Як боротись із алергією на холод?

Як боротись із алергією на холод? Здоров'я

У доволі прохолодну, вітряну, сніжну погоду багато людей страждають від проявів алергії на неї. Обвітрені губи, руки, обличчя, так часто називаємо ми почервонілу шкіру після перебування на вулиці. Особливо така реакція організму на відкритих ділянках шкіри спостерігається у маленьких дітей. Проявляється холодова алергія у багатьох людей по-різному: може легким почервонінням шкіри, її лущенням, свербінням, печінням, появою тріщин, у декого кропив’янкою, яка не проходить тривалий час.

Інколи алергія на холод супроводжується насмарком, кашлем, важким диханням і нагадує звичайну простуду, яку важко подолати.

Як правило алергія на холод – реакція імунної системи на білок, який з’являється у крові під час охолодження. В крові виробляється імуноглобулін Е, який стимулює вироблення гістаміну. Тому в першу чергу лікування холодової алергії полягає у прийманні антигістамінних препаратів. Їх назначає лікар в залежності від віку та складності проявів алергії.

Читайте також: Ехінацея — застосування та показання!

Також таку реакцію організму на холод варто попередити, а саме: перед виходом на вулицю за 20 хв. наносити на відкриті ділянки шкіри – обличчя, руки, жирний захисний крем, і ні в якому разі не зволожуючий. У аптеках продаються спеціально розроблені креми, які захищають від холоду, обвітрення.

Важливо впевнитись, що у Вас справді алергія на холод. Часто у людей на обличчі та руках проявляється алергія на певну тканину одягу, наприклад шерсть, чи іншу.

Лікування холодової алергії

З давніх-давен шкіру захищали від холоду жиром борсука, який в наш час продається у аптеках. Він достатньо поживний для шкіри, має загоювальну дію, добре захищає її.

Якщо вже шкіра почервоніла внаслідок холоду, її добре змащувати домашньою сметаною та вершковим маслом, олією обліпихи кілька разів на день.

Читайте також: Головні причини і симптоми раку печінки

В окремих випадках назначають лікування холодової алергії гормональними препаратами.

Внаслідок нестачі вітамінів А, В, С, РР в організмі, наявності певних хронічних захворювань, які знижують опірність організму, ризик появи алергії на холод підвищується. Саме тому важливо переглянути свій раціон харчування: овочі та фрукти мають входити у щоденне меню.

Оцініть статтю