Мікроелементи, необхідні під час схуднення

Мікроелементи Схуднення

Під час схуднення вкрай важливо отримувати всі необхідні поживні речовини, вітаміни та мікроелементи, бо інакше процес позбавлення зайвих кілограмів надзвичайно ускладниться, затягнеться і навіть може спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям.

У разі дефіциту поживних речовин можна приймати спеціальні біодобавки або полівітаміни, але в більшості випадків достатньо змінити харчування.

Кальцій

Мало того, що цей мінерал допоможе схуднути, так ще й зміцнить кістки та разом з вітаміном D захистить від раку грудей. Щоденна норма кальцію для жінок до 50 років становить 1000 мг, для старшого віку допустимо трохи її збільшити. У будь-якому разі, вживання кальцію не має перевищувати 2500 мг на день.

Харчові добавки слід приймати під час їжі. Хорошими джерелами кальцію є молочні та соєві продукти, зелень і каші.

Цинк

Хоч рекомендована добова доза цинку становить не більше ніж 13 мг, гранично допустима – 40 мг. Проте не варто вживати понад 13 мг цинку на день без попередньої консультації з лікарем, оскільки разом із цинком можна перевищити допустимий рівень міді в організмі.

Цинк містять червоне м’ясо і птиця, цілозернові продукти, боби й горіхи.

Магній

Дефіцит магнію зустрічається рідко, але, з усім тим, буває. Магній допомагає зняти напругу з кишківника і з м’язів живота, покращує травлення. Фахівці радять вживати не більше 350 мг магнію на день, оскільки в разі надлишку він може бути токсичним.

Цілозернові продукти, горіхи, зелень і квасоля містять магній.

Хром

Здатність знижувати рівень цукру в крові та впливати на рівень інсуліну робить хром королем мінералів, що допомагають при схудненні. Денна норма хрому становить 25 мг, але надмірне його вживання нічого доброго не принесе, а спровокує метаболічний синдром.

Джерела хрому: цілозернові продукти, яловичина, птиця, молочні продукти, фрукти та овочі.

Ванадій

Ванадій, так само як і хром, бореться з рівнем цукру в крові. Але цей мінерал набагато небезпечніший у великих кількостях, ніж будь-який інший. Дотримуйтеся 1,8 мг на день, якщо не хочете ознайомитися з побічними ефектами передозування ванадію – діареєю та нудотою.

Мінерал ефективний під час схуднення, але його передозування може призвести до пошкоджень нирок, тому краще зайвий раз переконайтеся, що доза правильна.

Радимо Вам також ознайомитись зі статтею, де ми розглядали п’ять звичок для схуднення

Залізо

Рекомендована доза для жінок 19-50 років становить 18 мг на добу, граничний допустимий рівень – 45 мг/добу. Найчастіше причиною дефіциту заліза стають дієти, тож вегетаріанцям потрібно бути напоготові та стежити за гемоглобіном.

Залізо міститься в м’ясі, рибі, птиці, овочах і бобових. Через відсутність достатньої кількості заліза сповільнюється метаболізм, що значно ускладнює процес схуднення.

Калій

Калій розбереться зі здутим животом і допоможе втомленим м’язам під час роботи. Денна норма – 4700 мг, міститься в горіхах, бананах, авокадо, зелені та молоці. Але будьте обережні, адже високі дози цього мікроелемента можуть виявитися смертельними або завдати величезної шкоди здоров’ю.

Селен

Його неймовірна перевага – покращувати функцію щитоподібної залози. Вживаючи горіхи, рибу, зернові продукти або добавки, стежте за дозуванням. Денна норма селену становить 55 мг, а понад 400 мг – вкрай небезпечно. Вживання добавок із селеном також може спровокувати рак шкіри.

Марганець

Слід уникати доз, що перевищують 11 мг/добу. Марганець міститься в зернових і зеленому чаї. У разі будь-яких захворювань печінки, зверніться до лікаря перед тим, як приймати добавки з марганцем, оскільки побічні ефекти можуть завдати непоправної шкоди нервовій системі, схожої з хворобою Паркінсона.

Оцініть статтю