повернеться.

Читайте також: Чим небезпечна краснуха під час вагітності?

Втім важливо контролювати своє харчування, вибираючи ті продукти, які необхідні для розвитку плода і відкидаючи більшу частину легкозасвоюваних вуглеводів. Ми говоримо, перш за все, про різні солодощі й борошняні вироби. Також обмежте свій раціон, виключивши з нього копчену їжу, солену, перчену, гостру та консерванти. Ці продукти затримують рідину і сприяють швидкому збільшенню ваги. Вам Потрібно контролювати добову норму води – скільки її надходить в організм, стільки має приблизно виходити з нього з сечею та потом. Будь-які набряки – це привід до негайного звернення за лікарською допомогою, адже це може спричинити появу білка у сечі, який є свідченням проблем із нирками. Набряки – перші симптоми, які підтверджують про захворювання.

Болі внизу живота на 25 тижні вагітності.

Якщо жінка відчуває внизу живота біль, коли він наче віддає в ногу, живіт стає твердим і це не припиняється більше як 30 хв, звісно необхідно відразу звернутися до гінеколога. Це можуть бути й фальшиві перейми, які свідчать про те, що матка готується до пологів. Переважно такий тонус появляється після перенапруження, втоми й швидко минає, як тільки прилягти. Жінкам з частою появою тонусу матки протипоказані інтимні відносини, які можуть стимулювати передчасні пологи. Якщо вагітність протікає без ризику викидня, то лікарі дозволяють статеві стосунки.

Поради вагітним, як позбутись неприємних відчуттів

Часто жінки починають  страждати від печії, прискореного сечовипускання, і больових відчуттів в підребер’ї через тиск матки на внутрішні органи. Для виключення печії перейдіть на дробове 6-8 разове харчування. Не лягайте відпочивати після того, як поїли, оскільки горизонтальне положення призведе до потрапляння вмісту шлунка у стравохід. Також необхідно змиритися і з нескінченними стусанами малюка всередині живота. Він весь час активно рухається, проте місця йому стає менше і менше, через це страждають внутрішні органи.

Неправильне вставання з ліжка, різкий кашель, підіймання по сходах, швидка ходьба – це привід відчути біль в низу живота через напруження м’язів. Уникайте різких рухів, та не перевтомлюйтесь.

Вас також можуть турбувати больові відчуття в області спини. Це можна пояснити. Зайва вага тисне на весь хребет, тиск відчувають і таз, поперек. Зміщується центр ваги назад. Жінка змушена ходити, випинаючи живіт вперед, а плечі назад. Для полегшення стану лікар може порадити придбати бандаж для вагітних. Також, щоб зменшити навантаження на спину і біль:  не сидіть довго в одній позі; зменште навантаження на ноги; не підіймайте важких предметів; відмовтесь від взуття на підборах; робіть розминку і легенький масаж; при підійманні предмета з підлоги, спочатку присядьте, без нахилу вперед, після цього підіймайте за двома руками.

Оцініть статтю