6 небезпечних ліків, які ми часто приймаємо без рецепту

6 небезпечних ліків Здоров'я

Коли у нас безсоння, болить голова або живіт, на допомогу завжди приходить домашня аптечка. Звичка маскувати хворобливі симптоми популярними безрецептурними препаратами змушує нас не замислюватися над тим, які небезпечні ліки ми приймаємо.

Які препарати є прихованою фармакологічною загрозою?

Важко собі уявити, що багато відомих лікарських препаратів загальної дії, на які ми часто так сподіваємось, не тільки не допомагають, але й можуть змусити нас почувати себе ще гірше. Тим не менш, це вже науково доведений факт. Ось 5 регулярно використовуваних ліків, про небезпечну дію яких ви можете навіть не здогадуватися.

1. НПП

Аспірин та ібупрофен (Advil та Motrin – два аналога останнього) відносяться до класу медикаментів, відомих як НПП (нестероїдні протизапальні препарати). Оскільки вони ефективно знімають больові синдроми і запалення, медики рекомендують їх при артриті, для полегшення болю в суглобах.

На жаль, ці, здавалося б, доброякісні знеболюючі щороку призводять до 15 тисяч смертей тільки в США. Крім того, близько ста тисяч американців щорічно госпіталізують через їх побічні ефекти. За останні 20 років більше трьохсот тисяч смертей були викликані аспірином та іншими НПП.

Читайте також: Як схуднути, поліпшити стан шкіри і позбутися цукрової залежності за допомогою води?

Ці небезпечні ліки негативно впливають на хворих артритом. Мало того, що вони викликають розлад травлення і виразку шлунка, такі препарати прискорюють руйнування суглобів шляхом придушення впливу інших медикаментів, що допомагають відновленню хрящів.

2. Парацетамол

Парацетамол (він же тайленол або ацетамінофен) є одним з найпопулярніших знеболюючих і жарознижуючих засобів. На жаль, він також відноситься до небезпечних ліків, оскільки з ним пов’язано безліч навмисних та ненавмисних токсичних отруєнь. Передозування парацетамолом викликає 10% всіх випадків ниркової недостатності у світі, а також є головною причиною гострої печінкової недостатності.

3. Антациди

Поширені антациди, такі як Pepto-Bismol, магнезія, Rolaids, Tums та Alka-Seltzer є безпечними, якщо приймати їх іноді. З іншого боку, маалокс, Rolaids, Digel, Mylanta і Riopan містять алюміній, який може чинити негативний вплив при хворобах Альцгеймера, Паркінсона і Лу Геріга. Надмірне або регулярне використання будь-якого з цих препаратів може призвести до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту і появи каменів у нирках.

жінка шукає потрібні ліки

4. Препарати понижуючі кислотність

Тільки в Сполучених Штатах доходи від продажу безрецептурних лікарських засобів, що блокують підвищення шлункової кислотності, складають більше 13 мільярдів доларів на рік. Ці небезпечні ліки мають наступні назви: Axid AR, Pepcid AC, Zantac і Prevacid. Вони були розроблені, щоб позбавити від дискомфорту хворих з кислотним рефлюксом і печією. Але, в той же час, їх тривале застосування послаблює, а потім і зовсім відключає природні процеси травлення, тому такі ліки теж є досить шкідливими.

Від медикаментів, що знижують шлункову кислотність, дійсно бувають дуже серйозні наслідки. Їх регулярне застосування порушує роботу харчового тракту, що часто призводить до недоїдання, пневмонії та виразкової хвороби.

5. Снодійне

Популярні снодійні таблетки, такі як Benadryl, ЮНОСОМ та Nytol, можуть бути ефективні при рідкісному чи випадковому безсонні. Тим не менш, вони містять антигістамінні компоненти, які фактично зривають здоровий цикл сну і ламають природні механізми, які допомагають нам відчувати себе відпочившими і щасливими. В результаті такого грубого втручання у функції мозку, ви будете почувати себе розбитими навіть незважаючи на міцний сон. Крім того, в організму розвивається несприйнятливість до антигістамінних препаратів, тому будь-яке снодійне швидко втрачає свою ефективність. До речі, якщо у вас є проблеми зі сном, дізнайтеся, як швидко заснути без використання лікарських засобів.

Читайте також: Головний біль: основні типи

6. Дитячі сиропи від кашлю і ліки від застуди

Всі дитячі сиропи від кашлю, відхаркувальні, протинабрякові засоби та антигістамінні препарати на своїх етикетках містять попередження – не давати дітям молодше 4-х років! І робиться це тому, що FDA (американське управління з контролю за якістю харчових продуктів) виявило серйозні побічні ефекти і смертельні випадки від застосування цих ліків. Звичайний дитячий сироп може викликати неврологічні ускладнення, судоми, проблеми з серцем і диханням. Знаючи про це, ви б дали таку мікстуру своєму 5-річному малюкові? А 8-річному? Стали б ризикувати?

Висновок

Перш ніж піти в найближчу аптеку і купити засіб, який лише зніме симптоми вашої недуги, дізнайтеся про його побічні ефекти і пошукайте альтернативні, природні методи лікування, які дійсно усунуть причини вашого дискомфорту. Таким чином, ви зможете поліпшити самопочуття, уникнувши використання небезпечних ліків.

Оцініть статтю