Діагностика здоров’я по очах – 9 дивовижних фактів

Діагностика здоров’я по очах Здоров'я

Чи проходите ви щорічний профілактичний огляд у офтальмолога? Ні? Даремно. Виявляється регулярний огляд очей може виявити не тільки певні порушення зору, але й цілий ряд інших захворювань, які не мають нічого спільного з офтальмологією.

Які проблеми зі здоров’ям може виявити офтальмолог?

Зрозуміло, що очі відповідають за можливість добре бачити, але вони так само є індикатором таких хвороб як цукровий діабет, артрит, вовчак, серцево-судинні захворювання, захворювання щитовидної залози і навіть деякі види раку. Ось низка головних ознак, за допомогою яких можна з великою ймовірністю діагностувати захворювання, не пов’язанні із зором.

Читайте також: Як схуднути, поліпшити стан шкіри і позбутися цукрової залежності за допомогою води?

1. Діабет

Зовнішній огляд очних яблук є одним із способів діагностики цукрового діабету. Наприклад, їх жовтий відтінок вказує на можливу наявність діабетичної ретинопатії, яка у багатьох випадках призводить до повної втрати зору. Підтвердженням цьому є той факт, що пацієнти з високим неконтрольованим рівнем цукру в крові досить часто скаржаться на періодичні проблеми із зором.

2. Захворювання щитовидної залози

Очне обстеження – це одна з обов’язкових умов діагностики захворювань щитовидної залози на ранніх стадіях. Пацієнти з проблемами щитовидної залози можуть мати опуклі очі або виступаючі очні яблука, особливо якщо мова йде про гиперактивне захворювання щитовидної залози, відоме як хвороба Грейвса.

3. Високий кров’яний тиск

Одною з явних ознак високого артеріального тиску є полопані кровоносні судини в очах, які неможливо не помітити під час огляду очних яблук.

4. Серцево-судинні захворювання

Деякі високотехнологічні очні тести здатні виявити порушення в роботі кровоносних судин. Наприклад, зміна ширини судин або неправильне їх розгалуження може вказувати на високий ризик виникнення серцевого нападу.

офтальмологічне дослідження

5. Аутоімунні розлади

Аутоімунні розлади включають в себе вовчак, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, саркоїдоз та інші захворювання, які можуть бути виявлені за допомогою звичайного очного огляду. Наприклад, запалення сітківки – є однією з ознак вовчака, а набряк зорового нерва та нечіткість зору – це симптоми розсіяного склерозу.

6. ВІЛ

Дуже пізні (непроліковані) стадії ВІЛ іноді можуть діагностуватися саме офтальмологами. Однак оскільки пряма діагностика ВІЛ на ранніх стадіях з кожним роком стає все кращою, а ефективних ліків, які підтримують життєдіяльність людей з цим захворюванням, з’являється все більше, пацієнти із занедбаною хворобою зустрічаються набагато рідше.

7. Рак і пухлини

За словами лікарів, провисаючі повіки, зміни очної структури та різні розміри очних яблук можуть бути симптомами раку або пухлин у самих очах або в інших частинах організму. Але це не є загальним правилом, тому не варто панікувати, якщо на першому ж прийомі офтальмолог виявить у вас подібні ознаки. Просто поцікавтесь у нього, чи варто вам відвідати онколога.

прийом у офтальмолога

8. Високий рівень холестерину

Жовте кільце навколо рогівки, а також жовтуваті вкраплення на кровоносних судинах очей, зазвичай, вказують на високий рівень холестерину в крові.

Читайте також: Харчуємося правильно, або 5 способів недосолити

9. Інсульт

Деякі види інсультів головного мозку супроводжуються тільки втратою зору, без будь-яких інших симптомів.

Висновок

Виходячи з усього вищесказаного, ви повинні розуміти, що профілактичні огляди офтальмолога не можна ігнорувати. Важливо відстежувати усіляки зміни, що відбуваються з вашими очима. Почервоніння, запалення, світлочутливість, погіршення зору – все це можуть бути ознаки більш серйозного захворювання, діагностика якого на ранній стадії допоможе вам одужати набагато швидше. Крім того, слід не забувати про здорове харчування, щоб чудово почуватися у будь-якому віці.

Оцініть статтю