Методи виховання почуття вдячності

виховання почуття вдячності Виховання дітей

Ми живемо в матеріальному світі, який, на жаль, псує наших дітей. До того ж батьки завжди хочуть дати своїй дитині більше, ніж самі отримували в дитинстві, тому деяка розпещеність просто неминуча. Для тих, хто не хоче, щоб їх малюк перетворилася на не дуже приємну егоцентричну людину, пропонуємо дізнатися, як правильно виховувати дитину.

Починайте застосовувати правильні методи виховання з раннього дитинства

Малюків ясельного віку, вже цілком можна навчати подяки. Почніть з деяких обмежень – припиніть потурати всім дитячим примхам. Це нормально, коли дитина хоче роздобути якусь цікаву річ, але якщо ви будете виконувати абсолютно всі її бажання, у неї може розвинутися почуття розпещеної вседозволеності, яке не має нічого спільного з вдячністю.

Безумовно, в кожній окремій сім’ї можуть бути свої методи виховання, але в будь-якому випадку ви зобов’язані навчити свою дитину емпатії. Для того щоб це зробити, привчіть малюка до одного простого правила «отримавши щось, пожертвуй чимось». Після отримання нової іграшки або предмета одягу, ваша дитина повинна вибрати одну свою річ, яку вона віддасть менш щасливим та нужденним дітям. Намагайтесь по можливості не просто відкласти пожертвувану іграшку в бік, а відвідати дитячу лікарню або притулок, де ваша дитина зможе побачити, куди і кому йдуть ті речі, якими вона ділиться.

Пишіть листи подяки

Одним з методів виховання почуття подяки у дітей є написання подячних листів. З моменту, коли ваш малюк навчиться писати (і навіть раніше) вчіть його письмово дякувати вашим друзям і родичам, які надсилають йому подарунки. У відповідь на отримані гостинці навіть зовсім маленькі діти здатні щось намалювати на листку або поставити кілька закарлючок, під якими ви можете написати їх імена.

Відступіть від матеріальних цінностей

Намагайтеся протягом наступного року (особливо в дні народження та на свята) применшити значимість матеріальних подарунків. Цей метод виховання стосується всіх членів родини! Коли ви відзначаєте якісь урочистості, всіляко показуйте малюкам значимість веселого спільного проведення часу, а не подарунків.

Подавайте позитивний приклад

Які б методи виховання подяки ви не обрали, знайте, саме ви є прикладом у всьому для своїх дітей. Якщо ви хочете щоб вони були більш вдячними, вам самим потрібно зробити те ж саме. Нехай тема подяки стане частиною ваших повсякденних бесід з дитиною. Поговоріть про тих людей, яких ви цінуєте: про свого дбайливого чоловіка або про колег, що допомагають вам з проектом. Повірте, такі відверті розмови допомагають виховувати скромних і вдячних дітей.

Оцініть статтю