5 кращих засобів для зняття сонячних опіків

5 кращих засобів для зняття сонячних опіків Здоров'я

Ви, напевно, чули це тисячі разів: практика безпечного сонця не підлягає обговоренню. І хоча основна увага приділяється попередженню шкоди від сонця (і це справедливо), іноді трапляються сонячні опіки, особливо коли ми вступаємо в муки спекотного літа. Крім того, опіки та пошкодження від сонця також можуть бути очевидними й не дуже очевидними. Для людей зі світлою і середньою шкірою опіки можуть бути ледь рожевими чи червоними, ніжними на дотик і сухими. У людей з більш темними тонами шкіра може бути гарячою, надмірно чутливою або просто свербіти. Після цього будь-який тон шкіри також може лущитися.

Якщо ви обпеклися, не мучить себе. Просто знайдіть для себе гарний спосіб відновлення після сонця. Тут ми перелічили п’ять кращих натуральних засобів від сонячних опіків, протестованих і схвалених шкірою:

1. Алое Вера

Існує причина, чому алое відоме як оригінальний льодяник від сонячних опіків: гуп не тільки забезпечує приємне відчуття охолодження, але його природні протизапальні властивості можуть навіть стимулювати загоєння сонячних опіків. Дослідження показали, що алое може допомогти вилікувати опіки першого та другого ступеня на шкірі завдяки вмісту антиоксидантів. Було виявлено, що один антиоксидантний білок, зокрема, металотіонеїн, має захисну дію на шкіру, яка піддається впливу ультрафіолетових променів і пошкоджується. Не кажучи вже про те, що алое неймовірно живить і зволожує — ідеально підходить для зняття сонячних опіків, а також допомагає боротися з будь-яким пілінгом шкіри, з яким ви можете зіткнутися після сонячного опіку. Отримайте задоволення і відчуйте блаженство – просто переконайтеся, що ви купуєте (чи збираєте урожай) 100% натуральне алое. Як говорить цілісний дерматолог Кібела Фішман, доктор медичних наук, деякі алое-гелі можуть містити хімічні речовини або синтетичні аромати, які насправді можуть погіршити опіки.

Читайте також: Гайморит — симптоми, причини та лікування.

2. Вівсянка

Ще один старовинний засіб для заспокоєння шкіри, вівсянка, володіє досить вражаючими протизапальними властивостями. “Було доведено, що екстракти вівсяної муки зменшують медіатори запалення в шкірі, даючи значні клінічні поліпшення щодо сухості шкіри, лущення, шорсткості та інтенсивності свербіння”, сертифікований правлінням дерматолог Лоретта Чіральдо, доктор медичних наук, співробітник Американської академії дерматології, одного разу розповіла нам про використання інгредієнта в догляді за шкірою.

Ці заспокійливі властивості для шкіри роблять вівсянку природним засобом від сонячних опіків. Зрештою, не всі відчувають почервоніння шкіри, коли справа доходить до сонячних опіків; особи з більш темним відтінком шкіри можуть не помітити почервоніння, але вони як і раніше відчувають інші симптоми опіків (такі як жар, чутливість шкіри та свербіж). Вівсянка може допомогти полегшити всі ці симптоми, а потім і деякі, забезпечуючи заспокійливе полегшення й ультра гідратацію. (Щоб ще більше посилити ці переваги, Чіральдо також пропонує приготувати вівсяну ванну для покриття більшої площі поверхні та стимулювання ще кращої гідратації.)

3. Холодний компрес

Це може здатися очевидним, але прохолодний компрес може творити чудеса, щоб полегшити сонячні опіки. Більш низькі температури можуть забезпечити миттєве полегшення, яке ви шукаєте;, тому що більш низькі температури звужують ваші кровоносні судини (процес, відомий як вазоконстрикція), може допомогти зняти запалення, викликане сонячними опіками,” так само як нанесення крижаної води на обпечену ділянку зменшує почервоніння і дискомфорт”, вчить нас Чіральдо.

Читайте також: Що таке вуглеводи?

Проста холодна тканина робить цю роботу просто чудово, але сміливо охолоджуйте продукти по догляду за шкірою за один-два заходи. Покладіть ці предмети в холодильник на декілька хвилин, і вони дадуть вам приємне відчуття охолодження після засмаги. Просто переконайтесь, що ваші продукти охолоджені, а не холодні: занадто холодне відчуття може шокувати шкіру та спричинити розтріскування капілярів після зникнення сонячних опіків.

4. Зелений чай

Візьміть зволожувачі та лосьйони із зеленого чаю: зелений чай – ще один чудовий судинозвужувальний засіб, і зменшення цих кровоносних судин може допомогти зменшити почервоніння та набряк. Ось чому цей інгредієнт є кращим для дерматолога Зеновія Габріель, доктора медичних наук, співробітника Американської академії дерматології, коли справа стосується заспокоєння шкіри: “було показано, що це дає короткострокові ефекти, які допомагають зменшити запалення,” зазначає вона про використання кофеїну в догляді за шкірою.

Якщо ви дійсно бажаєте отримати полегшення на рівень вище, спробуйте кинути кілька пакетиків зеленого чаю в ванну (враховуючи температуру води, звичайно). “Додавання пакетиків зеленого чаю в прохолодну ванну може допомогти загару своїми протизапальними властивостями, це заспокоїть запалену шкіру,” розповідає вона нам про полегшення при сонячних опіках.

5. Мед Манука

Мед Манука має безліч переваг (це головний інгредієнт DIY, від пілінгу до масок для волосся), але деякі з них відзначають його здатність пом’якшувати запалення і сприяти загоєнню ран. По-перше, мед Манука може “зменшити почервоніння і запалення, що сприяє більш гладкому кольору обличчя,” Олена Віллануєва, доктор медичних наук, засновник Modern Holistic Health, розповідає про безліч переваг цього інгредієнта. Вона додає: Дослідження показали, що мед Манука може покращити запальні ураження шкіри, завдяки сполукам у меді, які допомогли контролювати численні запальні процеси.

Читайте також: Борсуковий жир — застосування

І, за словами Келсі Харріс, ліцензованого лікаря-натуропата Нью-Йорка, протизапальні властивості меду Манука можуть допомогти “витягнути рідину з тканин і зменшити набряк.” Все це може допомогти поганому, пекучому сонячному опіку почати відходити. А з погляду самого рельєфу, мед Манука має заспокійливу, ніжну текстуру – ви можете відчути його протизапальну дію, коли будете намащуватися, знаючи, що він виконує роботу на молекулярному рівні.

Висновок.

Хоча ці поради відмінно підходять для того, щоб дати вам таке необхідне полегшення, не забудьте вжити необхідних заходів, щоб допомогти цим опікам загоїтися у довгостроковій перспективі. Ми не можемо не згадати сонцезахисний крем як найважливішу пораду: По-перше, щоб уникнути цих болючих опіків, не забудьте нанести правильно сонцезахисний крем.

Оцініть статтю