Фальшиві (тренувальні) перейми під час вагітності: що це і як відрізнити від справжніх?

Фальшиві перейми під час вагітності Вагітність та пологи

Під час вагітності жінка особливо пильна та прислухається до відчуттів, інколи хвилюється без причини, або ж навпаки – погане самопочуття, біль вважає втомою та не надає їм значення. У третьому триместрі вагітності у жінок періодично появляються фальшиві перейми, які називають ще переймами Брекстона-Хікса. Деякі майбутні мами починають панікувати, переживають, що це передчасні пологи. Потрібно вміти відрізнити тренувальні перейми від справжніх. Про це ми детальніше опишемо.

Що таке фальшиві перейми?

Як відомо, матка є м’язевим органом, якому властиво скорочуватися. Скорочення відбуваються від початку вагітності, готуючись, таким чином до пологів. Проте, на ранніх термінах вони не особливо відчуваються. Але, на на останніх термінах вагітності, коли дитина активно росте, майбутня матуся добре відчуває ці скорочення. Це свого роду спазм, який вагітна жінка може відчути, приклавши руку до живота. Живіт під час фальшивих переймів стає твердим, відчувається тягнучий біль внизу живота, який віддає у стегно. Наявність або відсутність переймів Брекстона-Хікса не є патологією. У кожної жінки вони проявляються по-різному: більше відчуваються, або взагалі може їх не бути.

Як відрізнити фальшиві перейми від справжніх?

Найчастіше тренувальні перейми характеризуються нерегулярністю. Хворобливих відчуттів вони не приносять, швидше буває трохи неприємно, хочеться сісти, або прилягнути. Перейми Брекстона – Хікса пропадають буквально через хвилину – дві, живіт знову м’якшає. Часто такі скорочення матки появляються після того, як жінка багато ходить, рухається, та переживає.

Інша справа, якщо перейми продовжуються протягом години, посилюються, стають болючими. Якщо під час підвищеного тонусу матки спостерігаються різного роду виділення: водянисті, кров’яні, слизисті, то це вже має насторожити і є приводом негайного звернення до лікарні.

Що робити під час фальшивих переймів?

Найголовніше – не панікувати. Якщо скорочення відбуваються не вперше, то необхідно зрозуміти, що стало причиною цього, в який час вони відбуваютьс. Якщо, наприклад, тренувальні перейми починаються після того, як ви різко нагнулися, присіли чи встали з ліжка, то перестаньте робити різкі рухи, не потрібно поспішати кудись. Робіть все виважено і повільно, якщо втомились, не пересилюйте себе, відпочиньте. Це стосується особливо працюючих вагітних жінок, які не хочуть видатись слабкими перед начальством і колегами, не показують своєї втоми. Але під час вагітності потрібно думати в першу чергу за свою дитину і за себе, а на роботі співробітники зрозуміють Ваше становище. Інколи лікарі при підвищеному тонусі матки рекомендують виключити інтимні стосунки, та більше часу відпочивати. Дані фактори можуть провокувати зовсім не фальшиві перейми, після яких можуть статися передчасні пологи.

Під час фальшивих переймів допомагає розслабити живіт поза кішки. Потрібно стати на коліна, обіпертися на руки і прогнути спинку, розслабитись. Також тепла, проте не гаряча, ванна розслабляє м’язи матки.

Оцініть статтю