Причини появи, лікування та симптоми молочниці під час вагітності

Причини появи, лікування та симптоми молочниці під час вагітності Вагітність та пологи

Молочниця – захворювання, яке спричиняє чималий дискомфорт жінці. Посилені виділення з неприємним запахом, печіння, свербіж – всі ці симптоми знайомі багатьом жінкам. Лікуючи молочницю до весілля, все ж не можна гарантувати, що вона не повернеться під час вагітності, коли імунітет жінки послаблюється, відбуваються гормональні зміни.

Причини появи молочниці під час вагітності

Молочниця, кандидоз, дріжджовий грибок – так називають це захворювання. Воно появитися може з багатьох причин: внаслідок дисбактеріозу після приймання антибіотиків, на фоні зниження імунітету,зараження від партнера під час статевого контакту, через недотримання правил особистої гігієнти, тощо. Під час вагітності це захворювання часто виявляють і саме в цей період воно несе загрозу здоров’ю для плода, а не тільки приносить дискомфорт жінці. Лікувати чи не лікувати молочницю під час вагітності, та якими методами, існує дискусія. Бувають випадки, коли після приймання протигрибкових препаратів у першому триместрі у жінок потім спостерігалось завмирання вагітності. Чи то збіг обставин, чи справді токсичний препарат впливає і на живі клітини маленького організму, який розвивається, до кінця не доведено.

Але медицина за те, що лікувати молочницю потрібно обов’язково! Причому не наосліп, а після огляду гінеколога і після результатів аналізу мазка.

Небезпечний вплив кандидозу на плід під час вагітності

Багатьом здається, що грибки, які викликають молочницю, не доходить до закритого плацентою малюка. Але це твердження викликає сумніви. Молочниця загрожує вагітності ускладненнями, особливо існує високий ризик заразити новонароджену дитину під час пологів.

Лікування молочниці під час вагітності

Братися за самолікування не потрібно в любому випадку, особливо у період виношування дитини. Лікар -гінеколог на основі результатів аналізів та протікання вагітності визначить препарати, які не мають побічної дії на розвиток плоду. Це можуть бути свічки з йодом «Бетадин» чи із пантенолом та хлоргексидином, чи інші препарати, у другому- третьому триместрах лікар може назначити протигрибкові чи антибактеріальні мазі та свічки. Пробіотики – також назначають під час вагітності, щоб відновити баланс «хороших» і «поганих» бактерій під час вагітності.

Важливо: якою б не значилася дозування і тривалість лікування на упаковці кожного конкретного препарату, індивідуальне лікування повинен розписати лікар-гінеколог!

І ще одне: шкідливий кандидоз з легкістю передається статевим шляхом, так що і чоловікові доведеться пройти курс лікування. Для нього лікарі можуть виписати і місцеві, і системні медикаменти. Скажімо, крем з клотримазолом для обробки зовнішніх статевих органів, а також Флуконазол для того, щоб знищити грибок в організмі.

Профілактика появи молочниці під час вагітності

100 % попередити таке підступне захворювання неможливо, проте дотриматись певних правил не зашкодить:

  • Дотримуватися правил особистої гігієни: міняти двічі на день білизну, яка не має здавлювати чи натирати. Білизна має бути тільки з натуральних матеріалів, а не синтетична. У кожного з членів сім’ї, зокрема у вагітної, має бути особистий рушник для тіла, який потрібно змінювати кожних 2-3 дні, і давати можливість йому добре висихати.
  • Зменшити споживання солодощів та дріжджової випічки.
  • Підмиватися кип’яченою водою чи відварами ромашки, кори дуба, календули. Відмовитися від звичайних гелів та кремів для душу, а придбати засіб для інтимної гігієни.
  • Відмовитися від статевого життя на момент лікування.
  • Часто молочниця виникає після приймання антибіотиків, які мають властивість пригнічувати «хороші» бактерії, створюючи сприятливе середовище для розмноження грибків, тому протягом всіх днів приймання антибактеріальних препаратів, потрібно приймати лактобактерії, щоб підтримувати баланс бактерій.
Оцініть статтю