Як швидко заснути – 6 порад від провідних сомнологів

поради сомнологів - як швидко заснути Здоров'я

Багато хто з нас у повсякденній метушні зовсім не замислюється про сон, а згадує про нього, тільки коли голова вже торкається подушок. Але якою б зручною не була ваша постіль, вона зовсім не гарантує швидкого попадання в нічний світ мрій. Можна довго ворушитися, спати неспокійно або, взагалі, заснути тільки під ранок. Хочете дізнатися, як швидко заснути та уникнути цих проблем? Ось що рекомендують провідні сомнологи…

Правильна підготовка до нічного відпочинку

Представляємо вашій увазі 6 порад, які підкажуть, як швидко заснути і отримати максимальне задоволення від нічного відпочинку.

Фізкультура

Фізичні вправи допомагають впоратися з багатьма захворюваннями, в число яких входить і безсоння. Щоб швидко заснути вночі, намагайтеся тренуватися вранці або вдень. Якщо такий режим вам не підходить, тоді закінчуйте тренування хоча б за три години до сну.

Читайте також: Детокс-дієта вихідного дня

Сонце

Як не дивно, але скоріше заснути допомагає сонце. Не відмовляйте собі в задоволенні поніжитися трохи в його ранкових променях. Сонячні промені допомагають регулювати біоритми і правильно налаштовувати внутрішній “годинник” вашого організму. Найкорисніший час для прийняття сонячних ванн з 6 до 8.30 ранку.

Стреси

Намагайтеся спокійно і без зайвих негативних емоцій ставитися до всього, що відбувається навколо. Менше переймайтеся і турбуйтеся. Це допоможе вам позбутися нав’язливих думок і картин минулого дня, будучи вже у ліжку.

Дрімота

Якщо до обіду вам захотілося поспати – здрімніть. Але не проводьте в обіймах Морфея більше, ніж півгодини. І не дозволяйте собі засипати в післяобідній період, інакше порушите свій режим регулярного нічного сну.

Правильне харчування

Для того, щоб миттєво засинати, потрібно правильно харчуватися. Дивно звучить, чи не так? Але харчування дійсно відіграє велику роль у підготовці до нічного відпочинку. Для травлення, а відповідно і сну, краще, якщо ви будете щільно снідати, помірно обідати і трошки вечеряти (хоча б за дві години до зустрічі з подушкою). Зменшіть споживання кофеїну та алкоголю, і намагайтеся пити менше рідини після обіду.

Читайте також: Діагностика здоров’я по очах – 9 дивовижних фактів

Режим

Дотримуйтеся режиму. Закривайте очі в один і той же час. Так ви зможете не тільки швидше заснути, а й довше поспати. Позбавтеся електроприладів у спальні і підтримуйте в цій кімнаті більш низьку температуру.

Оцініть статтю