В скільки місяців діти самостійно можуть сидіти?

В скільки місяців діти самостійно можуть сидіти? Виховання дітей

Після того, як хребет та шия дитини зміцніли, добре тримає голівку, можна брати на ручки та не боятись, батьки чекають того моменту, коли вже дитинка самостійно сидітиме. Дитина не тільки потішить батьків своїм новим звершенням, а й розважатиме: зможе погратись іграшками, зможе краще бачити батьків. Діти й в плані самостійного сидіння також по-різному розвиваються.

В якому віці зазвичай починають сидіти здорові діти? Та коли можна їх садити?

Деякі батьки думають, що їхня дитина вже в змозі сидіти у 5 місяців і садять її на ліжко, обклавши з усіх сторін подушками. Такими діями найрідніші люди можуть нашкодити здоров’ю малюка. Лікарі попереджають: не можна квапити природу! Організм дитини влаштований таким чином, що кожен новий етап у фізичному розвитку стає можливий тільки тоді, коли до цього природним чином підготовлені кістки скелета, м’язи й зв’язки. Тому краще почекати тиждень-другий і тоді радіти маленьким успіхам дитини. Дозволяється на 15-20 хв садити дитинку собі на коліна, притримуючи з доків, щоб вона у напівлежачому положенні спостерігала за навколишнім середовищем. І неправильно також садити у сумку-кенгуру дитину, якщо вона не сидить самостійно. Використовуйте краще лежаче положення.

Орієнтовно у 6-7 місяців дитина може просидіти 15 хв не спираючись ні на що. Проте вважається, що м’язи та хребет укріпились і дитина можна тривалий час сидіти, якщо вона з лежачого положення самостійно сіла. Є діти, які виконають подібний «норматив» у 7 місяців, а є такі, що у 8 місяців. У 8-9 місяців діти деякі діти починають ходити. Незначні відхилення не належать до патологій і не повинні викликати у батьків тривоги. Звичайно, якщо дитина не сидить після дев’яти місяців, то тут криється певна проблема.

Як тренувати м’язи для того, щоб дитина швидше сіла?

Вправа «пасти коники» відмінна для укріплення м’язів спини, сідничних м’язів також. Перевернувши малюка на животик, підставте свої руки до стоп, щоб він наче відштовхувався від них, гладьте спинку, зацікавлюйте дитину дотягнутися до іграшки. Такими нехитрими діями ви сприяєте зміцненню м’язів спини, які безпосередньо задіяні в підтримці вертикального положення тіла при сидінні.

Допомагайте дитині підійматись з лежачого положення в сидяче, тримаючись за Ваші руки. Дитина напружить всі м’язи й намагатиметься підтягнутись. Покладіть дитину на спинку і дайте йому схопити свої пальці ручками. Це також хороша вправа для тренування м’язів спинки, рук. Буває так, що на прогулянці малюк сідає в колясці, тримаючись за її борту. Звісно, що діти, які були в сидячому положенні лягати не хочуть. Дозвольте посидіти у колясці, яка має кілька положень: сидяче, лежаче, напівлежаче. Виберіть напівлежаче. Або якщо дитини тримається за ручку коляски і сидить впевнено, не гойдається в різні сторони, то дайте можливість так сидіти.

Буває, що дитина вже стоїть у ліжечку, тримаючись за бортики, проте піднятись без сторонньої допомоги з лежачого положення в сидяче не може. Це не страшно. Діти швидше вчаться самостійно сідати тоді, коли вміють повзати, або просто стати «на четвереньки»

Дитину, яка упевнено сидить, не гойдається в різні сторони, можна носити вже у сумці-кенгуру чи у слінгу вертикально, садити у крісло для годування. Час, коли діти зазвичай починають сидіти, збігається з часом введення прикорму. Чудово, якщо малюк нарівні з пізнанням нових смаків отримає досвід сімейного спілкування за столом.

Оцініть статтю