5 порад, як підвищити самооцінку доньки

5 порад, як підвищити самооцінку доньки Виховання дітей

Напевно ви бачили рекламний ролик компанії Dove, де за хвилину відбувається фізична трансформація звичайної дівчинки-підлітка в гламурну, статну модель, гідну рекламних щитів великого міста. На жаль, такі нереальні образи, часто використовувані ЗМІ, можуть породити масу комплексів у молодих дівчат.

Як вселити впевненість в свою дитину?

Природно, нам ніхто не розкриває всіх секретів і не розповідає, що своєю красою моделі зобов’язані команді професійних перукарів, візажистів, фотографів і фахівців Photoshop. Створені усіма цими людьми образи є вражаючими зразками абсурдної краси, яка може позбавити впевненості в собі будь-яку жінку (і більшість чоловіків).

Мами дівчаток-підлітків усвідомлюють нереальність ідеальних зображень моделей в засобах масової інформації, але іноді не знають, як підвищити самооцінку доньки, яка на кожному кроці бачить казкових красунь, і безуспішно намагається їх наслідувати.

Щоб допомогти донці позбутися комплексів, нав’язаних ЗМІ, скористайтеся цими порадами досвідчених психологів:

1. Станьте прикладом впевненості в собі

Матері часто стають першою лінією оборони проти нереальних нав’язливих рекламних образів. Маленькі дівчатка завжди наслідують матусь, але вони не можуть “фільтрувати” неправильну поведінку мами. До такої поведінки відносяться недбалі негативні коментарі про свою вагу, зовнішній вигляд, або будь-яка невпевненість щодо якихось фізичних вад. Спробуйте на власному прикладі прищеплювати донці позитивні звички, такі як здорове харчування, вміння насолоджуватися життям і любов до себе.

2. Підбирайте потрібні слова

Матері, старші сестри і подруги мають величезний вплив на молодих дівчат. Тому, щоб підвищити самооцінку дитини, подумайте двічі, перш ніж станете обговорювати когось з позитивного або негативного боку. Негативні мамині коментарі змушують дочок спотворено сприймати навколишню красу.

Наприклад, ваші неприємні висловлювання з приводу чиїхось кучериків дають прямий посил донці, що дівчата з прямим волоссям більш красиві, ніж ті, у яких волосся в’ється. А надмірно позитивні коментарі можуть роздути важливість конкретної характеристики. Якщо дивлячись на рекламу, ви кажете: «Хотіла б я собі такі ноги», то тим самим змушуєте і доньку порівнювати свої ноги з «ідеальними» ногами рекламних моделей.

Хочете бути гарним прикладом для дівчинки? Тоді пам’ятайте про те, що ваші слова і висловлювання завжди повинні демонструвати почуття власної гідності і стовідсоткову впевненість в собі.

3. Будьте фанаткою своєї доньки

З самого раннього дитинства дівчатка хочуть, щоб їх хтось любив, захоплювався їх красою і ставився до них, як до принцес. У вас якраз є можливість стати найбільшою прихильницею своєї доньки, заохочуючи і визнаючи її красу, і допомагаючи розкрити всі її таланти. Щоб підвищити її самооцінку, намагайтеся щодня казати, що вона красива, даруйте їй любов, а не займайтеся постійною критикою. Якщо дівчинка раптом відчує, що не відповідає канонам краси сучасного суспільства, тільки ви, батьки, зможете переконати її в зворотному і довести, що вона справжня красуня.

4. Використовуйте свій досвід

Коли молоді дівчата стикаються з несправедливістю навколишньої дійсності і відчувають, що не вписуються у вузькі рамки сучасного суспільства, їх самооцінка починає падати. Ми самі лише з віком зрозуміли ефемерність цих рамок, адже особисте щастя набагато важливіше громадської думки. Використовуйте свій досвід, щоб донести цю точку зору до своєї дитини. Розкажіть чесно і відкрито про своє дитинство і підлітковий вік. Відверта розмова допоможе дитині не відчувати себе відірваною від усього світу.

5. Додайте крапельку реалізму

Важливо, щоб молоді дівчата знали, як, насправді, працює машина медіа-індустрії. Що однобокі результати довгих рекламних фотосесій не мають нічого спільного з реальним життям. Додайте крапельку реалізму до методів виховання своєї доньки, розкрийте всю правду про досконалі картинки, які вона бачить, і поясніть, що жодна з моделей не є ідеальною.

Нам складно забути про свої недоліки, але ми в змозі полюбити себе такими, якими ми є, і перестати щодня оцінювати в дзеркалі кожен сантиметр свого тіла.

Оцініть статтю