Жіноча депресія – що це і як з нею боротися

Жіноча депресія Здоров'я

Згідно зі статистикою, жінки страждають депресією в 3-5 разів частіше, ніж чоловіки. На жаль, для цього є реальні передумови – вони криються як у фізіологічних особливостях жіночого організму і психології, так і в суспільному устрої.

В цілому суспільство ставить жінку в більш важке становище, ніж чоловіка, в той час, як навіть при одних і тих же умовах жінка психологічно схильна давати життєвим ситуаціям негативну оцінку.

Почасти це пов’язано з підвищеною жіночою емоційністю. Але чималу роль відіграє і те, що у жінок активність серотонінергіческімі систем вдвічі нижче, ніж у чоловіків. А брак серотоніну якраз і провокує невротичну депресію, тобто неадекватну психічну реакцію на несприятливі події.

Читайте також: 7 способів зберегти свою імунну систему здоровою

Ситуацію погіршує ще й те, що на додаток до класичних видів депресії (наприклад, уже згаданої невротичної або сезонної) існують чисто жіночі види депресивних розладів, пов’язані зі зміною гормонального фону (наприклад, передпологовій або клімактерична), яких у чоловіків не спостерігається зовсім.

Ознаки депресії

Однак не варто, піддавшись чарам статистики, ставити собі невтішний діагноз: якщо ви одного разу прокинулися в поганому настрої, це може бути просто звичайна хандра, яка безслідно пройде до вечора. Фахівці вважають, що говорити про розвиток депресивного стану можна в тому випадку, якщо стійке зниження настрою спостерігається протягом двох тижнів і супроводжується апатією, занепадом сил, хронічною втомою, відсутністю інтересу до навколишнього світу. Страждають депресією зазвичай скаржаться на те, що з їхнього життя як ніби зникли яскраві фарби і їм ніщо не приносить радості. Цей стан часто супроводжується розладами харчової поведінки: може спостерігатися або зниження інтересу до їжі або, навпаки, нездоровий підвищений апетит. Для депресії характерний і особливий вид безсоння, коли людина несподівано прокидається вдосвіта і більше не може заснути.

Що робити?

Якщо ви відчуваєте, що потрапили в капкан депресії, можна звернутися до помочі натуральних антидепресантів, наприклад рослинного препарату Деприм. Він володіє комплексним впливом: сприяє поліпшенню настрою, підвищення фізичної та психічної активності, нормалізації сну. Важливою перевагою натурального препарату є те, що він не викликає звикання і не впливає на концентрацію уваги, тому дозволяє вести звичний спосіб життя. Крім того, позитивний ефект спостерігається вже на другому тижні регулярного приймання Деприма. А для того, щоб не допустити депресії, варто заздалегідь, з урахуванням факторів ризику, проводити індивідуальну профілактику.

Читайте також: Правильний догляд за зубами – поради стоматологів

Види депресії

Післяпологова депресія

Розвивається у жінок не тільки на тлі гормональних змін, але і внаслідок фізичних перевантажень, пов’язаних з доглядом за малюком. Так що бажано ще під час вагітності заручитися допомогою рідних і близьких. Їхнє завдання – дати молодій мамі можливість хоч якийсь час належати собі, не нести відповідальність за новонародженого, відчути свою самоцінність.

Клімактерична депресія

Виникає у жінки не тільки внаслідок вікової гормональної перебудови, але й тому, що вона відчуває свою непотрібність, коли діти виростають і звичні турботи відходять у минуле. Тому роботу з запобігання цього виду депресії потрібно починати ще в молодості. Бажано урізноманітнити своє життя, завестися захопливим хобі, по можливості робити кар’єру, обов’язково виділяти час для косметичних процедур і відвідування спортзалу. Тобто необхідно робити те, що може розширити коло життєвих інтересів, дозволить підтримувати нормальну фізичну форму і залишиться у вас після того, як виросли діти покинуть сімейне гніздо.

Читайте також: Як боротись із алергією на холод?

Сезонна депресія

Пов’язана з браком сонячного світла, знайома майже 40% населення нашої країни, і більшу частину з них становлять жінки. Оскільки відсутність сонця підсилює і так наявний у них дефіцит серотоніну. Адже сонячний промінь, потрапляючи на сітківку ока, перетворюється в нервовий імпульс, який йде в центральну нервову систему і збільшує вироблення серотоніну в організмі. Тому взимку і восени варто частіше запалювати яскраве світло – навіть штучне освітлення здатне підтримати організм і покращувати настрій. Якщо є можливість, можна махнути на тиждень-другий в жаркі країни до сонця і моря. А якщо взимку або восени здалося сонечко – не треба надягати темні окуляри, не так вже часто в ці місяці світило балує змучені російські організми своєю появою.

Загалом, ніколи не пізно скласти власну програму по боротьбі з депресією і позбавити її шансу зіпсувати вам життя.

Оцініть статтю