Найвідоміші фестивалі світу

Найвідоміші фестивалі світу Відпочинок

Чудово, коли свято перетворюється на яскраве і барвисте шоу, яке цілком захоплює як жителів, так і гостей країни. На ці грандіозні події чекають з великим нетерпінням і ретельно готуються до них цілий рік. Кращі фестивалі світу, карнавали та свята – все це в нашому огляді.

Історія національних свят – парадів, карнавалів, фестивалів – сягає своїм корінням у глибоку давнину, а в наші дні люди знову повертаються до джерела: шиють розкішні костюми, виготовляють барвисті декорації, готують колоритних персонажів і реквізит. Часом, в організації ходи беруть участь до кількох тисяч осіб: музикантів, акторів, танцівників, співаків, акробатів і звичайних городян, які бажають підтримати традицію.

Читайте також: 10 продуктів, яких варто уникати перед польотом

Кращі фестивалі світу не тільки дарують свято місцевим жителям, але й залучають до країни туристів, що забезпечують казні величезний дохід. Ось чому вкладені в заходи кошти тут же повертаються сторицею, і з кожним роком святкування стають все більш широкомасштабними й грандіозними. Що ж, помандруємо світом і познайомимося з найвідомішими фестивалями світу, які дарують людям радість та незабутні емоції.

Карнавал в Ріо-де-Жанейро

Почнемо з всесвітньо відомого карнавалу в Бразилії, який вважається одним з кращих фестивалів світу. У багатьох це свято асоціюється з морем фарб, чуттєвою самбою, напівоголеними танцівницями, які запально рухаються на великих мобільних подіумах.

Карнавал в Ріо-де-Жанейро

Однак насправді карнавал – це «звіт» провідних шкіл бразильської самби. Кожна з них готує танцювальну програму, організовує платформу, і намагається своїм яскравим шоу заслужити найбільшу кількість відгуків захоплених глядачів. Школа, яка переможе, стає володарем гранту від міської влади.

Китайський Новий рік

Ще один широко відомий у всьому світі фестиваль – Китайський Новий рік. Його починають відзначати в кінці січня. Наступні 40 днів проходять в ходах, феєрверках та карнавалах. Жителі Піднебесної з особливою пошаною і любов’ю ставляться до цієї події, вони прикрашають свої будинки святковими гірляндами та готують до столу національні страви, присвячені до весняного Нового Року.

Фестиваль снігу та льоду

Продовжуючи подорож Китаєм, заглянемо в Харбін на Фестиваль снігу та льоду. На початку січня місцеві та запрошені майстри беруться до створення своїх масштабних крижаних і снігових витворів мистецтв. На виставковій площі виростають справжні міста, населені фантастичними тваринами, людьми, казковими персонажами. Льодові вироби підсвічуються за допомогою яскравих прожекторів і лазера, створюють воістину казкову атмосферу.

Фестиваль Фарб «Холі»

Перенесемося в Індію. Якщо ви хочете ближче познайомитися з цією країною і зануритися в її чарівну атмосферу, то обов’язково відвідайте один з найкращих свят планети, фестиваль фарб «Холі». Жоден захід не може передати з такою точністю яскравий і самобутній колорит цієї східної країни. «Холі» символізує прихід довгоочікуваної весни й буйний розквіт всього живого. Відзначають його зазвичай на початку березня. Святкування супроводжується бурхливими веселощами й чимось нагадує нашу масницю. Чоловіки та жінки влаштовують жартівливі битви, розпалюють вогні та стрибають через них. Головна увага приділяється божествам, яких розгойдують на гойдалках. Фінал фестивалю знаменується спільним купанням і обсипанням один одного фарбами всіх кольорів веселки, виготовленими на основі лікувальних трав.

Фестиваль Фарб «Холі»

Фестиваль вогнів Дівалі

Восени в Індії стартує ще одне дивовижно гарне свято – фестиваль вогнів Дівалі, що символізує перемогу добра над темними силами. Люди приносять дари богині родючості та процвітання Лакшмі й просять її про багатий урожай та добробут. Напередодні свята індуси прибирають оселі, і навіть вночі не вимикають світло і не закривають двері, щоб богиня не пройшла повз їхні будинки та не позбавила їх щастя.

Читайте також: Де отримати незабутні враження від подорожей?

Карнавал у Венеції

Не люблять нудьгувати й в Європі. Традиційний карнавал у Венеції проводиться на площі Сан-Марко і є одним з кращих фестивалів світу. Карнавал триває цілих 12 днів. За цей час городяни та туристи стають свідками театралізованих вистав з використанням розкішно прикрашених костюмів і декорацій. Особи акторів і звичайних перехожих приховують маски. Феєрверки освітлюють площу то тут, то там, а люди веселяться цілодобово, всюди грає музика, каналами пропливають ошатні гондоли. Театральне свято завершується костюмованим конкурсом і символічним спаленням опудала під дзвін дзвіниці собору Сан-Франческо делла Вінья. З цього моменту починається Великий піст.

Фестиваль Burning Man

На північноамериканському континенті теж люблять повеселитися. Досить згадати літнє свято Burning Man в Неваді та фестиваль кіно в Техасі. Перший захід супроводжується спаленням величезного дерев’яного опудала. У цьому святі є щось від традицій хіпі – нестримні веселощі, екстремальні конкурси, виставка артекспонатів, екстравагантні танці та просунута музика від невтомних ді-джеїв. На території веселощів неприпустиме використання грошей і транспорту. Учасники фестивалю створюють фантастичні фігури й виставляють їх на загальний огляд. В останній день конкурсів усі статуї спалюють.

Фестиваль Burning Man

Фестиваль незалежного кіно Boomtown.

Цей фестиваль пропонує своїм гостям насолодитися новинками американського і світового кіно. Захід є місцем, що об’єднує знавців і поціновувачів вічного мистецтва. Тут можна познайомитися, обмінятися творчими ідеями або просто приємно провести час. Родзинкою фестивалю визнані DJ сцени, а сценарій свята з року в рік стає все більш цікавим.

Фестиваль квітів у Таїланді

Ну і наостанок заглянемо в Таїланд – країну яскравого сонця і відкритих людей. Вони дуже люблять відзначати свято квітів. У традиційних ходах беруть участь тисячі жителів країни. Сюди ж спрямовуються туристи, які прагнуть насолодитися дивовижним видовищем. Лютневе свято присвячене до появи перших квітів.

Найвідоміші фестивалі світу залишаються найбільш стабільними джерелами доходу туристичного сектору. Вони дають можливість мандрівникам не тільки насолодитися атмосферою позитиву, щастя, а й самим зануритися в неї, стати учасниками загальної урочистості.

Оцініть статтю