Кілька правил гарної та безпечної засмаги

Кілька правил гарної та безпечної засмаги Краса

Гарна засмага незмінно притягує погляди, але як отримати її, не нашкодивши своєму організму та красивій шкірі? Що вибрати – солярій чи пляж? Які протипоказання є до того чи іншого способу засмаги? Яка вона – правильна засмага?

Засмага у солярії

Розумне використання солярію з урахуванням рекомендацій Вашого лікаря вважається більш безпечним, ніж засмага на сонці. Пояснюється це тим, що лампи солярію мають спеціальні фільтри, що перешкоджають впливу шкідливого випромінювання на шкіру людини.

Але треба враховувати і той факт, що засмага в солярії протипоказана при деяких захворюваннях – онкологічних, серцево-судинних, шкірних, захворюваннях печінки і т.д. Крім того, така засмага несумісна з прийомом деяких лікарських препаратів (антидепресантів, антигістамінних, сечогінних засобів і т.д.)

Відвідуючи солярій, необхідно користуватися спеціальною косметикою, розробленою саме для такого виду засмаги. Не забувайте і про те, що тривалість сеансу в солярії потрібно розраховувати, виходячи з типу шкіри та потужності установки, яку можна дізнатися у адміністратора салону.

Обов’язково використовуйте в солярії спеціальні окуляри для очей і знімайте контактні лінзи. По можливості захищайте ділянку грудей щільним бавовняним бюстгальтером. Якщо у вас на тілі є татуювання, їх також краще захистити від впливу променів.

Засмага на сонці

Влітку, звичайно ж, всі ми прагнемо отримати рівну гарну засмагу не за допомогою солярію та автобронзаторів, а підставляючи тіло під ніжні промені яскравого гарячого сонця. Але чи такі вже «ніжні» ці промені насправді? Як засмагнути і при цьому не захворіти?

Статистика, на жаль, дає невтішні факти: у південних країнах із тривалим спекотним літом частота захворювань на рак шкіри втричі вища, ніж у країнах із нетривалим літом та «холодним» сонцем.

Насторожує ще один встановлений вченими факт: шкідливий вплив ультрафіолетових променів протягом останніх десяти років збільшився у три з половиною рази.

Але не будемо панікувати і проводити чудові літні дні, ховаючись від сонця у квартирі. Адже сонячна засмага має і позитивні сторони, потрібно лише зуміти оптимально організувати її.

Правильна засмага – це засмага з використанням різних сонцезахисних засобів. І найголовнішим серед них є крем для засмаги.

Засмага на сонці

Як правильно вибрати крем для засмаги на сонці?

Зараз в аптеках та спеціалізованих магазинах косметики існує безліч найрізноманітніших кремів для засмаги. Вибирати правильний крем, що підходить саме під ваш тип шкіри, необхідно з урахуванням показника індивідуального фактору захисту засобу (SPF).

Чим вище цей показник, тим ефективніший захист від шкідливого випромінювання Вам гарантовано. SPF може коливатися від 2 до 50, і якщо на упаковці Вашого сонцезахисного крему стоїть показник SPF, рівний 2, це означає, що такий засіб затримує лише 50% випромінювання. Крем із показником SPF 10 захистить Вас від 90% випромінювання, SPF 25 – від 96%, а SPF 50 – вже від 98%!

Типи шкіри та показник SPF

Чи варто Вам користуватися сонцезахисним кремом з максимальним показником SPF 50 або можна вибрати менш інтенсивний захисний засіб? Це залежить від вашого типу шкіри.

Для найсвітлішого типу шкіри (блакитні очі, біляве волосся) потрібно вибирати крем з показником SPF 40 – SPF 30. Для проміжних типів шкіри – між світлим і смаглявим відтінками підійдуть креми SPF 30 – SPF 15. Людям зі смаглявою шкірою, карими очима та темним волоссям можна скористатися кремом SPF 10 – SPF 4.

Існує безліч різних нюансів для здобуття ідеального відтінку шкіри без шкідливих наслідків. Коли йдеться про Ваше здоров’я, краще відкласти убік усі справи та уважно вивчити необхідну інформацію. Озброївшись знаннями, Ви відчуєте себе сміливо та впевнено і в солярії, і на пляжі – правильна засмага буде Вам забезпечена у будь-яких умовах!

Оцініть статтю