Особливості вагітності на 31 тижні

Особливості вагітності на 31 тижні Вагітність та пологи

31 тиждень вагітності означає, що ви вже напевно знаходитесь тиждень в декретній відпустці, якщо офіційно працювали. Почався восьмий місяць вагітності – один з найбільш ризикових для передчасних пологів, тому варто приділити увагу багатьом моментам, про які ми розкажемо нижче.

31 тиждень вагітності: що відбувається з дитиною?

У животику мами плід з кожним днем розвивається і росте. Під шкірою дитини накопичується жирова тканина, шкіра стає товстішою і через неї судини вже не проглядаються, як раніше. Шкіра рожевого кольору, починає розладжуватись, хоча ще трохи зморщена, вага дитини відносно росту мала. Тіло покрите пушком і білою слизистою речовиною, яка допоможе при пологах легко народитись дитині. Плацента і матка пропускають через судини 500 мл крові, але при цьому, не змішуючи кров дитини з кров’ю матері. У дитини ростуть нігті, формується зір, його реакція на світло стає швидкою, хоча фокусувати зір ще не може.

Як ми вже казали, дитина активно росте і набирає вагу, зараз вона становить 1,5-2 кг, а ріст сягає 40 см. Дитині стає щоразу тісніше, вона займає передлежання вниз головою і напевно вже його не змінить до пологів. Дещо гірша ситуація, якщо у дитини сідничне передлежання, в такому випадку відсотків 50%, що пологи відбудуться не природним шляхом, а розтином  кесарева.

На 31 тижні риси обличчя стають витонченими, ніс набуває правильної форми, подовжується шия. 31 тиждень вагітності – це період, коли у малюка розвиваються легені й мозок, який постійно збільшується в розмірі. У цей період формуються нервові закінчення і починають активно функціонувати,  імпульси швидше передаються.

Дитина чує, реагує на музику чи інші звуки, відрізняє голос тата від маминого.

Пам’ятайте, що ваше здоров’я – це здоров’я вашого малюка, і коли вам сумно, він теж сумує, коли ви радієте, він теж радіє. Тому більше позитивних емоцій у своєму житті кожен день! Виключіть все, що може вас дратувати, і просто насолоджуйтеся життям, тоді й ваш малюк буде радіти тому, що він з’явився на світ.

31 тиждень вагітності: що відбувається з жінкою?

У період 31 тижні вагітності іноді жінок турбують сильні болі в попереку, судини розширюються через те, що розслабляються м’язові тканини, а тиск і навантаження збільшуються на вени. Через це на 31 тижні може посилитись чи початись варикозне розширення вен, геморой. Щоб цього уникнути, потрібно перемотувати ноги еластичним бинтом, який покращує кровообіг і не дає судинам розширятись, спати з підвищенням під ногами, вдень підіймати ноги догори, і не спати на спині, оскільки збільшується тиск на вени малого таза.

Матка збільшується і підіймається з кожним днем, що підсилює печію і тиск на внутрішні органи. Тому лікарі рекомендують харчуватися 6 разів на день дрібними порціями, це допоможе вашому організмові легше засвоїти їжу, а шлунку не викидати вміст у стравохід.

Часто вагітні вже на 31 тижні можуть відчувати біль в тазових кістках, біль в стегні чи коліні, спричинений виробленням гормону релаксину, що сприяє розслабленню тазових кісток для пологів. Інколи защемлюється нерв при розширенні кісток, що призводить до болю в нозі, чи відчуття оніміння її.

Також періодично можуть появлятися фальшиві перейми, які характеризуються спазмами внизу живота, затвердінням живота, іррадіюючим болем. Головне, щоб біль не посилювався і не супроводжувався різного роду виділеннями зі статевих органів. Оскільки перейми можуть бути зовсім не фальшиві. Перейми Брекстона, як їх називають, тривають від 30 секунд до 2 хвилин

Лікарі радять з 31 тижня вагітності й до 38-го рекомендують менше ходити та перевантажувати себе, а також стежити за поставою, харчуванням.

У період 31 тижні важливе правильне харчування, вживайте тільки натуральну і здорову їжу. У ваш раціон повинні входити молочні продукти, каші, м’ясо і риба, овочі й фрукти. Викресліть зі свого меню всі страви пов’язані зі словами: підсмажити, посолити, поперчити.

Деякі вагітні можуть помітити виділення з грудей – це молозиво, і свідчить про початок вироблення організмом пролактину та окситоцину (гормонів лактації). Не потрібно видавлювати молозиво з грудей, просто не звертайте на це увага. Молозивом новонароджена дитина буде харчуватись протягом перших трьох днів свого життя, поки не появиться молоко у матері.

Вага жінки на 31 тижні вагітності

Вага жінки зростає шляхом збільшення обсягу навколоплідних вод, росту дитини, збільшення розміру матки й плаценти, ну і звісно, частково набором ваги самої майбутньої мами.

