20 тиждень вагітності

20 тиждень вагітності Це цікаво

Через двадцять тижнів вагітності пройдена половина шляху. Вже немає дратівливості, і емоційний стан повернулося в норму. Фізично ви теж трохи змінилися — збільшилася в обсязі груди, стала округлої талії, ви набрали не менше п’яти кілограмів ваги, став опуклим животик, і найголовніше, ви відчуваєте ворушіння вашого малюка. Тепер малюк став сильнішим і руху його більш відчутні, не такі як минулого тижня.

Розвиток плоду на двадцятому тижні вагітності

Плід на двадцятому тижні виношування вуджу досить розвинений, він повністю придбав образ немовляти, у нього вже немає хвостика і зябрових щілин. Частини тіла у нього вже сформовані, малюк намагається грати з пуповиною, хапаючи її руками. Він робить мимовільні перекиди, відштовхуючись при цьому від маткових стінок.

Зовнішні фактори розвиток плода

20-й тиждень вагітності — це період, коли плід починає покриватися первородним пушком і утворюється коричневий жир в області плічок і попереку, це додає йому пухлості. Продовжується розвиток щелепного апарату, що дозволяє заковтувати більшу кількість навколоплідних вод. М’язова маса і розвинений скелет дозволяє маляті здійснювати більше різноманітних рухів, він постійно змінює своє положення.

Читайте також: 13 тиждень вагітності: харчування жінки, обстеження, особливості розвитку плоду

Шкіра набула більш природний відтінок, через неї вже не проглядається сітка судин, оскільки сформовано два додаткових шкірних шари. Малюк рухає плічками й голівкою, підносить пальчик до рота. Підросли ручки й ніжки, тіло поступово набуває пропорційні розміри щодо голови.

Внутрішні чинники розвитку плода

Щоб шкіра не стала зморшкуватою, і не було роздратування через постійного контакту з амніотичною рідиною, сальні залози почали виробляти спеціальний воскоподібний фермент. Щоб амніотична рідина не змила захисний шар, на тілі малюка з’являється лануго (пушок), він утримує мастило на тілі. Сердечко плода почало працювати активніше, на УЗД вже можна зафіксувати точну кількість ударів на хвилину. У цей період розвитку продовжують удосконалюватися нирки та статеві залози.

Стан майбутньої мами на 20-му тижні вагітності

Унаслідок активного викиду гормонів і перенасичення поживними речовинами, волосся майбутніх матусь в цей час стає густішим, на лобку в тому числі. Не варто сильно турбуватися з цього приводу, після пологів все стане на свої місця. Деяким може здатися, що волосся після пологів рідшають, це помилкове відчуття, вони просто повертаються в первинний стан.

Зростання плаценти й плода збільшує об’єм амніотичної рідини, це може створити навантаження на шкіру живота і на хребет. З цих причин можуть виникнути розтяжки. Для того, щоб уникнути розтяжок, займайтеся гімнастикою для вагітних, використовуйте спеціальний крем і носіть білизну, що допомагає уникнути їх виникнення.

Висхідна матка починає переміщатися до діафрагми, при цьому витісняє прилеглі органи й утруднює дихання. Для зниження навантаження рекомендують лягати на бік і підгинати ноги. Таке явище проходить після опускання матки в область тазу.

Виділення на 20-му тижні

У цей період вагітності можуть посилитися вагінальні виділення, це викликається активним виробництвом організмом деяких гормонів. Світлі виділення, не мають запаху, вважаються нормальними. Виділення у вигляді слизу з домішкою крові можуть говорити про переривання вагітності, тому необхідно звернутися за медичною допомогою.

Збільшений кровообіг може викликати кровоточивість ясен. Полощіть ротову порожнину корою дуба і вживайте в їжу свіжі фрукти, особливо буряк, яблука та моркву. Найкраще, якщо ви з такими проблемами зверніться до фахівця, він призначить необхідні препарати й допоможе їх вирішити.

Відчуття на двадцятому тижні

Рухи малюка стають все більш активними, тому навіть первістки жінки вже чітко розрізняють поштовхи. У повторно народжують матусь точки й ворушіння чітко відчуваються на шістнадцятій тижня, але це середньостатистичні дані й не варто на них загострювати увагу. У кожної жінки відчуття ворушіння індивідуальні. У цей період виношування вважається нормою до десяти ворушінь на добу і відбуваються вони найчастіше вночі, так що не хвилюйтеся якщо протягом дня малюк буде поводитися спокійно.

Болі

Якщо у вас виникають часті сильні болі, завжди звертайтеся до лікаря, бо відчуття болю не завжди є нормальним на даному етапі вагітності. Невеликі болі можуть бути нормою, якщо у медичному висновку вказана інтенсивність приросту матки. Якщо болі відчуваються в ногах, це може бути викликано тиском матки на сідничний нерв. Ще однією причиною виникнення больових відчуттів на цьому тижні вагітності може бути тиск на травні органи, що значно погіршує роботу перистальтики. Коли відчуття болю супроводжується кровотечею, необхідно викликати швидку допомогу.

Живіт на двадцятому тижні вагітності

Унаслідок зростання матки, живіт буде помітно збільшуватися, можливо, злегка виступатиме пупок. Можуть з’явитися розтяжки. Збільшена матка і раніше буде обмежувати прилеглі органи, це помітно утруднить дихання. У цей період можуть почастішати сечовипускання і з’явитися незначні болі в області живота, це відбувається опускання плода і розширення стегон.

Харчування

Продовжуйте стежити за правильністю свого харчування, іншими словами за раціональністю та продуктами, які ви вживаєте. Посилення апетиту і зміна смаків може зажадати все, що завгодно. Не переїдайте, це загрожує виникненням закрепів, метеоризму і болю в області живота.

Читайте також: Особливості вагітності на 31 тижні

У цей період фахівці рекомендують вживати в їжу менше солі, щоб зменшити навантаження на нирки, і так працюють в посиленому режимі. Якщо нирки перестануть справлятися зі своїми обов’язками, може з’явитися набряклість. При виникненні набряків повідомте про них на черговому відвідуванні лікаря, він огляне набряклі місця для посвідчення в нормальності протікання вагітності. При необхідності можуть бути призначені сечогінні препарати або ягідні настої.

Оцініть статтю