Депресія у підлітка. Що робити?

Депресія у підлітка Виховання дітей

Депресія може негативно вплинути на всі сфери життя підлітка, а в деяких випадках наслідки можуть стати фатальними. Якщо Ви помітили якусь ознаку депресії, час діяти. Краще запобігти можливим проблемам з психічним здоров’ям перш ніж вони наберуть обертів.

5 способів допомогти підлітку, який страждає на депресію

1. Професійна допомога

Якщо Ви підозрюєте, що підліток впав у депресію, зверніться по допомогу до професіонала. Спочатку краще самому обговорити причини Вашого занепокоєння з психіатром. Якщо побоювання виправдалися, важливо брати участь у лікуванні. В якому б стані не була дитина, і яке б відношення до Вас вона не показувала, їй важко впоратися з такою проблемою поодинці. Лікування може включати курс терапії, медикаментів або поєднання курсів. Слідкуйте за станом та прогресом дитини. У разі екстреної ситуації не залишайте підлітка одного. Є гарячі лінії, якими можна дізнатися все про підлітковий суїцид – не гидуйте подібною інформацією. Дитина може поводитися імпульсивно і дратівливо, але пам’ятайте, що це ще не доросла людина, і їй складно усвідомити свої помилки та проблеми.

2. Фізичні навантаження

Фізичні навантаження можуть допомогти понизити симптоми депресії. Спробуйте зацікавити підлітка: ходіть разом гуляти, грайте у баскетбол, запишіть його до тренажерного залу, танців чи плавання. Обмежуйте час, який дитина проводить за телевізором та комп’ютером. Телевізор, відеоігри та листування за комп’ютером можуть погіршити ситуацію. Будьте обережні: не варто забороняти йому робити те, що він хоче, інакше цілком імовірно, що дитина закриється від Вас; спробуйте перемикнути його увагу.

3. Хобі та захоплення

Внаслідок депресії дитина може втратити інтерес до хобі. Якщо підліток перестав займатися тим, що йому раніше приносило задоволення (спорт, готування тощо), цілком імовірно, що він зациклиться на своєму стані. М’яко підштовхуйте дитину, розпитуйте про її заняття, говоріть про можливі досягнення, купіть щось, що допоможе їй повернутися до улюбленого захоплення (наприклад, гантелі, мольберт для малювання, гарні туфлі для танців тощо)

4. Здоровий сон

Деякі підлітки не сплять уночі й сплять вдень. Інші сплять у нічний час, але також і дрімають по кілька разів на день. Ці шкідливі звички можуть вплинути на біоритми організму та погіршити депресивний стан. Щеплюйте своїй дитині правильні звички для здорового сну.

Не дозволяйте підлітку спати вдень. Сприяйте тому, щоб дитина була зайнята і проводила більше часу на вулиці вдень, і менше сиділа перед екраном у вечірній час. Комп’ютер і телевізор впливають на вироблення мелатоніну в мозку, який вважається гормоном сну.

Будіть дитину приблизно в однаковий час у вихідні. Можна дозволити поспати годинку, але не варто дотягувати до 2 годин дня.

5. Спілкування

Часто через депресію підліток замикається у собі й зводить на «ні» всі соціальні взаємодії. Не допускайте, щоб підліток надовго закривався у своїй кімнаті. Всім потрібний особистий простір, і в такому віці ця необхідність гостро відчутна, але якщо Ви помітили хоча б натяк на депресію, намагайтеся більше часу приділяти дитині.

Важливо заохочувати відносини Вашої дитини з її друзями та однолітками. Необхідно, щоб підліток частіше бачився з друзями, а не обмежувався спілкуванням інтернетом. Друзі допоможуть відірватися від проблем та переживань, що сприятиме полегшенню стану підлітка.

Оцініть статтю