Ехінацея — застосування та показання!

Ехінацея Здоров'я

Ехінацея — дуже потужний природний імуномодулятор, про властивості якого люди знали сотні років тому й активно застосовували. Застосування ехінацеї дозволяє в короткий термін отримати значне посилення імунної відповіді організму, що своєю чергою дає можливість справитися з різними інфекційними та вірусними ураженнями. Ця корисна рослина, батьківщиною якої є Північна Америка, з’явилося в Європі не так давно — в 18 столітті.

У той суворий час її почали активно використовувати при різних захворюваннях і так, як тоді ще не були винайдені антибіотики, при серйозних інфекціях ехінацея рятувала життя замість них. Вона широко культивується як лікарська і декоративна рослина в сучасному світі, і популярна донині незалежно від достатку синтетичних препаратів на світовому ринку.

Ехінацея — застосування і показання

Застосування ехінацеї поширює свій позитивний вплив на всі органи й системи організму. Застосовується вона як зовнішньо у вигляді розтирань, спиртових настоянок, мазей, так і внутрішньо у вигляді таблеток з ехінацеєю, відварів і спиртових настоянок. Отже, розглянемо проблеми, при яких ехінацея дійсно ефективна.

Читайте також: Які контактні лінзи підійдуть вам найкраще?

Гострі запальні, інфекційні та вірусні захворювання. Ехінацея застосовується при ГРЗ, ГРВІ, грипу, різних простудних захворюваннях, герпесі, менінгіті. При цих захворюваннях вона приймається як всередину, так і місцево робляться примочки відваром і розтирання грудей спиртовою настоянкою.

Вухо горло ніс. Застосування ехінацеї при тонзиліті, отиті, інфекційних захворюваннях вух, ангіні, стоматитах, синуситі, гінгівіті, пародонтозі дає відмінні позитивні результати. У багатьох випадках можна обійтися навіть без паралельного застосування антибіотиків.

Легені й бронхи. Її приймають при бронхіті, пневмонії, астмі та кашлі.

Шкіра. Фурункульоз, абсцес шкіри, карбункули, флегмона, свищі, гнійні виразки, псоріаз, екзема. Бородавки, пігментні плями, веснянки виводяться ехінацеєю. Вона ефективна при вугровому висипанні, прищах і гнійниках, тому її можна віднести також до розряду хороших натуральних косметологічних засобів.

Сечостатева система. Як для чоловіків, так і для жінок ехінацея ефективна в комплексному лікуванні циститів, різних запаленнях нирок, при лікуванні хламідіозу, кандидозу, уреаплазмозу, сифілісу і гонореї. У чоловіків вирішуються проблеми передміхурової залози — аденома і простатит. У жінок усуваються різні запалення.

Шлунково-кишковий тракт. Ехінацею успішно застосовують також у лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастритах і запорах. Вона настільки сильно підсилює імунну систему, що організм починає самостійно усувати різного роду кишкові інфекції.

Печінка. Ехінацею використовують в комплексному лікуванні гепатиту.

Онкологія. Застосування ехінацеї дає можливість призупинити ріст злоякісних пухлин і в комплексному лікуванні дає можливість підвищити шанс на зцілення.

Читайте також: А ви знали, що вітамін D підвищує імунітет?

Інше. Профілактичні курси приймання ехінацеї показані людям, які проживають в екологічно несприятливих умовах і працюють на шкідливих виробництвах. Вона показана людям опромінених радіацією і тим хто пройшов курс хімієтерапії та антибіотикотерапії.

Запобіжні заходи й протипоказання:

Не слід приймати фітопрепарати з ехінацеєю дітям до 12 років, вагітним і годуючим жінкам. Вона протипоказана людям, що хворіють на туберкульоз, які мають аутоімунні захворювання і при раку крові.

Препарати ехінацеї не слід вживати тривалий час. Застосування ехінацеї має тривати не більше 10 днів підряд, після чого необхідно зробити тижневу перерву.

Оцініть статтю