Загальний приріст за всі тижні вагітності становить в середньому 11-13 кг. Жінка набирає меншими темпами вагу, порівняно з 5-6 місяцем вагітності, а більшу частину все-таки бере на себе дитина.

Перепади тиску під час вагітності

Під час вагітності на 31 тижні вас можуть появитися перепади артеріального тиску. На зміну тиску впливає:

  • Робота внутрішніх органів жінки, зокрема нирок;
  • Режим та меню харчування;
  • Спосіб життя.

Якщо ви помітили зміни у своєму тиску, то варто відразу ж звернутися до лікаря, після здачі аналізів і УЗД, він розповість вам про причини таких стрибків.

Щоб запобігти стрибкам тиску, більше відпочивайте,  ознайомтесь з натуральними продуктами, які провокують високий тиск та його знижують  перегляньте харчування.

Кожен день прогулюйтеся по парку або лісі, дихаєте чистим повітрям. Легкі заняття спортом не принесуть шкоди дитині, укріплять ваш організм, підготують до пологів.

31 тиждень вагітності

Пийте просту питну воду, саме вона очищатиме організм від зайвого, підтримуватиме водний баланс і самопочуття покращить.

УЗД на 31 тижні вагітності

Якщо Ви ще не робили планового третього УЗД, то варто його зробити на 31 тижні. Це допоможе вам визначити передлежання у дитини, виявити чи немає обвиття пуповиною дитини, дізнатися про розміри дитини, стан матки й навколоплідних вод. Все це дозволить виявити відхилення і патології в стані організму мами й дитини та не варто зволікати.

Є люди, які негативно ставляться до УЗД, вважають що мікрохвилі шкодять майбутній дитині, але наслідки можуть бути значно гірші, якщо вчасно не виявити небезпеку при вагітності.

Чи дозволені статеві стосунки з чоловіком на 31 тижні вагітності?

Це питання цікавить багатьох сімей, які очікують на дитину. Дехто відмовляється від інтимного життя на весь час вагітності жінки, вважаючи, що так вони шкодять дитині. Декому протипоказано через проблеми зі здоров’ям та ризиком передчасних пологів.

Звичайно, першим порадником в цьому та інших питаннях повинен стати ваш лікар, який вас спостерігає і знає всі деталі перебігу вашої вагітності. Тільки він, знаючи всі особливості вашого організму і протікання 31 тижні, може дозволити або заборонити заняття любов’ю з чоловіком.

Якщо ж у вас немає протипоказань, ви відчуваєте себе прекрасно і не відчуваєте збентеження, то статеві стосунки не є протипоказанням, дитина добре захищена плацентою і стінками матки.

Після статевого акту можливі незначні кров’яні виділення, які не посилюються, проте будьте обережні.

Виділення на 31 тижні вагітності

Не варто вдаватися до паніки, якщо у вас збільшилися виділення на 31 тижні. Все це природно, але потрібно вміти розрізняти виділення від витікання навколоплідних вод.

Якщо у вас не було порушень, то води будуть рідкі, прозорі й без запаху. Якщо ж ваші виділення супроводжуються запахом, варто звернутися до лікаря або купити спеціальний тест. Якщо виявилося, що це води коштує терміново їхати в лікарню, тому що ці порушення наражають на небезпеку дитини.

Під час 31 тижні необхідно витратити час на здачу аналізів: виявлення білка у сечі, рівня гемоглобіну та лейкоцитів у крові. Можливо прийдеться зробити мазок на виявлення міклофлори статевих шляхів. Це робиться для того, щоб вчасно виявити інфекції, і запобігти загрозам.

Практично всі вагітні страждають молочницею, цьому сприяє:

  • Неправильне харчування;
  • Вживання великої кількості мучного і солодкого;
  • Використання щоденних прокладок;
  • Використання неякісної спідньої білизни;
  • Дисбактеріоз;

Молочниця (кандидоз) характерна наступними симптомами: посилені  густі виділення жовтого або білого кольору зі статевих органів, які супроводжуються свербінням, печінням, дискомфортом. Молочницю варто лікувати до народження дитини, оскільки немовля може набратися «поганих бактерій» Лікування назначить лікар, який веде вагітність.

Передчасні пологи

31 тиждень – це час, коли варто потихеньку збирати речі в пологовий будинок. Пологи – це ж процес непередбачуваний, тому кожен може запанікувати, і всі головні речі можна залишити вдома. Проте – це восьмий місяць, і він дуже ризиковий.

На 31 тижні дитина дуже худенька, хоча вже може підтримувати власну температуру тіла, приймати їжу, проте дихати самостійно напевно ще не зможе. Недоношені діти при правильному догляді нічим не відрізняються від народжених своєчасно.

Якщо вже пологи почалися, то ви повинні думати тільки про дитину. Звісно після пологів дитина буде знаходитись у спеціальних умовах для схожих до внутрішньоутробних.

Найголовніше, звісно виносити дитину всі 9 місяців. Для цього потрібно піклуватись про себе, про дитину, прислухатись до рекомендацій лікаря і позитивно налаштовуватись.

Оцініть статтю