Вітамін “А” для правильного розвитку організму дитини

Вітамін "А" Материнство

На сьогодні досить складно організувати правильне і повноцінне харчування для дитини. У будь-якому віці їжа, яку вона вживає, має поповнювати організм певною кількістю калорій, вітамінів і поживних речовин. Також не забудемо про не менш корисні й дуже потрібні організму білки й жири та, безсумнівно, вуглеводи. Також важливу роль у потраплянні в організм корисних речовин відіграють і якісні та смачні продукти. Якщо раптом порушується хоч одна з вище перерахованих сходинок, можливі серйозні наслідки в правильному розвитку організму дитини.

Загальне поняття про вітаміни

Одну з важливих ролей у розвитку дитини відіграють вітаміни. Якщо в раціоні будуть відсутні продукти, багаті на корисні вітаміни, то можливі: занепад імунної системи дитини та її правильний і нормальний розвиток. Основні вітаміни, які необхідні дитині – це вітамін А, С, Д і група вітамінів В.

Сьогодні ми зупинимося на вітаміні А

Для отримання чистого вітаміну А вчені взяли звичайну моркву, тому відома назва Каротиноїди (групи вітамінів А) пішла від англійського слова carrot, що означає морквина.

Читайте також: В скільки місяців діти самостійно можуть сидіти?

То що ж робить вітамін А і навіщо він нам потрібен? У нього досить важлива роль. Він допомагає в поліпшенні слизових оболонок. За допомогою вітаміну А, дитина росте і її тканини будуть добре розвиватися. Зростають кістки, зуби, епітелій і жирові відкладення. Також він стимулює імунну систему і чинить опір на зовнішні подразники. Вітамін А допомагає в рості нових клітин, він уповільнює процес старіння організму. Доведено, що він запобігає розвитку злоякісних утворень.

Якщо раптом в організмі дитини буде нестача вітаміну А, то можливі проблеми:

  • Знижується зір, відчуття некомфортного почервоніння і “піску”
  • Сльозяться очі при різного роду подразниках (холод, вітер)
  • Значне старіння шкіри тіла
  • Поява лупи
  • Зубна емаль стає чутливішою
  • Анемія
  • Ви досить часто хворієте на застудні захворювання

І це ще не весь спектр симптомів при нестачі вітаміну А в організмі.

Подивімось, в яких продуктах міститься вітамін А?

Найбільша кількість цього вітаміну міститься у: вершковому маслі, молоці та вершках, у риб’ячому жирі, у яйцях (а саме в жовтку) і, звісно, у сметані. У вигляді каротину вітамін А міститься і в рослинних продуктах – морквині й помідорах, капусті й салаті, гарбузі й червоному перці. Цей вітамін добре засвоюється разом із жиром і мінеральними речовинами. Для того, щоб вітамін А максимально потрапив до організму, під час приготування продуктів, намагайтеся часто не відкривати кришку каструлі, інакше він руйнується під час зіткнення з киснем.

У міру того, як буде рости ваша дитина, її потреба у вітамінах теж буде збільшуватися.

Постарайтеся збалансувати правильне співвідношення вітамінів, жирів і вуглеводів для повноцінного раціону дитини

Оцініть статтю