Причини молочниці, про які не розповість гінеколог

Причини молочниці Здоров'я

Вилікувати молочницю можна, проте причини дріжджової інфекції зазвичай залишаються поза увагою лікаря і пацієнтки, тому грибок повертається знову. Втомилися приймати токсичні пігулки, які обіцяють зцілення, але не уточнюють, як надовго?

Попереджений – значить, озброєний! Пам’ятайте, нормальне лікування можливе лише тоді, коли відомі причини захворювання. До того ж профілактика однозначно краща за ліки, а запобігти недузі можна, уникаючи небезпечних і провокуючих ситуацій.

Редакція Шановної звернулася до гінеколога-акушера з багаторічною практикою за порадою, що ж робити з невмирущою молочницею та чому вона повертається знову і знову.

Є кілька причин, не очевидних, на перший погляд, але усунення яких допомогло цілком реальним жінкам позбутися проблеми, що переслідувала їх роками.

Спробуйте, це працює.

Занадто багато цукру

Дріжджові грибки постійно живуть в організмі в крихкому балансі з іншими мікроорганізмами. Однак достатньо невеликого поштовху, і грибки починають потужно неконтрольовано розмножуватися – з’являється свербіж, печіння, сирнисті виділення, все те, за що ми “любимо” молочницю.

Занадто багато цукру

Однією з причин подібної дестабілізації може бути перенасичення глюкозою і, як наслідок, високий рівень цукру в крові. У цьому винні не тільки цукерки або цукор у каві. Підвищувати рівень глюкози можуть і, здавалося б, надзвичайно корисні та майже святі фруктові дієтичні смузі – усі вуглеводи грішні. Особливо (підкреслимо, особливо!) якщо в сім’ї у кровних родичів традиційно непрості стосунки з вуглеводами – наприклад, є хворі на діабет, ті, хто страждає на ожиріння тощо.

Читайте також: Причини появи, лікування та симптоми молочниці під час вагітності

Рішення: відмовитися повністю від солодкого, виробів із білого борошна, рису, макаронів, картоплі. Надавати перевагу салатам із зелені (рукола, шпинат, капуста всіх видів тощо), нежирному м’ясу та рибі, гречці, пшону, тушкованим коренеплодам і овочам.

Занадто мало естрогену

Естроген – “жіночий” гормон – безпосередньо контролює всі процеси, що відбуваються в жіночих статевих органах, включно з відлущуванням слизової вагіни в період менструації. Невелике розбалансування і – раз! естрогену недостатньо, процеси в слизовій ідуть трохи не так, як потрібно, більше виділень, у яких із подвоєною радістю розмножуються дріжджові грибки.

Занадто мало естрогену

Рішення: без консультації лікаря не обійтися, але доведеться копати значно глибше. Можна спробувати стабілізувати рівень естрогену правильним харчуванням (овочі, злаки, горіхи, боби) і травами (м’ята, фенхель, конюшина), але це, зізнаємося, малоефективно. Гінекологи зазвичай йдуть шляхом найменшого опору і призначають протизаплідні таблетки як засіб, що успішно контролює жіночі гормони.

Травми

Інтенсивний секс, натертості й подразнення (привіт стрінгам), випадковий вплив (наприклад, удар на спарингу на тренуванні, укус комара), агресивний вплив піску на пляжі або хлорованої води в басейні, депіляція, гоління, алергія – це все створює мікротравми на слизовій, де молочниця з радістю займеться своєю мерзенною справою.

Травми

Рішення: по-перше, кожному, у кого є вагіна, після сексу потрібно пописати. Крім того, жінкам необхідно митися мінімум двічі на день із використанням нейтрального дитячого мила (деякі консерватори радять пекельне коричневе господарське мило – спробуйте, якщо зможете). Ділянку статевих органів не витирають рушником, запекло розтираючи до почервоніння, а акуратно промакують. Використовувати креми, мазі, тальк і тому подібну косметику на область зовнішніх статевих губ не варто.

Щоденні прокладки

Здавалося б, поступ цивілізації, чистота і гігієна… Але ж ні. Щоденна прокладка насправді – обитель зла, оскільки затримує вологу і перекриває доступ повітрю, тим самим створюючи ідеальне середовище для дріжджової інфекції. Грибок любить місця, де тепло, темно і волого. Тож будьте певні, ваша молочниця без розуму від щоденних прокладок.

Щоденні прокладки

Рішення: відмовитися від щоденних прокладок. Якщо зовсім ніяк, спробуйте знайти добре вентильовані прокладки з натуральних матеріалів.

Синтетична білизна

Витончені мереживні трусики, що як влиті сидять на стегнах, – це, може, і красиво, особливо на фотографіях. Але потрібно розрізняти щоденну білизну і білизну для особливих випадків. Якщо на роботі ви танцюєте стриптиз, то сексуальні стрінги будуть доречні, як ніколи. У всіх інших випадках носять комфортну щоденну бавовняну білизну, яка не натирає, не тисне і не створює парникового ефекту.

Синтетична білизна

До речі, під час загострень трусики потрібно прати на максимальному температурному режимі.

Рішення: та просто купіть красиві бавовняні трусики, і все.

Презервативи та не тільки

Презервативи, жіночі ковпачки, креми-мазі-пінки й все подібне для контрацепції. Є відразу кілька моментів, про які варто подумати.

Презервативи та не тільки

Хімічний і фізичний вплив травмує слизову – це погано і загрожує молочницею. На креми та свічки дуже часто буває алергія, яка також запускає процес активізації дріжджових грибків. На латексні презервативи алергія буває рідше (але буває), але з ними частіше трапляються фізичні травми.

Рішення: у разі рецидивуючої молочниці від хімічних засобів захисту доведеться відмовитися зовсім. Від презервативів відмовлятися не можна, тому постарайтеся мінімізувати ризик: купувати тільки якісні марки, які підходять за розміром, без запаху і зайвих “шишечок”. І будьте напоготові.

Пісок у нирках

Видільна система – одне з найслабших місць людського організму. Якщо порахувати, яка кількість людей може похвалитися пісочком у нирках, цифра може налякати найсміливішу людину. Після тридцяти ті чи інші проблеми з нирками (особливо чомусь із правою ниркою) є практично в половини жінок.

Пісок у нирках

Іноді – наприклад, навесні – пісок вирішує мігрувати з нирок на світ божий. На початкових етапах незапущеної сечокам’яної хвороби це практично невідчутно, але досить часто спричиняє дискомфорт і печіння під час сечовипускання. Найпоширеніший вид піску, оксалатний, являє собою гострокутні кристалики солі, які, проходячи сечовивідними шляхами, травмують їх і викликають подразнення на зовнішніх статевих органах. Процес дуже часто запускає молочницю.

Рішення: більше пити чистої води, дотримуватися дієти. І до лікаря, нирки – дітям не іграшка.

Оцініть статтю