Море на шкоду здоров’ю, або кому не можна їхати на пляж

Пляж Здоров'я

Пляжні курорти люблять майже всі. Море, сонце, свіже повітря чудово покращують самопочуття і навіть допомагають хворим підлікуватися. Основна користь – від води, яка цілюще впливає на організм. Все б нічого, якби незнання того, що кожне море, як будь-які ліки, і лікує, і калічить.

Звернемо увагу на захворювання, за яких на море краще не їздити:

Категорична заборона

 • Будь-які гострі стани передбачають відмову від перебування на морських курортах. Навіть грип і виразка можуть сильно загостритися на відпочинку. Не варто ризикувати за гіпертонічного кризу, а на море поїхати, коли стане легше. Лікарі також рекомендують утриматися від поїздок на море та купання особам, які зробили операцію менше ніж 2 місяці.
 • Категорично заборонено їхати на моря особам, які страждають на хвороби крові. Далекі переїзди – це зміна клімату та стрес для організму, тож анемію, лейкоз і будь-які кровотечі краще підліковувати ближче до дому та якомога далі від моря.
 • Пухлинні процеси, особливо пухлини мозку і схильність до інсульту. Море і спека лише погіршують стан і загрожують страшними наслідками. Те саме стосується всіх тих, у кого багато родимок на тілі. Море – протипоказане, оскільки маленька червонувата або коричнева крапочка під впливом радіації перетворюється на злоякісну пухлину.
 • Небезпечні ультрафіолетові промені для людей з аутоімунними захворюваннями. Якщо на море Ви все-таки приїхали, ховайтеся під парасолькою і носіть одяг, що повністю закриває тіло.
 • Обережними потрібно бути вагітним жінкам. Гінекологи розходяться в думці, але більшість стверджують, що краще утриматися від поїздок на море, особливо після п’ятого місяця.

Читайте також: Кілька правил гарної та безпечної засмаги

Небезпечно перебувати на морі за таких захворювань:

 • Алергія на йод – усе зрозуміло. Якщо хворим навіть морепродукти їсти не можна, то плавати у воді, що містить йод, теж не рекомендується.
 • Розсіяний склероз також “не любить” море. Після відпочинку такі курортники часто приїжджають із погіршенням або навіть втратою зору, а то й паралічем ніг.
 • Деякі шкірні захворювання (підвищена чутливість шкіри до сонця, атопічний дерматит, екзема). Морська вода може зумовити додаткове подразнення. Якщо у Вас нормальна реакція на сонце, все ж не варто користуватися косметичними засобами, вирушаючи на пляж: вельми можлива фотоалергічна реакція. Гострі та пряні страви, червоне вино, шоколад, пиво, міцний чай також можуть сприяти сильнішій чутливості шкіри до сонця.
 • Деякі захворювання бронхів і легенів. Люди, які страждають на бронхіальну астму, часто не переносять морське повітря. Їм краще вирушати в гори.
 • Хронічні захворювання нирок – дуже легко застудити й загострити інфекцію.
 • Цукровий діабет. Інсулін перестає діяти на сонці, тому слід бути дуже обережними.
 • Частий герпес – переохолодження може спровокувати рецидив.

Особливий режим

 • Особливий випадок – хвороби щитоподібної залози. Засмагати взагалі не можна, а ось купатися корисно, але в певні години. За її гіперфункції перебування на спеці категорично заборонене, тому купатися слід рано вранці (до 9.00) і пізно ввечері (після 19.00). Людям, у яких гіпофункція щитоподібної залози, можна продовжити перебування на сонці на півтори години в першій половині дня.
 • “Спеціальний” режим для жінок із гінекологічними проблемами. Якщо немає протипоказань, то можна купатися тільки в сезон у морі з температурою +26-28°C. Час для водних процедур – строго до 11-ї години дня і після 6-ї години вечора.
 • Слабкі судини й вегетосудинна дистонія “диктують” режим контрастних морських ванн: вранці потрібно купатися 5-7 хвилин у прохолодній воді, а ввечері – в добре прогрітій і набагато довше (15-25 хвилин). Так тренуються судини.

Слід звернути увагу на те, що не кожна людина легко переносить зміну клімату і політ на літаку.

Читайте також: Найдешевші країни світу для відпочинку

Якщо ми говоримо про дітей, то малюків краще з собою не брати на море. Дитина може добре перенести переліт, але відразу після відпочинку захворіти через підвищену інсоляцію. Малюків до 5 років краще не вивозити далеко: у них ще формується імунітет, і перепади температур дуже шкідливі для них. Для них найкраще підходить помірний клімат. Старших діток можна спокійно возити на море, де чадо загартується і стане здоровішим.

Пам’ятайте, що перед будь-якою поїздкою на море, краще проконсультуватися з лікарем і правильно підібрати курорт. Приємного запливу і будьте здорові!

Оцініть статтю