Догляд за пупком немовлятка

Догляд за пупком немовлятка Материнство

Відразу після того, як дитина з’являється на світ їй перерізають пуповину – основний зв’язок через який дитина протягом 9 місяців отримувала всі корисні речовини та повертала непотрібні. Коли пуповину перерізають, кровоносні судини закриваються не відразу, на місці розрізу, де ставлять прищіпку, можуть потрапити хвороботворні бактерії.

Як правило, прищіпка разом із залишком пупка відпадає до двох тижнів. На його місці залишається пупкова ранка, за загоєнням якої слід ретельно доглядати. В принципі, шкідливим бактеріям перешкоджають багато протимікробних речовин, які є всередині пупка, проте все-таки імовірність запального процесу є, через що педіатр ретельно оглядає новонароджених дітей практично кожних 3 дні.

Контролювати потрібно і батькам: якщо пупок сухий, не червоний, немає припухлості, дитина спокійна й апетит в неї хороший, то приводів для хвилювання немає. Протягом 2-3 тижнів після народження дитини, можете обробляти пупкову ранку 3% розчином перекису водню або зеленкою після кожного купання. Купати немовлят потрібно тільки у кип’яченій воді, щоб не занести інфекцію із води, а одяг має бути попрасований з обох сторін. Спостерігаєте, чи немає виділень із пупка. У перші дні після народження вони можуть бути прозорими, або трохи рожевими і ні в якому разі не коричневими гнійними.

Якщо у Вас виникають щонайменші сумніви щодо загоєння пупка дитини, слід відразу показати дитину спеціалісту, тому що самолікування може призвести до запалення пупка і до сепсису у гіршому випадку.

Оцініть статтю