Чому болить стопа між носком і п’ятою?

Чому болить стопа між носком і п’ятою? Здоров'я

Хворобливі відчуття в ступнях ніг є поширеним і частим симптом, який приносить величезні незручності і серйозні проблеми. Стопи – це стимулятори руху людини, тому все, що відчувають кінцівки, позначається на нашій ходьбі. Причин, за якими може виникати біль в стопі досить багато. Сьогодні поговоримо про головні.

Для визначення першопричини болю необхідно виявити локалізацію неприємних відчуттів – болить вся підошва, болять п’яти, болять стопи або ниє звід. Так само необхідно визначити, в який момент часу починає проявлятися даний симптом – під час ходьби, після пробудження, в спокої або після тривалої прогулянки.

Біль у стопі є першою ознакою наявності будь-яких порушень в структурі кінцівки. Невралгія передньої частини кінцівки виникає внаслідок захворювань, травм, надмірної трудової діяльності або підвищеної фізичної активності.

Читайте також: Детокс-дієта вихідного дня

Виникнення болю в стопах між п’ятою і носком є ​​передумовою, першим сигналом тривоги, який може приховувати в собі серйозні захворювання, такі як підошовний фасциіт, п’яткова шпора, забій тканин, перелом, метатарсалгія, хвороба нейроми Мортона, сесамоідіт, тендиніт, розтягування.

Найчастіші захворювання стопи

Підошовний фасциіт є найбільш поширеною причиною, яка викликає хворобливість в п’ятах. Це запалення щільної сполучної тканини, яка покриває кістки склепіння в нижній частині ноги. Хвороба призводить до виникнення больових відчуттів у всій стопі аж до кінчиків пальців.

Терапія даного захворювання полягає в спокої, застосуванні знеболюючих препаратів, що продаються без рецепта, зміні звичайного взуття на спеціальне – зі зручною підошвою і гарними фіксуючими функціями.

П’яткова шпора – це запалення пластинок, які фіксують м’язи, що підтримують подовжній звід стопи. Шпора призводить до утворення кісткового виступу в області п’яти. При цьому захворюванні ниючий біль проявляється практично постійно, особливо під час ходьби. Позбавлення від п’яткової шпори полягає в носінні взуття без задників, використанні супінаторів та застосуванні не сильнодіючих знеболюючих препаратів.

Розтягнення зв’язок, забій або перелом п’яти

Забій тканин п’яти спостерігається після тривалої ходьби босоніж по твердій кам’янистій поверхні. Забій може викликати не тільки біль, але і появу гематоми на ступні. В даному випадку пошкоджене місце змащують знеболюючими мазями.

Читайте також: 6 основних причин здуття живота

Перелом п’яткової кістки трапляється внаслідок падіння з висоти або сильного удару в цю область. Перелом може роздробити кістку п’яти або дати тріщину в кістці. Симптоми травми проявляються у вигляді посиніння, сильного болю між п’ятою і носком, появі набряку, труднощів при ходьбі. Відновлення перелому включає накладення тугої гіпсової пов’язки, застосування знеболюючих препаратів і мінімізації навантаження на пошкоджену ногу. У рідкісних випадках перелом виліковується за допомогою операційного втручання.

Часто причиною виникнення хворобливих відчуттів стає розтягнення зв’язок. Наслідком виникнення розтягнень є різкий рух, необережний поворот ноги, невдале падіння. Симптоми розтягнення стопи проявляються в набряклості, обмеженні руху, збільшенні больових відчуттів в нічний час, печії під час промацування. Лікується розтягнення за допомогою протизапальних і знеболюючих препаратів, які усувають розлад і набряклість. Хворому накладають холодний компрес на стопу, а також здавлюючу пов’язку.

Незручне взуття

Метатарсалгія – це запалення передньої частини ступні. Проявляється як сильний біль близько носка. Захворювання виникає через тривале носіння незручного взуття або надмірних фізичних навантажень. Лікування полягає в застосуванні знеболюючих засобів і зміні взуття на більш зручне.

Хвороба нейроми Мортона – це розростання і потовщення тканини, яка охоплює нерви, розташовані близько пальців ніг. Хвороба викликає оніміння передньої частини ноги а також больові і неприємні відчуття при русі. Захворювання може бути викликане тривалим ходінням на високих підборах або носінням занадто грубого взуття. Терапія цієї недуги передбачає застосування супінаторів або устілок, що знижують тиск, прийом знеболюючих таблеток або ін’єкцій. В запущених випадках може застосовуватися хірургічне втручання.

Сесамоідіт – хвороба сухожиль великого пальця ноги, яка проявляється внаслідок запалення. В даному випадку більше болить не сама ступня, а пальці. Відновлення в період терапії складається з льодотерапії, дотриманні спокою, зміні взуття на більш зручне. При сильно вираженому больовому синдромі застосовують ін’єкції стероїдів.

Читайте також: Народні засоби від 10 поширених захворювань

Плоскостопість також відносять до захворювань, які викликають больові симптоми в зводі стопи. Плоскостопість викликає біль зводу стопи ближче до п’яти. Терапія плоскостопості заснована на носінні спеціального взуття, застосуванні фізіотерапії, компресів і пов’язок.

Бурсит викликає біль ближче до п’яти. П’ятковий бурсит може бути викликаний ударом, травмою, носінням неякісного взуття, високими підборами, або занесенням у відкриту рану інфекції. Бурсит лікується за допомогою медикаментозних препаратів, фізіотерапії або хірургічним втручанням.

Оцініть статтю