Воші у дітей – як не допустити появи паразитів

Воші у дітей Здоров'я

Школи, дитячі садки, дитячі свята, літні табори… на жаль, всі ці місця можуть бути рознощиками вошей! Багато батьків лякаються і панікують, коли чують про спалахи педикульозу або знаходять вошей у своїх дітей. Не варто дуже перейматися! Ось низка практичних порад, які допоможуть вилікувати або запобігти появі цих паразитів.

Кілька важливих фактів щодо вошей

До того моменту, коли батьки знаходять у дитини вошей, ті вже підросли й, швидше за все, почали відкладати яйця, які за розміром менше шпилькової головки. Через 7-10 днів з яєць з’являються личинки, здатні проколювати шкіру голови й харчуватися кров’ю, а ще через 7-10 днів личинки перетворюються на запеклих вошей. За своїми розмірами личинки поступаються дорослим особинам і не відкладають яйця. Дорослі воші можуть жити на голові до 30 днів, а самка за своє життя відкладає до 100 яєць. Воші повзають, вони не здатні ані літати, ані стрибати.

Читайте також: Чим корисна малина?

Привчіть дітей не ділитися особистими речами

Воші у дітей передаються за допомогою речей, таких як капелюхи, шапки, пов’язки, косинки, навушники, шоломи тощо, які знаходилися в контакті із зараженою головою. Постарайтеся пояснити дитині, що в садку потрібно спати тільки на своїй подушці, а під час спортивних ігор користуватися тільки власним шоломом. По можливості стежте, щоб в школі діти клали шапки в окремі пакети, а маленькі принцеси на святах не надягали чужі корони й діадеми, які теж можуть бути переносниками паразитів.

Перевіряйте дитячі голови щотижня

Якщо є ймовірність того, що дитина може підхопити вошей, краще присікти їх появу на ранній стадії. Ретельно перевіряйте дитячу голову щотижня, звертаючи особливу увагу на потиличну частину і місця за вухами. У цей час можна грати з дитиною в розвиваючі ігри, ставити питання або просто підтримувати емоційний зв’язок будь-якими іншими способами, щоб не лякати малюка своїми діями.

Використовуйте натуральні продукти проти вошей

Клінічні дослідження показали, що розмарин, цитронелла, чайне дерево і м’ята є природними засобами проти вошей. Ці запашні трави виділяють приємний нам запах, але саме такі аромати й відлякують паразитів.

Читайте також: Зубний біль під час вагітності

Не панікуйте, якщо знайшли вошей у своїх малюків

Зберігайте спокій і відкладіть ножиці в сторону. Ви ж не хочете налякати дитину? Краще налийте собі келих вина і перевірте свою голову на наявність непрошених гостей. Зараз доступні нові способи лікування педикульозу хімічними засобами без пестицидів. Порадьтеся з вашим педіатром, він підкаже оптимальне лікування. Крім того, обов’язково повідомте про проблему медсестрі у школі або дитячому садку, щоб максимально локалізувати вогнище зараження.

Оцініть статтю