Як правильно вводити прикорм дитині?

Як правильно вводити прикорм дитині? Материнство

Коли мова заходить про привчання дітей до нової їжі, це відразу асоціюється з забрудненим їжею з ніг до голови пузаном, що сидить в стільчику для годування. А тим часом, введення прикорму є дуже важливою подією в житті кожного малюка і його батьків. Це, свого роду, посвята маленької людини у доросле життя. Хочете дізнатися, як правильно вводити прикорм, і чи готова ваша дитина до нової їжи?

Поради американських педіатрів

Американська Академія Педіатрії радить виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя немовляти. Передбачається, що новонародженому більше нічого не треба давати: ані воду, ані соки, ані коров’яче молоко, крім, звичайно, вітамінів, мінералів і ліків. Недавні дослідження показали, що шлунково-кишковий тракт малюка повністю дозріває для правильного перетравлення та засвоєння твердої їжі у 6-8 місяців.

Кожна дитина розвивається і росте з різною швидкістю, і, отже, час введення прикорму є індивідуальною справою. Не треба поспішати годувати малюка дорослою їжею тільки тому, що ваша подруга вже в 4 місяці давала своїй крихітці борщ. Це не означає, що і ваш малюк повинен проявляти інтерес до твердої їжі в тому ж віці. Щоб зрозуміти його готовність до батьківського столу, треба уважно стежити за деякими ознаками.

Ознаки готовності дитини до введення прикорму

Ваша малюк готовий до введення прикорму, якщо:

  • Він сидить без сторонньої допомоги і може утримувати голівку прямо. Якщо вам доводиться нахиляти спинку стільчика, щоб нагодувати дитину – це означає, що вона ще не зовсім готова до прийому твердої їжі.
  • Він досяг віку 5-6 місяців (але не пізніше 8-9 міс) і подвоїв масу тіла, що була при народженні.
  • Під час годування грудьми або при годуванні з пляшечки він може показувати, що наситився, відвернувшись від джерела їжі. Це говорить про те, що дитина може самостійно регулювати процес насичення і не переїдати.
  • Він не виштовхує прикорм назад язиком, а намагається його проковтнути.
  • Дитячий сон став тривожним. Малюк почав став часто прокидатися вночі, хоча раніше такого не було. Не переплутайте цю ознаку зі сплесками зростання, які відбуваються у більшості дітей між 3-4, 6-7 та 9-10 місяцями. Крім того, слід пам’ятати, що дитина також може прокидатися через прорізування зубів або хворобу.
  • Він почав виявляти цікавість до вашої їжі. Але це не визначальна ознака, тому що дітки віком 4-6 місяців дуже активно пробують на смак буквально все, що бачать. Коли дитина з цікавістю стежить за тим, як ви їсте, і намагається повторювати за вами жувальні рухи – швидше за все, вона готова до введення прикорму.

Як слід вводити прикорм?

Коли ви правильно визначите, що ваш пузан готовий перейти до вживання твердої їжі, перед вами постане завдання вибору першої страви? У минулому лікарі радили починати прикорм з дитячих каш. Однак зараз педіатри в один голос настоюють на введенні першими в раціон малюка овочів та фруктів, тому що вони багаті вітамінами та мінеральними речовинами.

Для першого прикорму вибирайте нізькоалергенні овочі (кабачок, картопля, кольорова капуста, брокколі) та фрукти (яблука, груші, банани). Введення злакового прикорму починайте з розчинних безмолочних (безглютенових) каш – гречаної, рисової та кукурудзяної. Зробіть блюдо напіврідким, без грудочок, щоб малюк міг з легкістю його ковтати. Поступово ступінь подрібнення продуктів можна зменшувати, тим самим, привчаючи дитину до самостійного пережовування їжі.

Перед тим, як дати малюкові порцію твердої їжі, злегка недогодуйте його грудним молоком або сумішшю, щоб він встиг зголодніти і не відмовився від нової їжі.

Починайте вводити прикорм з ½ чайної ложки однокомпонентного пюре, поступово збільшуючи порцію до необхідної кількості для конкретного віку. Зачекайте 5-7 днів до введення наступного продукту, щоб переконатися в тому, що немає жодних ознак алергії (діарея, висип, блювота). Якщо все гаразд, продовжуйте додавати по одному продукту (починаючи з ½ чайної ложки), щоразу спостерігаючи за реакцією організму малюка на нову їжу.

Не забувайте після кожного прийому твердої їжі годувати дитину грудьми – це допоможе кращій засвоюваності та більш швидкому перетравленню. До року грудне молоко повинно залишатися головним джерелом живлення дитини, а прикорм має бути лише його доповненням.

В ідеалі, через кілька місяців після початку введення прикорму, в раціон вашого малюка окрім грудного молока або дитячих сумішів вже мають входити: овочі, фрукти, каші, яйця, м’ясо та риба.

Оцініть статтю