Як вирішити шкільні проблеми?

Як вирішити шкільні проблеми Виховання дітей

Дитина витрачає всі кишенькові гроші на солодощі або не може за себе постояти в конфліктах з однолітками? Психологи стверджують, що через це він може вирости марнотратом або закомплексованою людиною. Звичайно, більшу частину часу дитина проводить у школі. Але як допомогти дітям пережити цей складний період часу без стресів, конфліктів, хронічної втоми та істерик? У кожного школяра виникає маса запитань і проблем.

Якщо дитина витрачає багато грошей на всіх своїх подружок або друзів.

Коли ви даєте дитині гроші, дуже важливо підкреслити, на що і для чого ви їх даєте. Якщо є потреба пригощати, то нехай дитина накопичує якісь кошти й пригощає, але раз на місяць, а не щодня.

Щоб дитині було простіше навчитися розпоряджатися грошима, навчіть її правила “3 гаманців”. Дайте дитині 3 гаманці: синій, червоний, жовтий. Дуже важливо при цьому давати дитині суму дрібними купюрами. Значить, у синій гаманець відкладайте гроші на проїзд. У другий, жовтий гаманець покладіть потрібну суму на обід. А в третій червоний покладіть гроші, що залишилися. Це буде та сума, яку можна буде витратити на все, що захочеться дитині.

Читайте також: Жорстокість дітей – у чому причина

На першому етапі батьки мають контролювати, скільки грошей іде в який гаманець. Дуже часто батьки відправляють дітей у магазин і дають завдання щось купити, даючи при цьому велику купюру. Як показує практика, діти дуже рідко приносять здачу, розуміючи, що вся здача їхня і можуть витрачати її куди захочуть. У такому разі батьки повинні спочатку чітко обумовити всі нюанси.

Крім того, існує щонайменше 2 гри, які дають змогу навчити дитину поводитися з грошима. Це гра в магазин (ви вдома обіграєте ситуацію купівлі — продажу) і монополія.

Як правильно розподілити навантаження для школяра?

Дуже часто, коли дитина починає ходити до школи, батьки намагаються долучити її до різних видів діяльності та гуртків, невірно оцінюючи сили та можливості малюка.

Тому спочатку батьки мають запропонувати дитиною тест. Цей тест полягає в простій задачці, коли потрібно очима по закрученій доріжці пройти від початку і знайти її кінець. Якщо дитина має проходить по 5 доріжках за 1 хвилину 20 секунд, то її сміливо можна відправляти на гуртки вже з першого півріччя. Якщо малюк впорався за 1,5-2 хвилини, то відправити на гуртки краще з другого півріччя. Проходження тесту понад 2 хвилини говорить про те, що з гуртками краще потерпіти, дати, можливо, дитині адаптуватися до школи.

Загалом, віддавати першокласника на гуртки краще з другого півріччя. Бо перші кілька місяців відбувається адаптація. У цей період краще займатися з дитиною за допомогою дитячих розвивальних занять відповідно до її віку.

Якщо дитина стала жертвою однокласника задираки.

Стосунки в дитячому колективі не завжди проходять мирно і доброзичливо. Дуже часто знаходяться такі діти, які до всіх чіпляються, чіпляють і задирають. І, як правило, знаходяться інші діти, які не можуть дати потрібної відсічі задиракам, внаслідок чого змушені постійно терпіти приниження.

Читайте також: Депресія у підлітка. Що робити?

У такій ситуації з дитиною має поговорити тато (дядько або тренер), пояснивши, що потрібно вчитися бути впевненим у собі та з честю дати відсіч кривдникам. При цьому зовсім необов’язково жорстоко битися, головне показати твердість і характер. Саме чоловік може навчити дитину потрібних рухів, техніки захисту.

Якщо ви хочете, щоб у дитини було більше почуття власної гідності, була впевненою, до того, як вона піде до школи, розвивайте в ній це. Вчіть дитину проявляти себе на публіці.

Оцініть статтю