Як міцний сон допомагає схуднути?

Як міцний сон допомагає схуднути? Здоров'я

Згадайте, як чудово ви себе почували та з радістю зустрічали новий день, коли відмінно висипалися. Але гарний сон не тільки підвищує настрій і покращує загальне самопочуття – він також регулює обмін речовин, тим самим допомагаючи нам підтримувати оптимальну вагу тіла.

Краще спати – менше важити!

Чи знаєте ви, що недавні дослідження вчених виявили пряму залежність міцного сну та схуднення? Ось, як це працює…

Обмін речовин

Результати досліджень вчених клініки серцево-судинних захворювань (Mayo Clinic, Аризона, США) показали, що гарний сон є важливим регулятором метаболізму та витрат енергії. Коли ви страждаєте від безсоння, гормони, що регулюють обмін речовин і відповідають за стан голоду, стимулюють організм споживати більше калорій, ніж йому дійсно потрібно. Не виспавшись, ви починаєте більше їсти та, відповідно, гладшати.

Тривалість відпочинку

Інше дослідження, проведене вченими з Колумбійського Університету Нью-Йорка, теж виявило зв’язок між тривалістю сну та збільшенням почуття голоду. Вчені встановили, що швидкість обміну речовин залежить не тільки від якості нічного відпочинку, але й від його тривалості. Тому, щоб швидко схуднути, намагайтесь спати не менше 7-8 годин.

Простий рецепт схуднення

Підтримка правильного режиму сну допомагає регулювати метаболізм тіла і зменшує бажання переїдати. Прямий зв’язок між нічним відпочинком та ожирінням змусив деякі канадські клініки зробити сон частиною програми зі зниження ваги для своїх пацієнтів. Фахівці стверджують, що простий і ефективний рецепт схуднення складається з трьох пунктів: менше їсти, більше рухатися та як слід висипатися.

жінка спить у ліжку

Як позбутися безсоння?

Тепер, коли у вас є деяке уявлення про взаємозв’язок між сном, відчуттям голоду і збільшенням зайвої ваги, важливо зрозуміти, як швидко заснути, щоб позбутися безсоння, яке, можливо, не дає вам чудово виглядати.

  • Не дивіться телевізор та не працюйте за комп’ютером перед сном.
  • Не вживайте занадто багато кофеїну, особливо у вечірній час.
  • Не приймайте ліки, які можуть вплинути на якість вашого нічного відпочинку.
  • Якщо ви відчуваєте нервове перенапруження, пов’язане з роботою чи сімейними обставинами, поговоріть про це з близькими людьми та зніміть стрес. У цьому випадку також відмінно допомагають заняття йогою або медитація.
  • Намагайтеся більше часу проводити на вулиці ввечері, оскільки свіже повітря також сприяє заспокоєнню та умиротворенню організму.

Крім усього перерахованого вище, візьміть за звичку лягати спати та прокидатися в один і той же час. Це допоможе вам не тільки підтримувати оптимальну вагу тіла, але й краще себе почувати, уникати багатьох проблем зі здоров’ям та жити більш продуктивним, щасливим життям. До речі, добрий сон допомагає не тільки схуднути, алей налагодити сексуальне життя.

Оцініть статтю