А ви знали, що вітамін D підвищує імунітет?

А ви знали, що вітамін D підвищує імунітет? Здоров'я

Про те, що краще вчасно вживати профілактичних заходів, ніж потім довго лікуватися, знає кожен. Але які ці заходи і що саме потрібно робити, щоб зміцнити свій організм, підвищити імунітет і захистити себе хоча б від простудних захворювань, знають далеко не всі.

Звідки береться вітамін D?

Якщо ви любите засмагати або просто прогулюватися сонячними днями, то, ймовірно, не відчуваєте браку вітаміну D. А все тому, що цей вітамін називається “сонячним”, оскільки виробляється завдяки променям сонця.

Читайте також: Отримання живої води методом іонізації

Втім, незважаючи на настільки просте пояснення, саме з дефіцитом вітаміну D люди стикаються найчастіше. Наприклад, в зимові місяці від його нестачі страждає значна частина населення Америки. В Європі ж клімат ще більш сприяє дефіциту “сонячного вітаміну”, адже сонце дуже скупо обдаровує нас своїми променями взимку, а літо триває недовго.

Як вітамін D впливає на імунітет?

Сьогодні дуже багато людей вірять в те, що здорове харчування здатне забезпечити організм усіма необхідними йому мікроелементами. Але це твердження вірне лише частково. Наприклад, повсякденна, навіть сама здорова їжа, не здатна в значній мірі підвищити кількість вітаміну D. Ситуацію можуть трохи виправити молочні продукти, риба, яйця і зелень.

Провівши опитування серед людей з низьким рівнем вітаміну D, фахівці з’ясували, що всі вони зовсім недавно лікувалися від простудних захворювань. Навряд чи це можна назвати збігом, оскільки люди з високим рівнем цього вітаміну, стверджували, що застудою хворіють вкрай рідко. Саме цей факт наштовхнув учених на припущення про прямий зв’язок між вітаміном D і імунітетом.

Чим корисний вітамін D хворим на астму?

Ще більша залежність між імовірністю підхопити застуду і достатнім отриманням вітаміну D проявилася у астматиків і тих пацієнтів, яким був поставлений діагноз “обструктивний бронхіт”. Перші при дефіциті «сонячного вітаміну» хворіли в 6 разів частіше, а другі – мінімум в два рази.

Читайте також: 6 продуктів, що викликають появу зморшок

Якщо ви перебуваєте в групі ризику або просто хочете зміцнити організм і тим самим вберегтися від простудних захворювань, зробіть акцент на вітаміні D. Якщо ж у вас немає можливості проводити багато часу на сонці, приймайте вітамінні добавки, здатні замінити сонячне світло.

Оцініть статтю