Що таке вуглеводи?

Що таке вуглеводи? Здоров'я

Поняття “вуглеводи” відоме всім, адже на будь-якій етикетці того чи іншого продукту завжди вказані три компоненти – білки, жири, вуглеводи.

Що таке вуглеводи?

Ці органічні речовини є основним джерелом енергії для організму людини. Здебільшого вуглеводи містяться в рослинних продуктах. Це ще раз підтверджує той факт, що корисність овочів і фруктів незмірно велика. Крім ягід, фруктів, меду та інших корисних продуктів, вуглеводи можна зустріти в цукрі, кондитерських і борошняних виробах. Це, так звані, шкідливі вуглеводи.

Для нормального функціонування всього організму, вміст вуглеводів у ньому потрібно тримати під суворим контролем. Надлишок або нестача вуглеводів може спричинити неприємні наслідки.

Вплив вуглеводів на організм людини

Крім, названої раніше, енергетичної цінності цієї речовини, до плюсів вуглеводів можна зарахувати й те, що вони сприяють зміцненню м’язів, стабілізують процес росту, впливають на обмін речовин.

Читайте також: Мікроелементи, необхідні під час схуднення

Надлишок компонента в організмі може призвести до підвищення рівня цукру в крові, появи зайвої ваги й навіть депресії.

Що таке безвуглеводна дієта?

Нині великої популярності в процесі боротьби із зайвою вагою набула безвуглеводна дієта. Це поняття вважають синонімом білкової дієти. Ґрунтується ця методика на суворому контролі над вмістом вуглеводів в організмі. Дієта без вуглеводів допускає добову норму споживання цієї речовини, що дорівнює 40 г.

У такому разі організм відчуває дефіцит джерел енергії із зовнішнього середовища і починає використовувати власні запаси, внаслідок чого тіло втрачає в масі. Варто пам’ятати, що ця дієта, як і будь-які інші, потребує уважного спостереження за реакціями організму та консультацій із лікарем, щоб не завдати непоправної шкоди.

Оцініть статтю