Правильний догляд за зубами – поради стоматологів

Правильний догляд за зубами – поради стоматологів Здоров'я

Як ви дбаєте про здоров’я своїх зубів? Застосовуєте зубну щітку вранці та ввечері? На жаль, цього не достатньо. Тому поки не пізно, ознайомтеся з цими порадами стоматологів, які підкажуть, як зміцнити зуби за допомогою правильної гігієни порожнини рота.

4 секрети білосніжної усмішки

Чищення два рази на день та відвідування стоматолога двічі на рік є гарним початком. Але правильний догляд за зубами повинен включати набагато більше старань і щоденних процедур. Ми вивчили поради кращих стоматологів світу та відібрали головні з них, щоб допомогти вам належним чином подбати про свою чарівну усмішку.

1. Зубні запобіжники

Якщо хочете виглядати гарнішою і молодшою, не забувайте про догляд за порожниною рота. Річ у тому, що з роками зуби тьмянішають та жовтіють, і в результаті постійної експлуатації сточуються і навіть коротшають. Недавнє стоматологічне дослідження показало, що майже 82 млн американців сильно скриплять зубами по ночах, що дуже згубно позначається на їх загальному стані. У зв’язку з цим стоматологи радять використовувати спеціальні зубні запобіжники, які допомагають запобігти стиранню зубів уночі. Крім цього, намагайтеся користуватися тільки якісною зубною пастою. А щоб позбутися небажаних бактерій, полощіть рот сольовим розчином.

2. Зубна нитка

Багато людей недооцінюють важливість застосування зубної нитки, хоча насправді вона очищує більш як 2/3 поверхні зубів і добирається до самих важкодоступних ділянок, куди навіть найкраща зубна щітка не в змозі проникнути. Звичайно, цей процес трудомісткий і не дуже зручний, але повірте, він того вартий. Замість намотування нитки на пальці, спробуйте стягнути її в петлю, що значно полегшить задачу.

3. Відвідування стоматолога

Попри ваше уважне ставлення до гігієни порожнини рота, з віком збільшується ймовірність виникнення пародонтиту та інших захворювань ясен. І це більш серйозна проблема, ніж просто гінгівіт (запалення ясен), яка може привести до опускання ясен та інших неприємних наслідків. Річ у тому, що багато жінок у віці від 30 до 50 років відчувають гормональні коливання, які значно підвищують ризик виникнення пародонтиту. Тому дуже важливо регулярно відвідувати стоматолога, щоб вчасно виявити проблему і почати своєчасне лікування.

4. Гігієна порожнини рота

Турбота про зуби та ясна має велике значення для вашого здоров’я в цілому. Дивним відкриттям для вчених стало те, що бактерії, які викликають хронічне запалення ясен, були виявлені в інших місцях організму, наприклад, в амніотичній рідині. Було також встановлено, що запалення ясен впливає на серцево-судинну систему, та є особливо шкідливим для діабетиків. Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, які можуть бути викликані різними захворюваннями ротової порожнини, не забувайте полоскати рот сольовим розчином (1 чайна ложка звичайної або морської солі на склянку теплої води) або спеціальними ополіскувачами.

Підсумок

Правильний догляд за зубами обов’язково повинен включати в себе щоденне чищення за допомогою зубної щітки й нитки, полоскання, дбайливе ставлення до своїх зубів, регулярне відвідування стоматолога та здорове харчування. Крім того, не забувайте раз на 3 місяці міняти свою зубну щітку на нову.

Оцініть статтю