27 тиждень вагітності: все про розвиток плоду, рекомендації жінкам

27 тиждень вагітності Це цікаво

27 тиждень – це вже сьомий місяць вагітності й початок останнього – третього триместру. Серйозно збільшується навантаження на організм, живіт дещо починає заважати виконувати хатні справи чи іншу роботу як завжди: втомлюється спина, важко нагинатися тощо. Дитина активно росте, та набирає вагу, а це призводить до швидкого росту матки й тиску внутрішні органи, а це своєю чергою стає причиною таких проблем, як печія, геморой, варикозне розширення вен, часті позиви до туалету, важке дихання.

Розміри дитини на 27 тижні та приріст ваги жінки

Зараз дитина важить 900-1000 г, хоча немовлята, які народжуються з вагою 4 кг, можуть уже на 27 тижні важити 1500-2000 г, а ріст становить приблизно 34 см. Загальний приріст ваги за попередні тижні вагітності становить в середньому 9 кг – і вважається нормою, переживати з цього приводу не варто. До кінця вагітності жінка набере ще приблизно 5 кг. Збільшення ваги буде припадати більше на ріст дитини, а жінка набиратиме меншими темпами, головне правильно харчуватись.

Розвиток плоду на 27 тижні вагітності

Часто УЗД на 27 тижні видно, що у дитини неправильне передлежання (ніжками вниз), не варто сильно переживати, оскільки вона ще має можливість змінити його: місця в матці ще вистачає, та й дитина дуже рухлива в цей час. Інколи лікар за допомогою певних вправ, допомагає дитині змінити положення.

Читайте також: Догляд за шкірою майбутніх мам: як доглядати за тілом та обличчям під час вагітності?

Малюк зараз спить більшу частину часу доби – до 18 годин, часто просинаючись  і засинаючи знову. Всі органи вже сформовані, хоча не можуть поки працювати як у дорослої людини, розвиваються й удосконалюватись будуть ще після народження. Якщо дитина народжується на такому терміні, їй потрібні спеціальний догляд та умови, щоб вижити, і тільки десь через місяць-два вона зможе бути поряд з матір’ю, і жити повноцінним життям.

Активні рухи малюка добре видно навіть оточуючим: живіт може змінювати форму, рухатися.

Через три тижні ви отримаєте листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами й підете о довгоочікувану відпустку. Є жінки, які продовжують працювати до 40 тижня вагітності, якщо вагітність протікає легко та без ускладнень. Але варто подумати про себе і дитину, відпочиньте до пологів, підготуйте все належним чином, адже на 7 місяці часто трапляються передчасні пологи.

Приділяйте особливу увагу своєму раціону, щоб добре себе почувати і не нашкодити малюкові. Щоб уникнути спокуси перед шкідливими продуктами, завжди носіть з собою яблуко, банан, або йогурт, щоб в будь-який момент мати можливість перекусити.

Не відмовляйте собі  бути красивою і спокусливою жінкою – робіть собі зачіски й макіяж, змініть гардероб та, щоб в ньому вам було комфортно і ви залишалися жіночною. Пам’ятайте, вагітність – не привід запускати себе, зараз ви вступаєте в період, коли жінка повністю розкривається і стає по-справжньому щасливою.

Поки у вас достатньо часу до пологів, ви можете відвідати спеціальні курси для вагітних та сімей, які очікують дітей. Там нададуть максимум корисної інформації, розкажуть, як правильно поводитися під час переймів, розкажуть про суть партнерських пологів. А також пояснять про особливості догляду за новонародженими дітьми. Це допоможе вам позбавитися від страху перед пологами, адже це природний для кожної жінки процес. Відвідувати курси бажано з майбутнім татком, щоб і він не переживав, коли вперше візьме на руки свою дитину і допомагав дружині. Це допоможе вашій родині зблизитися в очікуванні маленького чуда і спокійно перенести всі серйозні, але щасливі зміни.

Оцініть статтю