Ознаки, діагностика та небезпека позаматкової вагітності

Ознаки, діагностика та небезпека позаматкової вагітності Вагітність та пологи

Позаматкова вагітність трапляється нечасто, проте виявити її потрібно якомога раніше. Наслідки позаматкової вагітності бувають дуже неприємними.

Позаматкова вагітність означає, що яйцеклітина запліднилась і прикріпилась не в матці, а в трубах (найчастіше), біля яєчника, тобто в будь-якому місці. Виносити дитину поза маткою і народити її практично неможливо.

Своєчасна діагностика і медичне втручання дозволяє уникнути негативних наслідків та вирішити проблему з мінімальним ризиком для здоров’я жінки. На жаль, позаматкова вагітність, часто призводить до летальних випадків.

Бувають ситуації, коли після штучного запліднення позаматкова вагітність виникає одночасно з матковою.

Яка ймовірність появи позаматкової вагітності?

Існують певні фактори, які впливають на процес запліднення і прикріплення заплідненої яйцеклітини для подальшого розвитку плоду.

Читайте також: Як покращити пам’ять та роботу мозку за допомогою їжі?

  • Жінки, які раніше мали позаматкову вагітність, перебувають у групі ризику з наступною вагітністю;
  • Жінки, які мають вроджені патології розвитку внутрішніх жіночих органів.
  • Також в зону ризику потрапляють жінки з порушенням структури фаллопієвих труб; після перенесення будь-яких операцій на трубах; – які мають інфекційні чи запальні захворювання статевих органів. Наявність інфекції пошкоджує внутрішні стінки фаллопієвих труб, що призводить до неправильного прикріплення заплідненої яйцеклітини і, як наслідок, позаматкової вагітності.
  • Також лікарі стверджують, що неправильний спосіб життя (тютюнопаління, наркотичні речовини, зловживання алкоголем, безладне статеве життя), збільшують ризик переривання вагітності власне через позаматкову вагітність.
  • Жінки, які змушені були звернутись до процедури штучного запліднення.

Симптоми і ознаки позаматкової вагітності

Серед найбільш поширених симптомів позаматкової вагітності вважаються, в першу чергу – відсутність місячних, як і при звичайній вагітності, а також поява кров’яних виділень, навіть незначних. Також постійний дискомфорт внизу живота, періодичний біль, який не є характерним у першому триместрі вагітності, поки на облік в жіночу консультацію вагітна ще не стала і не пройшла обстеження. Правда, наявність перерахованих вище симптомів далеко не завжди є причиною позаматкової вагітності. Кров’янисті виділення можуть свідчити про загрозу переривання вагітності і при матковій вагітності, або ж вказувати на інші захворювання. Тому в будь-якому випадку потрібно поїхати в лікарню і перевіритись.

Позаматкова вагітність, як правило, дається взнаки в першому триместрі, на 8-12 тижнях. Тому, якщо жінка підозрює про можливу вагітність, варто просто перевіритись у гінеколога раніше 13 тижня, терміну, коли всі стають на облік, і якщо все в порядку, то заспокоїтись. Можливо лікар дасть певні корисні рекомендації для нормального протікання вагітності і розвитку дитини.

Читайте також: Як міцний сон допомагає схуднути?

Також насторожити мають часті запаморочення, підвищена температура тіла, слабкість, блідість шкіри, низький тиск, біль в животі. Інколи жінки плутають такі симптоми з порушенням шлунково-кишкового тракту, загостренням гастриту і потрапляють у лікарню у важкому стані.

Діагностика позаматкової вагітності

В першу чергу при поганому самопочуття і появі ознак, описаних вище, потрібно упевнитись у вагітності: зробити тест, підтвердити результат можна за допомогою аналізу крові на гормони та УЗД внутрішніх органів. Гінеколог визначить подальші дії, якщо позаматкова вагітність підтвердиться, або прийдеться шукати іншу причину поганого самопочуття, кров’яних виділень, тощо.

Чим небезпечна позаматкова вагітність?

Позаматкова вагітність часто закінчується найбільш небезпечним ускладненням – розривом труб, чи яєчника (в залежності, де прикріпилась яйцеклітина) з подальшою внутрішньою кровотечею, яка може призвести до перитоніту. Такий стан супроводжується різким і болем в нижній частині живота, або цілої черевної порожнини, і в деяких випадках може привести до смерті жінки. Кровотеча, викликане розривом позаматкової вагітності, вимагає негайного хірургічного втручання. Кровотечі внутрішніх жіночих статевих органів можуть спровокувати утворення внутрішніх рубців, що згодом може негативно позначитися на можливості жінок завагітніти і виносити дитину.

Метод спостереження і усунення позаматкової вагітності залежить від особливостей кожного окремого випадку.

У більшості випадків проводиться хірургічне втручання. Також медикам інколи доводиться ділянки фаллопієвої труби, або яєчника.

На перших тижнях позаматкової вагітності в певних випадках використовують медикаментозний метод, за допомогою якого, відбувається відмирання тканин плаценти і відбувається викидень.

Читайте також: Воші у дітей – як не допустити появи паразитів

У медичній практиці відомі кілька випадків, коли жінка виношувала дитину при позаматковій вагітності. Проте дитина появлялася на світ, звісно шляхом кесаревого розтину. Таких випадків дуже і дуже небагато, оскільки позаматкова вагітність являє собою для здоров’я та життя жінки та дитини, тому гінекологи завжди рекомендують переривати її завчасно.

Щоб уникнути наслідків позаматкової вагітності, не потрібно чекати 3 місяці, щоб стати на облік у жіночу консультацію, а раніше обстежитись, а також не ігнорувати небезпечні симптоми.

Оцініть статтю