Заповіді гарного виховання

Заповіді гарного виховання Виховання дітей

О, гарне виховання прекрасне в усьому! Люди з таким вихованням мають чесність, доброту, благородство, почуття впевненості, і з самооцінкою проблем у них немає. Вони дуже часто домагаються чогось хорошого в житті, і для них не страшні стреси, депресії або зловживання згубними звичками. Тож щоб виховати своє чадо тільки в хорошому світлі, слід дотримуватися деяких правил, які не надто складні у виконанні, але на них слід звернути увагу молодим батькам.

І так, ви маєте розуміти те, що робите.

Тобто, за вами спостерігає дитина, тому постарайтеся себе контролювати в складних ситуаціях. Адже ви не досягнете чого хочете своїми імпульсивними методами, а тільки погіршите атмосферу між вами та дитиною. Ніколи не проявляйте надмірну любов! Пам’ятайте, що дитину можна зіпсувати великою батьківською любов’ю. І може спочатку ці зміни не будуть надто помітні, але коли вона стане дорослою, то це дасть про себе знати. Не забувайте цікавитися життям дитини! Нехай це займає час, нерви й це важко, але у відповідь ви отримаєте набагато більше. Дитині потрібна ваша фізична присутність, підтримка, розуміння і турбота. Ось тільки не варто перестаратися і робити домашнє завдання замість свого улюбленого чада. Не забувайте, що метод виховання потрібно підбирати відповідно до віку дитини. Не варто очікувати якихось інтелектуальних вибухів у дітей шести років і не потрібно поводитися з 15-річним підлітком як з маленькою дитиною.

Встановлюйте правила і дотримуйтеся їх не тільки з дитиною, а й усією родиною.

Наприклад, діти точно мають знати, що прийшовши зі школи, потрібно сісти поїсти й зайнятися домашньою роботою або відвідати якусь секцію двічі на тиждень. А ви зі свого боку маєте знати розклад уроків, що чадо їло на обід і куди вирушило після цього. Не бійтеся виховувати почуття незалежності в дитини. Воно допоможе досягти самоконтролю і саморегуляції поведінки. Ось тільки всього має бути в міру і свобода не є винятком. Сувора дисципліна – метод минулого, тому молодим мамам і татам варто його уникати. Нині ви “бабусиним” методом нічого не доб’єтеся, а лише зіпсуєте стосунки з дитиною. І взагалі забудьте про те, що дітей можна бити чи шльопати. Ці дії в майбутньому породжують агресію та ненависть, а вони якось не гармоніюють із хорошим вихованням.

Пояснюйте дитині ваші правила чи рішення.

Адже щоб з вашою думкою діти рахувалися, потрібно розмовляти про це і вчити їх цього. 13-річна дитина не зможе вас зрозуміти, якщо ви не поділитеся своєю ситуацією, досвідом і не запропонуєте свою думку на ситуацію, що склалася. Пам’ятайте, що дитину потрібно поважати! Якщо ви будете це демонструвати, то і до вас з’явиться повага. Звертайте увагу на що ви говорите і як ви це говорите. Не забувайте, що дитина саме з вас бере приклад спілкування з іншими, тож постарайтеся проявити дружність до своїх співрозмовників. А також, не ігноруйте вибір дитини! Особливо якщо це стосується якогось захоплення або хобі. Потрібно пам’ятати, що стосунки з вашою дитиною неоціненні й це єдине, що має вас хвилювати. Адже якщо перебувати з дитиною на одній паралелі, проблеми зникнуть і приводів для хвилювання більше не буде!

Оцініть статтю