Чим небезпечна краснуха під час вагітності?

Чим небезпечна краснуха під час вагітності? Вагітність та пологи

Період вагітності досить непростий: радість поєднується зі страхами, переживаннями і турботою за своє життя та життя дитини. Протягом дев’ятьох місяців жінка проходить багато обстежень і недарма. Є перелік захворювань, які мають згубний вплив на плід під час вагітності. Однією з найнебезпечніших є краснуха. Саме тому вагітним жінкам у другому триместрі роблять аналізи на TORCH-інфекції, до яких входить краснуха. А саме, виявляють, чи хворіла раніше жінка краснухою, чи є антитіла в крові. Навіть якщо жінка раніше перехворіла краснухою, повторний контакт з хворим у період вагітності негативно впливає на дитинку.

Які симптоми краснухи?

Краснуха (Rubella) є вірусним захворюванням, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом. Довгим є інкубаційний період захворювання – 15 до 21 діб і має властивість перший час протікати у прихованій формі.

Починається хвороба з появи дрібного блідо-рожевого висипання на шкірі, язику, проте не піднімається над нею. Діаметр висипань від 3 до 5 мм. Температура піднімається до середніх та високих позначок, збільшення лімфовузлів на шиї.

За 7 днів до появи висипу людина стає заразним і залишається таким ще тиждень після появи висипань.

Краснуха в період вагітності.

При інфікуванні вагітної жінки вірусом сильно позначається на майбутній дитині. Вірус є частою причиною викиднів, мертвонароджених дітей і ряду патологій у розвитку плоду. У першому триместрі особливо високий ризик народження дитини з йомірністю 85 % відхиленнями. Вірус краснухи провокує у майбутньої дитини розвиток вад, серед яких: глухота, вроджена катаракта, вади розвитку серцево-судинної системи, порушення розвитку розумової здібності. Лікарі в таких випадках рекомендують переривання вагітності.

Показання до переривання вагітності при краснусі.

Інфікування на ранніх термінах є показанням для переривання вагітності. Більш пізні терміни є приводом для постійного контролю, при виявленні на УЗД поразок плода рекомендований аборт. При інфікуванні матері на терміні від 28 тижнів, вона стає на облік в групі високого ризику.

Ведення вагітності при краснусі.

Жінку, яка вирішила залишити дитину при інфікуванні краснухою, ставлять на облік. Проводять профілактику гіпоксії, плацентарної недостатності, загальнозміцнююча терапія. Краснуха може викликати ускладнення, як під час вагітності, так і під час пологів таких, як зараження крові і сильні крововтрати.

Вроджена краснуха.

У дитини проявляються порушення слуху і зору, пороки серця, енцефаліти і менінгіти, пороки розвитку внутрішніх органів і кісткової системи. Діти можуть народитися без вад, але в такому випадку вони мають малу масу і довжину тіла, що призводить до відставання в розвитку. Новонароджений народився від матері, яка хворіла на краснуху під час вагітності ставлять на облік, навіть, якщо не виявляють видимих ознак наслідків хвороби. Якщо дитина народилась з вродженою краснухою, то може заразити інших членів сім’ї навіть через кілька місяців.

Імунітет до краснухи.

До вірусу краснухи виробляється стійкий імунітет. Це обумовлює ефективність щеплень, які не можна робити під час вагітності. При контакті вагітної з хворими на краснуху необхідно терміново звертатися до лікаря.

Оцініть статтю